REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zastřešit zahradu? Použijte zahradní stan

Zahrada je nejenom místem, kde pracujete a zvelebujete různé rostliny a plodiny. Je také místem, kde můžete odpočívat, nebo se bavit s přáteli. V takovém případě je dobré uvažovat o zastřešení, které vás může ochránit před větrem, deštěm i přímým sluncem.

Jakou možnost v takovém případě zvolit? Pokud nemáte k dispozici altán nebo pergolu, doporučíme vám zahradní stan. Dnes se jedná o velmi využívananou možnost, a to především pro celkem nízkou pořizovací cenu a pozitivní vlastnosti. Výběr je poměrně široký a naším cílem proto bude poradit vám, abyste skutečně nešlápli vedle. Pojďme na to.

Jakou zvolit velikost?

Jsou primárně dvě věci, které musíte zohlednit ve chvíli, kdy hledíte na správnou velikost. Tou první je samozřejmě velikost vaší zahrady. Zde je nezbytností, aby se vám na ní váš zahradní altán bez problémů vešel. Pokud máte v tomto kroku jasno, je dobré zohlednit i to, kolik se vás na zahradě pravidelně schází. Pokud pouze rodina, může plně postačit řešení o rozměrech 3x3 metry. Pokud hledáte prostor větší, pro více návštěvníků, není problém najít na trhu variantu o velikosti i několika desítek metrů čtverečných.

Jak je to s montáží a demontáží?

I zde lze nalézt dvě možnosti, které zahradní stan nabídne. První je klasická konstrukce, která je sice lehká, ale je složitější na postavení. Alternativou je proto nůžková konstrukce. Ta je unikátní hlavně v tom, že stačí pár desítek vteřin a vše je postaveno tak, jak má. Podobně probíhá i samotná případná demontáž. I když může být o něco dražší, daná úspora času a jednoduchost za to rozhodně stojí.

Zvolte si i design

Co můžete také zohlednit, to je přirozeně design, který bude daný stan mít. Dnes není problémem zvolit celou řadu různých plachet, které budou více či méně nápadné. Zde už vše záleží jenom na vás samotných a na tom, co se vám bude líbit nejvíce. Výběr je opravdu značný.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Oheň pro zahradu i terasu v rukou designérů: Krby, grily, udírny

Oheň pro zahradu i terasu v rukou designérů: Krby, grily, udírny

Oheň je odpradávna znakem pospolitosti a útulnosti. Vytváří specifickou atmosféru. Přenosná ohniště, venkovní krby i celé kuchyně mohou domy vhodně doplňovat a vytvářet velmi zajímavé a inspirativní prostředí. Vědí to majitelé domů i designéři.

Plánujeme zahradu: Jak si poradit se svahy a zajistit soukromí

Plánujeme zahradu: Jak si poradit se svahy a zajistit soukromí

Ačkoli by se mohlo zdát, že zahrada vznikne po zasazení poslední květiny a po zazelenání trávníku, pravdou je, že se žádná nezrodí bez stavebních úprav. Co všechno je nutné vyřešit ještě před samotnými vegetačními úpravami? Kromě zpevněných povrchů, ploch určených pro umístění herních sestav a vodních prvků se…

Altán v romantickém zákoutí tajemné zahrady

Altán v romantickém zákoutí tajemné zahrady

Bývala to tajuplná zahrada obehnaná vysokou kamennou zdí s prostorným altánem pro dobrodružná nebo tajná milostná setkávání. Najdeme i dnes taková místa, která nás přitahují zvláštní silou?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA