REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Berte za správnou kliku

Stisk ruky prozradí na člověka ledasco. Kliku na dveřích lze přeneseně považovat také do jisté míry za nastavenou ruku, kterou musíte vzít do dlaně a stisknout. A co vám klika prozradí?

Buď se vám design kliky líbí nebo nikoli. Nejde samozřejmě jen o ni, ale o celkové sladění kliky a dveří. Vyladění materiálů, barev a provedení. Když už kliku berete do ruky, můžete oči přivřít a jen cítit strukturu použitého materiálu, to, jak vám padne do ruky a následně plynulost a jistotu, se kterou se vám podaří dveře otevřít. Zážitek z otevření dveří může ovlivnit vaše další kroky a pocit, který si přinesete dovnitř nebo odnesete ven.

Kromě ušlechtilého dřeva s pozoruhodnou kresbou podtrhne styl vchodových dveří i zajímavě tvarovaná klika. Teprve dohromady totiž oba předměty dělají dveře dveřmi. Zejména když se jedná o tangenciální (podélný) řez dřevem, který dává speciálně vyniknout dekorativním křivkám, je škoda, aby jej doplňovala nedbalá klika. Je koneckonců tím jediným pojítkem se světem za dveřmi. Bez ní zůstáváme od druhého prostoru odloučeni. Klika může být hladká, tepaná, kovová nebo dřevěná, měla by však ladit s dveřmi.

Kvalitní kovy s dlouhou výdrží

Slavona vyrábí okna a dveře ve stejném provedení a pro své kliky spolupracuje s českými výrobci kování, například firmou Μ&Τ a Rostex. Ty používají kvalitní kovy s dlouhou výdrží a vy si můžete vybrat z několika barevných verzí. Do oka vám tak může padnout výjimečná varianta – interiérová dubová klika, která splývá s posuvnými dubovými dveřmi HS portál. Není však možné objednat takovou kliku z jakéhokoliv dřeva. Měkká dřeva, jako například smrkové, na to nejsou vhodná, neboť zaznamenají v podobě rýhy i sebemenší ťuknutí klíčem apod. Dubové kliky naproti tomu vydrží roky.

Rohová sestava blueline s otevíravým oknem Inspiro v provedení třešeňRohová sestava blueline s otevíravým oknem Inspiro v provedení třešeň

Design a bezpečnost kování

Místo exteriérové klasiky, štítového kování s koulí, je v nabídce také bezpečnostní madlo, které soustřeďuje veškeré funkce do jednoho minimalistického funkčního celku. Obsahuje tak zároveň kování, zámek i otvíravou část. Výrobci pak zaručují kvalitu bezpečnostních zámků. U dveří a oken nabízí Slavona také skryté závěsy, které neukazují panty jako u běžných typů dveří. Tímto zahalením vynikne čistý dojem celého provedení a vy se můžete soustředit jen na strukturu svých krásných dubových dveří.

SLAVONA s.r.o.

logoStálkovská 258
378 81 Slavonice

telefon: 384 493 400
e-mail: poptavka@slavona.cz

web: www.slavona.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Dveře

Soutěž HELUZ „Vyfoť stín“

Soutěž HELUZ „Vyfoť stín“

V uměleckém ztvárnění jistě dostane stín opět mnoho podob. Své snímky můžete přihlásit do 15. června 2019 a můžete vyhrát klasické sluneční brýle Ray Ban Aviator.

zdroj: AGC Glass Europe

Vrstvené bezpečnostní sklo: Z čeho se skládá a jaké má vlastnosti

Vrstvené sklo (někdy nepřesně označované jako lepené či pod starým obchodním názvem Connex) se skládá ze dvou či více tabulí skla a jedné či více polyvinylbutyralových mezivrstev (PVB fólií), které se vyznačují mimořádnou pevností, pružností a přilnavostí. Tyto vlastnosti zaručí, že v případě rozbití zůstanou střepy ...

REKLAMA