REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Proč na elektřině neustále proděláváte?

Elektřinou u nás topí pouze menšina lidí a obvykle jsou to ti, kteří žijí ve zrekonstruovaných bytech anebo v novostavbách s nízkou energetickou náročností. Jak ale můžeme ušetřit, když žádný z těchto typů nemovitostí nevlastníme? A jakým způsobem na elektřině nejvíce proděláváme?

Špatná volba druhu topení

Tipů a možností, jak topit, je na světě mnoho. U nás nejvíce vede již zmíněná elektřina, plyn a samozřejmě i tuhá paliva v podobě uhlí nebo dokonce dřeva. I když tento typ vytápění nemá nejlepší dopady na životní prostředí, mnoho lidí láká nízká cena tuhých paliv.  A přece nebudeme kompletně měnit topný systém na chatě, kam se podíváme maximálně párkrát za rok.

Pro začátek je dobré vědět, že se elektřina rozhodně nehodí do starých budov nebo do prostor s nekvalitními tenkými zdmi, které nedokáží udržet teplo. V takovém případě byste se v rámci poplatků za energie rozhodně nedoplatili, jelikož elektřina je na podobné fungování až příliš drahá. Špatná volba způsobu vytápění tedy bývá hned prvním důvodem, proč vlastně proděláváte. Spíše než o elektřině pak raději uvažujte o rekonstrukci bydlení.

Pohrajte si s nastavením a vsaďte na kompromis

Dříve všichni říkali, že by se teplota v bytě měla pohybovat okolo 25 °C. Z dříve se ale stalo kdysi a dnes tomu tak již opravdu není. Svých 25 °C si můžete užít v letních měsících venku, jindy je totiž opravdu nepotřebujete. Když budete pobývat doma, udržujte teplotu pomocí termostatu na teplotě okolo 20 °C, což bude stačit i méně otužilým. A pokud ne, mohou si vzít svetr. Není navíc nutné, abyste tu samou hodnotu udržovali, i když doma nebudete. Při odchodu topení stáhněte o dva - tři stupně, abyste zbytečně neprodělávali. A ne, váš pes ani kočka během vaší nepřítomnosti opravdu neumrznou.

Nenechte teplo uniknout

Přímotopy ani akumulační kamna rozhodně nestavte za nábytek a ani za jiné předměty, které by mohly nějakým způsobem vytvořit clonu, kterou teplo neprojde. V takovém případě byste totiž peníze v podstatě vyhodili oknem.

Mnoho možností. Která je nejlepší?

Při topení elektřinou se naskýtá plno tipů, jak ušetřit nebo neprodělat. Přímotopy rozhodně nejsou jedinou volbou a zmíněná akumulační kamna zase dokáží čerpat z nízkých nočních tarifů. Kapitolou samo o sobě je pak tepelné čerpadlo, které je sice nejvýhodnější z hlediska úspory, ale přináší s sebou výrazně vyšší pořizovací náklady.

Když to jde, vypojte spotřebiče ze zásuvky

Není jediný důvod, proč by měly být nepoužívané spotřebiče zapojené nebo dokonce zapnuté. Pokud je to možné, vytahujte je z elektrické sítě a nikdy nenechávejte třeba nabíječku na telefon v zásuvce jen tak. Nejen, že bezúčelné zapojení dokáže ze spotřebiče vysát několik wattů, ale navíc se tím i pořádně ničí.

Najděte nejlepší nabídku na trhu

Pokud nejste spokojeni s tarifem, není nic snazšího než změna dodavatele elektřiny. Jedná se o poměrně jednoduchou, jak ušetřit, postačí vám jen připojení k internetu a kalkulačka energií, který dokáže vyhledat nejvýhodnější dodavatele elektřiny. Porovnejte si ceny elektřiny a získejte přehled o tom, u koho zaplatíte míň.

Ušetřeno.cz

logo
Lomnického 1742/2a
140 00 Praha 4

telefon: 226 289 029
e-mail: mamdotaz@usetreno.cz

web: www.usetreno.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Ve Spojených státech amerických jsou budovy odpovědné za spotřebu 40 % veškeré energie. Ukazovat prstem na USA se pochopitelně nemusí Evropanům vyplatit, protože už nás ta samá hodnota atakuje hranici 55 %. A právě proto by nás měla zajímat prakticky laděná studie, za níž stojí univerzita v Yale a ekonomové z týmu…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA