REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zastřešit zahradu? Použijte zahradní stan

Zahrada je nejenom místem, kde pracujete a zvelebujete různé rostliny a plodiny. Je také místem, kde můžete odpočívat, nebo se bavit s přáteli. V takovém případě je dobré uvažovat o zastřešení, které vás může ochránit před větrem, deštěm i přímým sluncem.

Jakou možnost v takovém případě zvolit? Pokud nemáte k dispozici altán nebo pergolu, doporučíme vám zahradní stan. Dnes se jedná o velmi využívananou možnost, a to především pro celkem nízkou pořizovací cenu a pozitivní vlastnosti. Výběr je poměrně široký a naším cílem proto bude poradit vám, abyste skutečně nešlápli vedle. Pojďme na to.

Jakou zvolit velikost?

Jsou primárně dvě věci, které musíte zohlednit ve chvíli, kdy hledíte na správnou velikost. Tou první je samozřejmě velikost vaší zahrady. Zde je nezbytností, aby se vám na ní váš zahradní altán bez problémů vešel. Pokud máte v tomto kroku jasno, je dobré zohlednit i to, kolik se vás na zahradě pravidelně schází. Pokud pouze rodina, může plně postačit řešení o rozměrech 3x3 metry. Pokud hledáte prostor větší, pro více návštěvníků, není problém najít na trhu variantu o velikosti i několika desítek metrů čtverečných.

Jak je to s montáží a demontáží?

I zde lze nalézt dvě možnosti, které zahradní stan nabídne. První je klasická konstrukce, která je sice lehká, ale je složitější na postavení. Alternativou je proto nůžková konstrukce. Ta je unikátní hlavně v tom, že stačí pár desítek vteřin a vše je postaveno tak, jak má. Podobně probíhá i samotná případná demontáž. I když může být o něco dražší, daná úspora času a jednoduchost za to rozhodně stojí.

Zvolte si i design

Co můžete také zohlednit, to je přirozeně design, který bude daný stan mít. Dnes není problémem zvolit celou řadu různých plachet, které budou více či méně nápadné. Zde už vše záleží jenom na vás samotných a na tom, co se vám bude líbit nejvíce. Výběr je opravdu značný.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Freiburk

Zelená architektura: Když se vize stává realitou jen kousek od českých hranic

Na základě vlastních exkurzí a setkávání se zajímavými lidmi připravilo Centrum pasivních domů (CPD) studii, která se váže k zelené architektuře. Jako zajímavý inspirativní příklad nabídlo německé univerzitní město Freiburg. Vznikla rovněž iniciativa s názvem Deklarace udržitelnosti.

Zdroj: Hornbach

Příprava terénu, výběr plotu a stavební povolení na plot

Řekne-li se plot či zídka, vybavíme si většinou bariéru, která chrání naše soukromí a zabraňuje vstupu nežádoucích osob. Základní charakteristika vymezování soukromí se po staletí nemění, mění se ovšem technologie, materiály a možnosti investorů. Na co nezapomenout při stavbě plotu?

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Jsou evropské metropole připraveny na klimatické změny? Ne, a každý vydatnější déšť anebo epizody horkých dní to dokazují. Po desetiletí jsme totiž usilovali o to, aby se města co nejrychleji zbavila vody. Ideálně kanalizací. Holandský projekt teď vodu městům vrací, hravým a navýsost praktickým způsobem, pomocí…

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Že žádné pasti okolo nemáte? Určitě nějakou najdete. Stavby a lidské vynálezy vytvářejí matoucí prostředí. Ptáci, žáby i další živočichové jsou vystaveni smrtelným pastem, jako jsou vodní nádrže, sudy na vodu, větrací šachty, svisle stojící roury či fukary, velké prosklené plochy. I svůj bytový nebo rodinný dům…

Foto:Ing. Lucie Peukertová

Plánujeme zahradu: Jak promýšlet zpevněné plochy a vodní prvky

Díky „zlatým českým ručičkám“ se rádi do tvorby zahrady mnozí majitelé pozemků pouštějí svépomocí, ale zárodky zelené oázy jsou postaveny na zcela jiných základech, než se zdá na první pohled. Ačkoli výsadby rostlin dodávají zahradě kouzlo a jsou pomyslnou třešničkou na dortu, úplně nejdříve budete muset vyřešit…

REKLAMA