Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

5 nejčastějších problémů při objednání vchodových dveří do bytu a jak je řešit

Výměna nebo instalace vchodových dveří je hračka. Tedy pokud víte, jak na to. Vybrali jsme nejčastější problémy a okruhy, ve kterých se nejvíc chybuje. O odpovědi se postarali kvalifikovaní pracovníci společnosti HT dveře.

1. Jak vybrat vhodné vchodové dveře?

V prvé řadě se vyhněte nákupu dveří z neověřeného zdroje – zjistěte, jestli dodavatel poskytuje záruční a pozáruční servis. A v neposlední řadě rovněž nonstop pohotovostní službu otvírání dveří.  Co se týče samotných dveří, vybírejte je na základě několika kritérií. Ideální jsou plechové dveře opatřené kvalitní fólií v dekoru dřeva, takže jsou nejenom funkční, ale i designové a zároveň odolné proti poškrábání jak běžným provozem, tak odolá útokům domácích mazlíčků.  Správné vchodové dveře jsou protihlukové, tepelně-izolační a fungují jako zátaras před zloději.

2. Kolik takové dveře zhruba stojí?

Opravdu kvalitní vchodové dveře většinou začínají na částce od 20 tisíc korun. V tomto případě se však skutečně jedná o investici do budoucnosti, protože vydrží dlouhá léta. V ceně většinou bývá i servis a služby kvalifikovaných pracovníků. Na tyto kvalitní dveře je možné objednat záruční lhůtu v trvání až 120 měsíců. U dveří, které se pohybují pod cenou 20 tisíc hrozí nekvalitní vnitřní konstrukce dveří, která sice není vidět, protože je schována pod venkovním pláštěm dveří, ale o to větší vliv má na výsledné vlastnosti dveří .  

3. V jaké fázi rekonstrukce nebo výstavby instalovat nové vchodové dveře?

S novými dveřmi pořiďte i nové zárubně. Jejich instalace by neměla trvat déle než jeden den.S novými dveřmi pořiďte i nové zárubně. Jejich instalace by neměla trvat déle než jeden den.

V případě, že rekonstruujete byt či dům, výměnu dveří nechejte až po skončení bouracích prací. Ideální je také počkat až budou vystavěny nové konstrukce (sádrokarton, Ytong). Vymalujte klidně až po instalaci dveří, protože jsou opatřeny ochrannou fólií, kterou strhněte až ve finální fázi rekonstrukce. “Tím, že ve firmě HT Dveře máme všechny typy dveří skladem, nehrozí zpoždění domluveného termínu montáže,” říká obchodní ředitel Jiří Vyklický.

4. Můžu zasadit nové dveře do původních zárubní?

Rozhodně to nedoporučujeme ani jako provizorní řešení. Nové bezpečnostní dveře jsou totiž těžké a staré zárubně nejsou dimenzovány na takovou zátěž. Časem dochází k deformaci pantů z důvodu přetížení a dveře není možné otevřít či zavřít.  Nové bezpečnostní dveře jsou vždy vyráběny jako komplet komponentů včetně zárubně. To má vliv na správnou funkčnost a dodržení všech deklarovaných vlastností bezpečnosti, protipožárnosti a protihluku.

5. Jak dlouho trvá montáž?

Montáž v bytě v panelovém domě trvá 4-5 hodin včetně úklidu a odvozu stavební suti. Nemusíte se obávat, že si budete muset vzít 2 dny dovolenou z práce, ale naopak uděláme montáž v průběhu jednoho dne během dopoledne či odpoledne.

HT dveře - Bezpečnostní dveře

logo
Franzova 65a
614 00 Brno - Maloměřice

telefon: 777 807 012
e-mail: htdvere@htdvere.cz

web: www.htdvere.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA