REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Nové okno do vašeho domova

Světlo, teplo, sucho, bezpečí. To všechno by měla vaše okna zvládnout. Na jejich vlastnosti má velký vliv zasklení, kolem kterého koluje řada pověr a nepřesných informací. Pokud právě rekonstruujete nebo stavíte nový dům, stručné zasvěcení do moderního světa oken vám možná zachrání komfortní život.

V práci se zasklením totiž existuje celá řada souvislostí, jejichž neznalost může zapříčinit například to, že budete mít doma málo světla. Anebo izolujete svůj dům natolik, že vám do něj zvenku nepronikne zima, ale ani sluneční teplo. Taky se vám může stát, že investujete do trojitého skla, ale bez správné úpravy vytouženého odhlučnění nedosáhnete. Do komplikovanějších řešení se nám obvykle nechce, jenže se vyplatí. Odborníci vám jistě pomohou, i tak byste už ale za nimi měli jít raději připraveni.    

Nejdříve si ujasněte, co je pro vás u oken prioritou, a jaká specifika má ta která strana vašeho domu. Některá část může být více náchylná na hluk, jiná na bezpečnost a další vyžadovat důkladnější hru se světlem. Nikdo neřekl, že všude musí být zasklení stejné.

Dřevěné hliníkové okno VekraDřevěné hliníkové okno Vekra

„Většina našich zákazníků volí izolační trojsklo, které je trendem dnešní doby. Je ale nutné podotknout, že není trojsklo jako trojsklo. Je to o práci s detaily, které zákazník na první pohled nevidí, ale v praktickém životě je pak velmi ocení,“ vysvětluje magii dokonalých oken Roman Kubálek, obchodní ředitel společnosti VEKRA.

Akustické vlastnosti zasklení ovlivňuje použití různých tlouštěk skla, širšího meziskelního rámečku a v případě nutnosti i vrstvené sklo, kde jsou tabule spojeny protihlukovými foliemi. Nezapomeňte, že běžné izolační trojsklo neochrání před venkovním hlukem o moc lépe než dvojsklo.

Podobné je to s bezpečím. Speciální bezpečnostní sklo je sice odolné proti rozbití, ale před vloupáním vás nikdy nezachrání úplně – i tuto problematiku je tedy nutné vnímat komplexně, a to z pohledu zasklení i kování.

Až budete vybírat firmu, se kterou budete na svých nových oknech spolupracovat, pamatujte, že ty skutečně kvalitní vám nikdy nenabídnou snadná rychlá řešení. Chtějte detaily a společně hledejte, co je pro vás a váš domov nejlepší.

VEKRA

logoHlavní 456
250 89 Lázně Toušeň

zelená linka: 800 777 666
e-mail: press@vekra.cz

web: www.vekra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Okna si přečtěte

Co je potřeba připravit pro venkovní rolety na dům

Co je potřeba připravit pro venkovní rolety na dům

Zastínit okna venkovními roletami je v případě ostrého a nízkého slunce dobrá volba. Co je však třeba připravit pro správnou funkci estetický vzhled a pohodlné ovládání? Přinášíme odpovědi na ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška