REKLAMA

ROZHOVOR: České stolky Soul - design co má duši

Masivní dřevo v kombinaci s umělým kamenem se spolu potkaly, aby je v návrhu designérka Iva Bastlová zhmotnila do podoby konferenčního stolku. Lze jej použít nejen do obývacího pokoje ale i jako odkládací stolek do koupelny. O tomto zajímavém kousku nábytku jsme si povídali s jeho autorkou.
ROZHOVOR: České stolky Soul - design co má duši

ESTAV.cz se ptá...

Kde berete inspiraci pro svoji tvorbu a konkrétně pro tento stolek?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Inspirujeme mě mnoho věcí, historické solitéry, moderní nábytek, ale i jiné obory. Hlavu si vyčistím při cestování a nové podněty posbírám na zahraničních veletrzích. Tento stolek původně vznikl pro expozici Scéna: Inspirace & Trendy do směru Natural.

ESTAV.cz se ptá...

Jaké byly hlavní myšlenky tohoto designu?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Stolek musel zapadat do směru Natural, kde se měly objevovat přírodní prvky a solitéry inspirované přírodou. Další ze zadání bylo, ukázat materiál Corralit na konkrétním nábytkovém solitéru. Takže se vše spojilo a vznikla sada stolků Soul.

Odkládací stolek Soul v koupelně Zdroj: www.lusito.cz

ESTAV.cz se ptá...

Proč toto jméno?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Nad jménem jsme dlouho uvažovali, možná déle, než nad samotným stolkem. Dovedli nás k tomu však zákazníci, protože se líbily téměř všem – prostě měly duši, takže "soul".

ESTAV.cz se ptá...

Jaké jsou zvoleny materiály a proč?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Osobně miluji kombinace různých – obvyklých i neobvyklých materiálů. Masiv je úžasný a v kombinaci s umělým kamenem tvoří neotřelý celek. Jejich výhodou je navíc možnost drobné opravy – přebroušením. Stolky jsou tak v podstatě "nezničitelné" a vydrží řadu let.

Stolky Soul na terase Zdroj: www.lusito.cz

ESTAV.cz se ptá...

Do jakého interiéru/jakému zákazníkovi byste stolek doporučila? Kam bude ladit?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Při práci se stolky jsme zjistili, že se výborně hodí i do koupelny (kvůli odolnosti materiálů), což mě při návrzích vůbec nenapadlo. Také se dají použít jako noční stolky či odkládací, ale primárně mají sloužit jako konferenční.

Skvěle vyniknou v moderním strohém interiéru, kde vede bílá a šedá, zde budou opravdu zářit. Dobře zapadnou i do zabydlenějších prostor, protože dubová deska a krémová podnož se hodí téměř kamkoli. Mají neobvyklý tvar, a tak upoutají pozornost v různých stylech. Jediné, kam bych je nedávala, jsou interiéry v rustikálním stylu.

ESTAV.cz se ptá...

Kdo nábytek vyrábí a kde je k sehnání?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Na veletrhu, kde se stolky poprvé objevily, jsem se blíže seznámila s Dianou Turinovou z Lusita. Stolky se jí zalíbily, protože skvěle doplnily, její lampy Tripod. Slovo dalo slovo, a protože jsme zjistili, že spolupráce je lepší než boj, vzala Diana tyto stolky pod svá křídla a zařadila je do své kolekce Di´sign. Stolky je tedy možné objednat jednotlivě či jako set přímo v Lusitu. Pokud by je někdo chtěl v jiném barevném provedení, i to je možné. Může být například čistě bílá podnož a ořechová dýha. Hravost prostě spojuje a nekončí...

Detail stolku Soul v koupelně Zdroj: www.lusito.cz

ESTAV.cz se ptá...

Přínosem práce na stolcích byla pro vás tedy i možnost spolupráce s dalšími designéry?

Iva Bastlová, odpovídá ...

Mám ze stolků radost nejen kvůli nim samotným, ale také z možnosti spolupráce s dalšími lidmi, kteří se kolem toho točí. Prosadit si kvalitní a netradiční solitér, není vždy snadné!

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Interiér si přečtěte

© Fotolia.com - Tryfonov

Vyladění interiéru podle feng shui: Prvek dřeva

Pokud si necháte na svůj dům, nebo byt zpracovat důkladný rozbor feng shui, objeví se v něm jedna z šesti metod, tzv. Teorie pěti prvků. Její kořeny najdeme v přírodě, v podobách, které nabývá během ...

Foto: Iva Bastlová

FOTOGALERIE: Svítidla ze světového veletrhu Euroluce 2017

Euroluce je navazujícím veletrhem milánského salónu, koná se jednou za dva roky a vždy se střídá s tématem kuchyní Eurocucina. Ve čtyřech velkých halách jsou k mání novinky i stálice výrobců svítidel ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist