REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

5 nejčastějších problémů při objednání vchodových dveří do bytu a jak je řešit

Výměna nebo instalace vchodových dveří je hračka. Tedy pokud víte, jak na to. Vybrali jsme nejčastější problémy a okruhy, ve kterých se nejvíc chybuje. O odpovědi se postarali kvalifikovaní pracovníci společnosti HT dveře.

1. Jak vybrat vhodné vchodové dveře?

V prvé řadě se vyhněte nákupu dveří z neověřeného zdroje – zjistěte, jestli dodavatel poskytuje záruční a pozáruční servis. A v neposlední řadě rovněž nonstop pohotovostní službu otvírání dveří.  Co se týče samotných dveří, vybírejte je na základě několika kritérií. Ideální jsou plechové dveře opatřené kvalitní fólií v dekoru dřeva, takže jsou nejenom funkční, ale i designové a zároveň odolné proti poškrábání jak běžným provozem, tak odolá útokům domácích mazlíčků.  Správné vchodové dveře jsou protihlukové, tepelně-izolační a fungují jako zátaras před zloději.

2. Kolik takové dveře zhruba stojí?

Opravdu kvalitní vchodové dveře většinou začínají na částce od 20 tisíc korun. V tomto případě se však skutečně jedná o investici do budoucnosti, protože vydrží dlouhá léta. V ceně většinou bývá i servis a služby kvalifikovaných pracovníků. Na tyto kvalitní dveře je možné objednat záruční lhůtu v trvání až 120 měsíců. U dveří, které se pohybují pod cenou 20 tisíc hrozí nekvalitní vnitřní konstrukce dveří, která sice není vidět, protože je schována pod venkovním pláštěm dveří, ale o to větší vliv má na výsledné vlastnosti dveří .  

3. V jaké fázi rekonstrukce nebo výstavby instalovat nové vchodové dveře?

S novými dveřmi pořiďte i nové zárubně. Jejich instalace by neměla trvat déle než jeden den.S novými dveřmi pořiďte i nové zárubně. Jejich instalace by neměla trvat déle než jeden den.

V případě, že rekonstruujete byt či dům, výměnu dveří nechejte až po skončení bouracích prací. Ideální je také počkat až budou vystavěny nové konstrukce (sádrokarton, Ytong). Vymalujte klidně až po instalaci dveří, protože jsou opatřeny ochrannou fólií, kterou strhněte až ve finální fázi rekonstrukce. “Tím, že ve firmě HT Dveře máme všechny typy dveří skladem, nehrozí zpoždění domluveného termínu montáže,” říká obchodní ředitel Jiří Vyklický.

4. Můžu zasadit nové dveře do původních zárubní?

Rozhodně to nedoporučujeme ani jako provizorní řešení. Nové bezpečnostní dveře jsou totiž těžké a staré zárubně nejsou dimenzovány na takovou zátěž. Časem dochází k deformaci pantů z důvodu přetížení a dveře není možné otevřít či zavřít.  Nové bezpečnostní dveře jsou vždy vyráběny jako komplet komponentů včetně zárubně. To má vliv na správnou funkčnost a dodržení všech deklarovaných vlastností bezpečnosti, protipožárnosti a protihluku.

5. Jak dlouho trvá montáž?

Montáž v bytě v panelovém domě trvá 4-5 hodin včetně úklidu a odvozu stavební suti. Nemusíte se obávat, že si budete muset vzít 2 dny dovolenou z práce, ale naopak uděláme montáž v průběhu jednoho dne během dopoledne či odpoledne.

HT dveře - Bezpečnostní dveře

logoFranzova 65a
614 00 Brno - Maloměřice

telefon: 777 807 012
e-mail: htdvere@htdvere.cz

web: www.htdvere.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Dveře

zdroj: AGC Glass Europe

Vrstvené bezpečnostní sklo: Z čeho se skládá a jaké má vlastnosti

Vrstvené sklo (někdy nepřesně označované jako lepené či pod starým obchodním názvem Connex) se skládá ze dvou či více tabulí skla a jedné či více polyvinylbutyralových mezivrstev (PVB fólií), které se vyznačují mimořádnou pevností, pružností a přilnavostí. Tyto vlastnosti zaručí, že v případě rozbití zůstanou střepy ...

Zdroj: Fotolia.com - hiphoto39

Snižování energetické náročnosti existujících budov nejen zateplením – díl I.

Pokud bydlíte ve starším rodinném nebo bytovém domě, jistě jste někdy uvažovali o snížení jeho energetické náročnosti. To vyžaduje často stavební úpravy a stěžejní je zateplení, což znamená většinou nemalé finanční investice. Snižovat energetickou náročnost a tím i náklady na provoz domu lze ale i dalšími způsoby. V ...

Výstavba rodinného domu: Osazení oken a balkonových dveří

Výstavba rodinného domu: Osazení oken a balkonových dveří

V našem seriálu o výstavbě rodinných domů se dnes podíváme, jak probíhala montáž oken a balkonových dveří. Výstavbu sleduje ESTAV.cz již od základů. Nyní máme hrubou stavbu hotovou, stavba je pod střechou. Osazení oken tedy nic nebrání. Pojďme se podívat a řekněme si jak by některé věci šly udělat lépe.

REKLAMA