Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dotace Dešťovka je smysluplná jako první krok

Způsoby využití srážkové vody a šedých vod a požadavky na kvalitu vyčištěných šedých vod by pak měly být v duchu zásad udržitelnosti doporučeny a popsány v platné legislativě vč. například Stavebního zákona.

Potřebujeme k dotaci i změny v legislativě a v jednání vodoprávních úřadů a stavebních úřadů

Ocenitelné je, že jsme se začali jako společnost touto tématikou zabývat, i když se nedá říct, že by vhodná zařízení již nebyla na našem trhu. Tím, že budeme využívat dešťovku na zalévání, splachování a praní ušetříme nejen vodu, ale i životní prostředí díky úspoře pracích prášků a např. menšímu zasolení půdy atd. Těch návazností je tam povícero a díky za každý krůček k udržitelnosti.
Ale co je možná ještě důležitější, doufejme, že MŽP tím i signalizuje, že se chce touto tématikou vážně zabývat, a že spolu s dotacemi přijdou ruku v ruce změny v legislativě a v jednání vodoprávních úřadů a stavebních úřadů, které „rozdávání“ peněz podpoří tak, jak je to, co se týká recyklace signalizováno např. ve Vodním zákoně.

Využití srážkových vod

Vzory pro stanovení podmínek obsahuje řada zahraničních předpisů

Způsoby využití srážkové vody a šedých vod a požadavky na kvalitu vyčištěných šedých vod by pak měly být v duchu zásad udržitelnosti doporučeny a popsány např. i ve stavebních předpisech například ve Stavebním zákoně a případně i ve Vyhlášce č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, aby nedocházelo k nedorozuměním při povolování staveb a různému výkladu u různých úřadů.
Vzory pro stanovení podmínek lze již najít v řadě zahraničních předpisů. Co se týká např. šedých vod, propracované jsou např. americké předpisy (viz NSF/ANSI 350 – 2014), ale nejen ty. Co se týká praktického využití dešťovky i tam je kde se učit. Jsou země, které standardně využívají dešťovku i na osobní hygienu nebo po filtraci dokonce přípravu jídel viz Nový Zéland nebo Austrálie.

Využití šedých vod

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA