REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Životní prostředí dnes spustí Dešťovku, je v ní 100 milionů

Ministerstvo životního prostředí dnes v 10:00 hodin otevře nový dotační program Dešťovka, ve kterém nabídne 100 milionů korun na opatření proti suchu. Je možné, že se vyčerpá velmi rychle, řekl to již dříve ministr Richard Brabec (ANO).
dotace dešťovka, dešťová voda, užitková voda

Resort elektronický příjem žádostí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí (SFŽP) zahájí dnes na hospodaření s dešťovou vodou, jedna domácnost podle resortu může získat až 105.000 korun. Fond posílí jak svůj informační systém, tak i krajská pracoviště, který budou žádosti vyřizovat. "Žadatelé nejdříve odešlou žádost elektronicky a pak už stačí jen do pěti dnů doručit žádost a její přílohy osobně nebo poštou na kterékoli z 13 krajských pracovišť SFŽP," dodává ministerstvo.

Alokovaných 100 milionů korun stačí podle resortu na tři až pět tisíc žádostí. Do budoucna bude resort přemýšlet o přidání dalších peněz.

Stát chce lidem přispět na systém, který využije dešťovou vodu třeba na splachování toalety nebo jako užitkovou vodu.

Dotace z programu mohou čerpat vlastníci i stavebníci všech obytných domů s výjimkou rekreačních. Stát podpoří zachytávání srážkové vody na zalévání zahrady, akumulaci srážkové vody pro splachování záchodů a využití přečištěné odpadní vody jako vody užitkové.

Nejjednodušší část programu Dešťovka na využití srážkové vody pouze na zálivku zahrady bude dotována jen v místech výrazně postižených suchem. Patří sem obce na Frýdeckomístecku, Vysočině nebo na Znojemsku.

Sdílet / hodnotit tento článek

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA