REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Posudek EIA na rozšíření Vodochod je platný, ale bude ověřen

MŽP zastavilo přezkumné řízení u posudku vlivu na životní prostředí pro rozšíření letiště Vodochody. Kladné stanovisko z roku 2013 je tak platné. Ověřuje se ještě, zda stanovisko splňuje požadavky novely zákona z roku 2015. Ověřovací stanovisko by podle ní mělo být hotové do letošních prázdnin.
© Fotolia.com - Andrea Izzotti

Nejvyšší správní soud zamítl v březnu kasační stížnost resortu proti rozsudku, který rozšíření letiště umožňuje. Přípravy na jeho rozšíření tak pokračují, řekl tehdy Ivo Mravinac, mluvčí investiční skupiny Penta, která je investorem projektu. Podle mluvčí MŽP Petry Roubíčkové ale soud jenom vrátil rozhodnutí ministerstvu k přezkumu.

"Nejvyšší správní soud potvrdil rozhodnutí Městského soudu v Praze a definitivně tak vrátil ministerstvu přezkum k dalšímu řízení. Ministerstvo tak nyní musí o přezkumu stanoviska EIA rozhodnout znovu," uvedla dříve Roubíčková.

Kladný posudek z roku 2013 obsahoval přes 120 podmínek, které investor musí splnit. Šlo například o dostavbu přivaděče na dálnici D8 nebo omezení pro noční lety. Kvůli stížnostem starostů okolních obcí, kteří podali 40 podnětů, ho ministerstvo v roce 2014 zrušilo. Obce se kromě nadměrného hluku obávaly například dopadu na podzemní vody.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

rodinné domy

Kolem letiště ve Vodochodech se už nesmí stavět domy

Kolem letiště ve Vodochodech se už nebudou moci stavět obytné domy. Úřad pro civilní letectví okolo letiště vytvořil ochranné hlukové pásmo, které novou výstavbu neumožňuje. Dotčené obce, které většinou nesouhlasí s plánovaným rozšiřováním Vodochod, musí pásmo zapracovat do svých územních plánů. Jde zejména o Bášť,…

Ilustrační foto, zdroj http://elektro.tzb-info.cz/10095-siemens-dodal-firme-airbus-komplexni-system-zabezpeceni-zavodu-na-bazi-it

Letiště Vodochody bude pokračovat v přípravě rozšíření

Letiště nyní bude pokračovat v územním řízení, o stavební povolení by mohlo požádat nejdřív v květnu. Rozšířené letiště mělo začít fungovat už letos. Z původně továrního areálu chtějí provozovatelé udělat letiště pro nízkonákladové aerolinie a privátní lety.