REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Berte za správnou kliku

Stisk ruky prozradí na člověka ledasco. Kliku na dveřích lze přeneseně považovat také do jisté míry za nastavenou ruku, kterou musíte vzít do dlaně a stisknout. A co vám klika prozradí?

Buď se vám design kliky líbí nebo nikoli. Nejde samozřejmě jen o ni, ale o celkové sladění kliky a dveří. Vyladění materiálů, barev a provedení. Když už kliku berete do ruky, můžete oči přivřít a jen cítit strukturu použitého materiálu, to, jak vám padne do ruky a následně plynulost a jistotu, se kterou se vám podaří dveře otevřít. Zážitek z otevření dveří může ovlivnit vaše další kroky a pocit, který si přinesete dovnitř nebo odnesete ven.

Kromě ušlechtilého dřeva s pozoruhodnou kresbou podtrhne styl vchodových dveří i zajímavě tvarovaná klika. Teprve dohromady totiž oba předměty dělají dveře dveřmi. Zejména když se jedná o tangenciální (podélný) řez dřevem, který dává speciálně vyniknout dekorativním křivkám, je škoda, aby jej doplňovala nedbalá klika. Je koneckonců tím jediným pojítkem se světem za dveřmi. Bez ní zůstáváme od druhého prostoru odloučeni. Klika může být hladká, tepaná, kovová nebo dřevěná, měla by však ladit s dveřmi.

Kvalitní kovy s dlouhou výdrží

Slavona vyrábí okna a dveře ve stejném provedení a pro své kliky spolupracuje s českými výrobci kování, například firmou Μ&Τ a Rostex. Ty používají kvalitní kovy s dlouhou výdrží a vy si můžete vybrat z několika barevných verzí. Do oka vám tak může padnout výjimečná varianta – interiérová dubová klika, která splývá s posuvnými dubovými dveřmi HS portál. Není však možné objednat takovou kliku z jakéhokoliv dřeva. Měkká dřeva, jako například smrkové, na to nejsou vhodná, neboť zaznamenají v podobě rýhy i sebemenší ťuknutí klíčem apod. Dubové kliky naproti tomu vydrží roky.

Rohová sestava blueline s otevíravým oknem Inspiro v provedení třešeňRohová sestava blueline s otevíravým oknem Inspiro v provedení třešeň

Design a bezpečnost kování

Místo exteriérové klasiky, štítového kování s koulí, je v nabídce také bezpečnostní madlo, které soustřeďuje veškeré funkce do jednoho minimalistického funkčního celku. Obsahuje tak zároveň kování, zámek i otvíravou část. Výrobci pak zaručují kvalitu bezpečnostních zámků. U dveří a oken nabízí Slavona také skryté závěsy, které neukazují panty jako u běžných typů dveří. Tímto zahalením vynikne čistý dojem celého provedení a vy se můžete soustředit jen na strukturu svých krásných dubových dveří.

SLAVONA s.r.o.

logo
Stálkovská 258
378 81 Slavonice

telefon: 384 493 400
e-mail: poptavka@slavona.cz

web: www.slavona.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

REKLAMA