REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové okno do vašeho domova

Světlo, teplo, sucho, bezpečí. To všechno by měla vaše okna zvládnout. Na jejich vlastnosti má velký vliv zasklení, kolem kterého koluje řada pověr a nepřesných informací. Pokud právě rekonstruujete nebo stavíte nový dům, stručné zasvěcení do moderního světa oken vám možná zachrání komfortní život.

V práci se zasklením totiž existuje celá řada souvislostí, jejichž neznalost může zapříčinit například to, že budete mít doma málo světla. Anebo izolujete svůj dům natolik, že vám do něj zvenku nepronikne zima, ale ani sluneční teplo. Taky se vám může stát, že investujete do trojitého skla, ale bez správné úpravy vytouženého odhlučnění nedosáhnete. Do komplikovanějších řešení se nám obvykle nechce, jenže se vyplatí. Odborníci vám jistě pomohou, i tak byste už ale za nimi měli jít raději připraveni.    

Nejdříve si ujasněte, co je pro vás u oken prioritou, a jaká specifika má ta která strana vašeho domu. Některá část může být více náchylná na hluk, jiná na bezpečnost a další vyžadovat důkladnější hru se světlem. Nikdo neřekl, že všude musí být zasklení stejné.

Dřevěné hliníkové okno VekraDřevěné hliníkové okno Vekra

„Většina našich zákazníků volí izolační trojsklo, které je trendem dnešní doby. Je ale nutné podotknout, že není trojsklo jako trojsklo. Je to o práci s detaily, které zákazník na první pohled nevidí, ale v praktickém životě je pak velmi ocení,“ vysvětluje magii dokonalých oken Roman Kubálek, obchodní ředitel společnosti VEKRA.

Akustické vlastnosti zasklení ovlivňuje použití různých tlouštěk skla, širšího meziskelního rámečku a v případě nutnosti i vrstvené sklo, kde jsou tabule spojeny protihlukovými foliemi. Nezapomeňte, že běžné izolační trojsklo neochrání před venkovním hlukem o moc lépe než dvojsklo.

Podobné je to s bezpečím. Speciální bezpečnostní sklo je sice odolné proti rozbití, ale před vloupáním vás nikdy nezachrání úplně – i tuto problematiku je tedy nutné vnímat komplexně, a to z pohledu zasklení i kování.

Až budete vybírat firmu, se kterou budete na svých nových oknech spolupracovat, pamatujte, že ty skutečně kvalitní vám nikdy nenabídnou snadná rychlá řešení. Chtějte detaily a společně hledejte, co je pro vás a váš domov nejlepší.

VEKRA

logo
Hlavní 456
250 89 Lázně Toušeň

zelená linka: 800 777 666
e-mail: press@vekra.cz

web: www.vekra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Foto: Fitim Mucaj

Měli u domu nevzhledné betonové sloupořadí. Vyčarovali elegantní přístavbu

Domy, ve kterých plánujeme bydlet, k nám ne vždy doputují v originálním balení a vonící novotou. Někdy jsou to, zachovalosti a plné funkčnosti navzdory prostě stavby, ve kterých už někdo žil a měl s nimi své vlastní plány. Které se pak novým majitelům nemusí zdát pochopitelné. Což je i příklad rodinného domu, který…

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

V předešlém článku tohoto seriálu jsme se zabývali koupí prvorepublikové nemovitosti, předpokládaným rozsahem rekonstrukce či přípravnými projekčními pracemi. V tomto díle se již pustíme do vlastní rekonstrukce, která začala postupně zodpovídat spoustu předem nevyjasněných záležitostí. Podívejte se na demoliční práce…

REKLAMA