REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Osvětlení kuchyně musí být přiměřené a stylové

Kuchyně patří mezi místnosti, v nichž tráví člověk poměrně velkou porci času. Není se čemu divit, jelikož příprava jídel je na denním pořádku prakticky všech lidí. Často zde v uvozovkách pracujeme i ráno anebo večer, kdy v interiéru chybí dostatečné množství světla. Právě proto je nezbytné kuchyni osvětlit takovým způsobem, aby se vám v ní vařilo, smažilo či peklo co možná nejlépe v jakoukoli denní i noční dobu. Jaké aspekty je třeba brát v potaz? V následujících řádcích vám to prozradíme.

Míra osvětlení v hlavní roli

Jakákoli stropní svítidla i jiné zdroje musí být dokonale voleny takovým způsobem, aby byl interiér kuchyně osvětlení dostatečně v kterékoli části. Je jasné, že především pracovní desky si zaslouží nejvyšší možnou míru světla. Mnohdy se vybírají klasické zářivky anebo LED pásky, jež dokážou nabídnout dostatek světla pro kompletně celou pracovní plochu. Bez větších obtíží zde bude možná pracovat i v době, kdy vevnitř v objektu chybí světlo úplně. 

LED technologie vítězí

Uvažovat je nutné také o konkrétním typu osvětlení. K dispozici jsou standardní vláknové žárovky, které mají jednoznačně nejnižší pořizovací cenu. Chcete-li ušetřit na provozu, pak můžete vybírat úsporné typy žárovek. Ve většině moderních kuchyní ale převládá LED technologie, která je z pohledu provozu jednoznačně nejúspornějším světelným zdrojem. Její pořizovací cena je tak pochopitelně vyšší.

Moderní design osvětlení

Kompaktní vzhled kuchyně dotvoří právě svítidla. Nenápadně vypadají bodovky. Na větší zářivku u pracovní plochy ovšem také nezapomínejte! Jinak je vhodní dotvořit celkovou atmosféru i stropním svítidlem neotřelého designu. Výbornou volbou jsou třeba nejrůznější nerezové konstrukce s několika žárovkami, které si lze nasměrovat podle potřeby tak, aby osvětlily daný prostor. 

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Kuchyně

FOTO: MOBALPA, PEXELS, Studio Podrini – HI-MACS

Designové tipy pro chaty či chalupy. Je libo kousek Itálie či Francie na český venkov?

Pobyty na chatě či chalupě zažívají renesanci. Určitě se o to zasloužila neblahá pandemická situace, která velkou měrou omezila náš běžný život i cestování do zahraničí. Jelikož v nich trávíme více času, chceme v nich i lepší prostředí. A to je důvod pro obměnu interiéru. Vítězí francouzské a italské vlivy. Proměňují…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: AdobeStock - denisismagilov

Kuchyně a jídelna do milimetru. Na jaké rozměry dát pozor při plánování srdce bytu?

Kuchyně a jídelna. Místa, které doma potřebujete, ať již v jakékoli formě. V moderních interiérech často kombinujeme kuchyni s jídelnou, popřípadě i obývacím pokojem nebo v kuchyni využíváme příležitostné barové posezení. Jak veliký má být kuchyňský ostrůvek, barový pultík, kolik lidí se vejde k jídelnímu stolu,…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

REKLAMA