REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Trendy z veletrhu v Miláně u českých výrobců

Sotva opustily aktuální novinky a trendy výstavní prostory v  italském Milánu, už je můžeme najít u českých výrobců. Pojďme se podívat, jaké novinky si letošní veletrh připravil pro interiér a jak si je už nyní můžete přenést do svého domova.

Letošní trendová barevnost je plně inspirována přírodou a to v několika směrech. Interiérům vládnou tmavé barvy, vycházející z temně šedých skalisek i jemnějších světle šedavých oblázků. Nicméně i tmavá je vždy osvěžena světlými akcenty – ať už v podobě velkoformátových prvků jakými jsou dveře od podlahy až ke stropu, anebo jen drobnými zařizovacími předměty a dekoracemi.  

Dveře v atypických rozměrech, nejlépe v provedení bez nadpraží, tedy od podlahy až ke stropu, to je směr, kterým se ubírají již delší dobu trendy v oblasti dveřních systémů. Pro české designové dveře s hliníkovou konstrukcí – dveře MASTER – není problém vyrůst až do výšky 370 cm. Výraznou barevností pak už jen doladíte interiér do posledního detailu,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P., českého výrobce designových dveřních systémů.

Listoví v zelenomodré

Přírodou je inspirována i další trendová barevnost a to hra modrých a zelených odstínů, které v přírodě najdeme na dubových lístcích ve všech barevných tóninách. A jak si snadno a rychlé vnést do interiéru tuto TOP barvičku? Třeba v podobě obrazu v moderním duchu – barevné grafiky zalaminované pod sklo díky LikeFotu.

Útulné maty

Barvy vycházející z přírody mají za úkol přinést do interiéru pocit hřejivosti a útulnosti, čemuž plně nahrávají matné povrchy. Na rozdíl od dosud vládnoucích lesklých ploch, které svým vzhledem připomínají sklo a vyvolávají v nás dojem chladu, jsou maty sametové a hebké, skoro jako bychom cítili jemné pohlazení. „Matné povrchy vyniknou především na kvalitních materiálech, proto se jasně prosazují akrylátová provedení nábytkových dvířek a ta foliovaná ustupují do pozadí. Jen na precizně zpracované ploše může vyniknout hloubka matných barev v celé jejich kráse,“ uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

Barevné a materiálové trendy potvrzují i světoví výrobci nábytkových folií. „Tmavé dekory jsou rozhodně moderní, ale musí je vždy vyvážit teplý a světlý dřevodekor. Ani černá nemá být dogmatická, ale spíše doladěna odstínem antracitové rozsvětleným v interiéru například o žlutou či světlý dřevodekor dubu. Obecně se dá říct, že barevnost přírodního dubu barevné trendy v nadcházejícím období hodně inspiruje – nabízí jak matnou sytě zelenou, tak i s ní ladící jemně hnědou barevnost dubové kůry,“ uvádí zástupce výrobce Ladislav Csanda, ředitel RENOLIT Tábor s.r.o.

Dřevo ve své masivní podobě

Ke změkčení ostrých barev a dalšímu proteplení interiéru pomáhá dřevo ve své masivní podobě. „Pro letošní rok hrají prim realistický vzhled a přirozené vlastnosti dřeva. Novinková řada PEROLA je hrdou nositelkou těchto atributů v provedení dubové spárovky, která navíc nabízí originální divoký mozaikový vzhled,“ uvádí Ing. Petr Blažek, generální ředitel Dřevojasu v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku a dodává: „Zkosený tvar podumyvadlové skříňky, jednoduché tvary nebo zrcadlo osvěcující koupelnu měkkým teplým světlem, to jsou další perličky dotvářející harmonickou a útulnou atmosféru nastolenou dřevěným masivem.“

Malý detail = velký trend

Trendy nastolené milánským veletrhem se nevyhýbají ani těm nejdrobnějším detailům, jako je dveřní kování. Zde zcela převládají temné tóny černé zjemněné hebkým matným provedením. „Černá je jasný designový trend, který v interiéru akceptuje světový design a do Čech již pomalu také nachází uplatnění. Dveřní kování jej využívá například u titanových povrchů,“ glosuje pan Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

Tip – I předokenní stínící technika může využívat posledních trendů. „Tkaninové screeny, byť oblíbené šedočerné barvě odvrátí pálivé sluneční paprsky, ale nebrání přístupu světla do interiéru. I díky nim barevné ladění interiéru zůstává ve věrných odstínech,“ uvádí pan Radek Havelka, obchodní ředitel značky Minirol, českého výrobce stínící okenní techniky.

Trendy ven!

Ani exteriéru se aktuální barevné a materiálové trendy nevyhýbají. Snoubení temných barev a světlých dřevodekorů v rámci okenních systémů vytváří dokonalou souhru. „Hladký povrch s lehkou kresbou světlého dřeva, která propůjčuje okenním rámům realistický vzhled, to je novinkový dekor irský dub. Svou jemností barevně doladí okna malých rozměrů i ta velkoformátová,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, tradičního českého výrobce plastových a hliníkových oken a dveří.

Chcete-li jít s dobou a vyzkoušet si horké milánské trendy, co nejdříve, zajásejte. V poctivém českém provedení si můžete kousek designových trendů pořídit už nyní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Foto: Designblok

Designblok 2021 bude o štěstí. Co je štěstí?

Letošní festival se bude z větší části odehrávat stejně jako loni v prostoru zvaném Gabriel Loci na pražském Smíchově a nově též na Starém Městě v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Mimo hlavní prostory jsou otevřena i další neméně zajímavá místa, na instalace mohou návštěvníci narazit takřka po celé Praze. 23. ročník…

Zdroj: Tomáš Kovařík

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA