REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Osvětlení kuchyně musí být přiměřené a stylové

Kuchyně patří mezi místnosti, v nichž tráví člověk poměrně velkou porci času. Není se čemu divit, jelikož příprava jídel je na denním pořádku prakticky všech lidí. Často zde v uvozovkách pracujeme i ráno anebo večer, kdy v interiéru chybí dostatečné množství světla. Právě proto je nezbytné kuchyni osvětlit takovým způsobem, aby se vám v ní vařilo, smažilo či peklo co možná nejlépe v jakoukoli denní i noční dobu. Jaké aspekty je třeba brát v potaz? V následujících řádcích vám to prozradíme.

Míra osvětlení v hlavní roli

Jakákoli stropní svítidla i jiné zdroje musí být dokonale voleny takovým způsobem, aby byl interiér kuchyně osvětlení dostatečně v kterékoli části. Je jasné, že především pracovní desky si zaslouží nejvyšší možnou míru světla. Mnohdy se vybírají klasické zářivky anebo LED pásky, jež dokážou nabídnout dostatek světla pro kompletně celou pracovní plochu. Bez větších obtíží zde bude možná pracovat i v době, kdy vevnitř v objektu chybí světlo úplně. 

LED technologie vítězí

Uvažovat je nutné také o konkrétním typu osvětlení. K dispozici jsou standardní vláknové žárovky, které mají jednoznačně nejnižší pořizovací cenu. Chcete-li ušetřit na provozu, pak můžete vybírat úsporné typy žárovek. Ve většině moderních kuchyní ale převládá LED technologie, která je z pohledu provozu jednoznačně nejúspornějším světelným zdrojem. Její pořizovací cena je tak pochopitelně vyšší.

Moderní design osvětlení

Kompaktní vzhled kuchyně dotvoří právě svítidla. Nenápadně vypadají bodovky. Na větší zářivku u pracovní plochy ovšem také nezapomínejte! Jinak je vhodní dotvořit celkovou atmosféru i stropním svítidlem neotřelého designu. Výbornou volbou jsou třeba nejrůznější nerezové konstrukce s několika žárovkami, které si lze nasměrovat podle potřeby tak, aby osvětlily daný prostor. 

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Kuchyně

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

Autorem smaltů je Olina Francová kuchyně ve vile v Brně cca 2015

Smalt a jeho využití v architektuře a interiéru

Historie smaltu je dlouhá přes 3 000 let, ale v architektuře a interiérovém designu se začala tato tradiční technologie více uplatňovat až od druhé poloviny 20. století. Smalt se nepřestal vyvíjet ani v 21. století a nabízí celou řadu unikátních vlastností a možností, které nejsou v architektuře ještě plně doceněné.…

Stylové zahradní stolování. Zahradní kuchyně pro venkovní vaření

Stylové zahradní stolování. Zahradní kuchyně pro venkovní vaření

Letní kuchyně v zahradě nám umožní trávit celý den ve svém kousku přírody, mimo zdi domu, dokonce i když prší. Kuchyni je nutné dobře umístit, aby nebyla spalována sluncem, aby krb či sporák na dřevo dobře táhnul. Vybavit ji lze mimo místa pro vaření i krbem, plotnou pro sušení bylinek a hub, pecí na chleba či pizzu.…

REKLAMA