REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Realizace podlah suchou cestou a její výhody v novostavbách

Podlahy realizované suchou cestou s sebou nesou oproti litým podlahám řadu výhod. Jedná se o zcela suchý proces, který nadměrně nezatěžuje nosnou konstrukci stavby.

Proto se velmi často využívají při rekonstrukcích podkroví, nebo starších domů. Výhody suchých podlah ale uplatníte i v novostavbách. Mají totiž i celou řadu dalších výhod. Na rozdíl od betonových podlah nehrozí riziko prasklin, realizace je nepoměrně rychlejší a podlahy jsou ihned po dokončení pochozí.

Suchou podlahu lze velmi jednoduše zkonstruovat za pomoci podlahových desek, které se pokládají na připravenou podkladní vrstvu. Ta musí být dokonale rovná. Mimo klasických materiálů pro „mokré“ vyrovnání podlahy je k dispozici alternativa, díky níž podlahu perfektně vyrovnáte bez kapky vody. Jedná se o Liapor (keramické kamenivo vyráběné vypalováním a expandováním přírodního jílu). Konstrukční výška podsypu z Liaporu by měla být vysoká minimálně 2 cm. Naopak celková výška podsypu není v podstatě omezena. Pomocí Liaporu lze řešit podlahy na dřevěných, betonových i keramických stropních konstrukcích

VIDEO: Realizace suchých podlah v novostavbě

Pracovní postup realizace suché podlahy je jednoduchý:

  • Podkladní vrstva se nejprve zbaví nečistot.
  • Na připravený povrch se položí separační netkaná geotextilie.
  • Následně se provede zásyp Liaporem do potřebné výšky. Po vrstvě kameniva nelze chodit, pohyb je možný po provizorním zakrytí (odřezky desek, podlážky apod.)
  • Zásyp se zarovná a zhutní dřevěnou latí. Na takto upravenou vrstvu Liaporu je již možné pokládat podlahové desky. V případě požadavku na vysokou akustickou izolaci podlahy je možné mezi vrstvu Liaporu a podlahové desky vložit kročejovou izolaci (hobru, kamennou vlnu apod.). Při pokládce vrstev se postupuje v pruzích od nejvzdálenější zdi směrem ke dveřím.
  • Desky se pokládají systémem pero-drážka, takže je vhodné je slepit a prošroubovat, dle doporučení jejich výrobce. Na závěr se spoje na podlaze přetmelí. Zbývá už jen finální vrstva - koberec, plovoucí podlaha, dlažba apod.

K pozitivním vlastnostem podlahy s podsypem z Liaporu patří kromě rychlosti, která je s betonovou podlahou nesrovnatelná, také velmi zajímavé izolační vlastnosti. Zásyp z Liaporu díky příznivým tepelným i akustickým izolačním parametrůmpřináší do interiéru komfort. To vše za přijatelnou cenu.

Liapor zakoupíte on-line z pohodlí svého domova v e-shopu obchod.liapor.cz, nebo v obchodní síti Liapor. Poradenství v otázkách aplikace Liaporu poskytne obchodní poradce výrobce (Lias Vintířov, LSM, k.s.).

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Keramický beton nejspíš znáte pod názvem keramzitbeton nebo Liaporbeton. Tento výjimečný stavební materiál se díky obsaženému lehkému keramickému kamenivu může pyšnit celou řadou skvělých vlastností, které byste u běžného betonu nenašli. Jsou to především vynikající tepelně izolační vlastnosti, nízká objemová…

Rychlé vyrovnání podlahy bez betonu

Rychlé vyrovnání podlahy bez betonu

Hledáte-li rychlejší alternativu k litým podlahám, pak pro vás máme tip! Při rekonstrukcích i v novostavbách jsou stále oblíbenější suché plovoucí podlahy, u nichž je vyrovnávací vrstva těžkého a dlouho schnoucího betonu nahrazena za keramzit (lehké tepelně-izolační keramické kamenivo Liapor).

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA