REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Modernizace topení

Dosloužil vám kotel? Nebo doma mluvíte o jeho výměně za účinnější a úspornější? Pak byste měli pouvažovat, o jaký systém budete mít zájem. Zda bude určený pouze pro vytápění místností nebo bude sloužit i k ohřevu vody.

Dále je potřeba zvážit otázku, zda kotel na tuhá paliva, plyn nebo elektriku. A samozřejmě z toho plyne i další možnost. Kotel závěsný či stacionární? V každém případě určitě budete chtít výrazně snížit náklady na energii nebo třeba i omezit emise či si podstatně zvýšit komfort svého bydlení.

Starší budova postupem času spotřebovává stále více a více energie. Je to dáno zastaralými technologiemi, které se dřív běžně pro výstavbu užívaly (nulová izolace základů, pláště i střechy), stárnutím materiálů, ze kterých je dům postaven, nevhodnými návyky při větrání či třeba zvyšujícími se nároky na životní úroveň. To přichází draho nejen vám, ale také okolnímu klimatu, protože 40 procent světové spotřeby energie připadá na vrub budovám, přičemž starší budovy vyžadují 3x více energie na vytápění než novostavby. Zároveň tím vzniká 37 % veškerých emisí CO2, protože u starých neúčinných topných systémů uniká mnoho energie bez užitku komínem.

Než přistoupíte k samotné výměně topného systému, nechte si odborníkem zkontrolovat, jak výkonné topení vlastně máte. Montážní firma odborně na místě zhodnotí všechny parametry a provede pro vás potřebné výpočty. Zjistí například pomocí výpočtu spotřeby tepla výkon, který by měl mít váš nový topný systém, aby vám poskytl požadované množství tepla a případně také komfortní zásobování teplou vodou.

Správně zvolená odborná firma na topení však nezkontroluje pouze aktuální stav. Díky svým zkušenostem vám může pomoci při výběru vhodného zdroje energie a může vám také navrhnout takové topné jednotky, které by plně pokryly vaše nároky na teplo. Seznámí vás také s případnými stavebními úpravami, které by byly potřeba provést při samotné instalaci topného systému.

Kondenzační kotel Gepard CondensKondenzační kotel Gepard Condens

Do výměny kotle byste se neměli pouštět sami. Veškerou činnost s demontáží původního kotle i instalací nové topné jednotky svěřte raději odborníkům. Pokud byste se snažili na tomto místě ušetřit, mohli byste místo zisku splakat nad výdělkem. V tomto případě tedy spíše nad pohromou způsobenou únikem plynu ze špatně provedeného spoje či třeba vytopení celého domu a zničení veškerého vybavení stojícího na zemi. Je potřeba si uvědomit, že výměna kotle neznamená jen pověsit "krabici na zeď" a spojení dvou drátků. Příslušenství není malé (odtah spalin, připojovací armatury, uzavírací ventily, filtry apod.). Instalační firma vše správně namontuje, autorizovaný servis provede odborné uvedení do provozu a potvrdí záruční list výrobku.

Pokud vaše volba při výběru vhodného topného systému padne na závěsné nebo stacionární plynové kondenzační kotle, máte zaručené nízké náklady na topení, nízké emise a ušetříte i místo. Kompaktní kondenzační kotle nevyžadují žádnou zásobárnu paliva, protože (bio) zemní plyn je veden téměř všude potrubím.

Závěsné plynové kondenzační kotle jsou díky svému umístění na stěně vhodné zejména pro vytápění a ohřev teplé vody v bytových jednotkách. Stacionární plynové kotle jsou zase vhodné zejména pro stávající, popř. i pro rozsáhlejší, topné systémy s větším objemem topné vody.

Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)

logo
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 811
e-mail: protherm@protherm.cz

web: www.protherm.cz/pro-nase-zakazniky/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Vybíráte systém pro vytápění? Zařaďte do výběru plynový kondenzační kotel

Vybíráte systém pro vytápění? Zařaďte do výběru plynový kondenzační kotel

Přestal váš kotel již fungovat nebo jen o sobě dává vědět častěji, než byste chtěli? U každého jednou nastane ten okamžik, kdy přijde čas porozhlédnout se po novém zdroji vytápění. Technických možností i požadavků zákazníků je v dnešní široká škála. Někdo dává přednost kotlům na tuhá paliva, jiný si pochvaluje…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA