REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Osvětlení kuchyně musí být přiměřené a stylové

Kuchyně patří mezi místnosti, v nichž tráví člověk poměrně velkou porci času. Není se čemu divit, jelikož příprava jídel je na denním pořádku prakticky všech lidí. Často zde v uvozovkách pracujeme i ráno anebo večer, kdy v interiéru chybí dostatečné množství světla. Právě proto je nezbytné kuchyni osvětlit takovým způsobem, aby se vám v ní vařilo, smažilo či peklo co možná nejlépe v jakoukoli denní i noční dobu. Jaké aspekty je třeba brát v potaz? V následujících řádcích vám to prozradíme.

Míra osvětlení v hlavní roli

Jakákoli stropní svítidla i jiné zdroje musí být dokonale voleny takovým způsobem, aby byl interiér kuchyně osvětlení dostatečně v kterékoli části. Je jasné, že především pracovní desky si zaslouží nejvyšší možnou míru světla. Mnohdy se vybírají klasické zářivky anebo LED pásky, jež dokážou nabídnout dostatek světla pro kompletně celou pracovní plochu. Bez větších obtíží zde bude možná pracovat i v době, kdy vevnitř v objektu chybí světlo úplně. 

LED technologie vítězí

Uvažovat je nutné také o konkrétním typu osvětlení. K dispozici jsou standardní vláknové žárovky, které mají jednoznačně nejnižší pořizovací cenu. Chcete-li ušetřit na provozu, pak můžete vybírat úsporné typy žárovek. Ve většině moderních kuchyní ale převládá LED technologie, která je z pohledu provozu jednoznačně nejúspornějším světelným zdrojem. Její pořizovací cena je tak pochopitelně vyšší.

Moderní design osvětlení

Kompaktní vzhled kuchyně dotvoří právě svítidla. Nenápadně vypadají bodovky. Na větší zářivku u pracovní plochy ovšem také nezapomínejte! Jinak je vhodní dotvořit celkovou atmosféru i stropním svítidlem neotřelého designu. Výbornou volbou jsou třeba nejrůznější nerezové konstrukce s několika žárovkami, které si lze nasměrovat podle potřeby tak, aby osvětlily daný prostor. 

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Kuchyně si přečtěte

Interiérový designér: 10 otázek a 10 odpovědí

Interiérový designér: 10 otázek a 10 odpovědí

Na veletrhu Mobitex přednášela interiérová designérka Iva Bastlová s Ing. Milanem Vrbíkem na téma 10 otázek a 10 odpovědí interiérového designéra. ESTAV.cz přináší svým čtenářům obsah přednášky v ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška