Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Skryté zárubně – designové řešení do každého interiéru

Minimalismus a designová čistota ovládají oblast dveřních systémů. Klasické zárubně již dávno nesplňují kritéria pro moderní interiérový vzhled a jsou čím dál více nahrazovány variantou skrytých zárubní, které mohou být v podobě subtilního pohledového rámečku, ale také ve zcela bezobložkovém provedení. Každá z variant má svá specifika a pro každý interiér nabízí něco jiného.

Tradiční obložkové zárubně mnohdy nezapadají do vzhledu interiéru, vystavují na odiv konstrukční komponenty, jejichž viditelnost není žádoucí a narušují jednotnou linii dveří a stěny. Bezobložkové provedení uschová jednoduše a elegantně veškeré prvky do konstrukce zárubně a dveří. „Technologickým základem skrytých zárubní jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které umožňují buď osazení pohledového hliníkového rámečku, nebo tvoří pouze vnitřní skrytý dílec, který překrývá vnější malba či povrchová úprava stěny,“ vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce skrytých zárubní.

Žádoucí designovou čistotu bezobložkového řešení neruší ani závěsy, neboť v zárubni jsou zafrézované skryté 3D seřiditelné panty. Skryté zárubně jsou určeny do suché i mokré výstavby, je možné je zabudovat i do šikmých půdních prostor či využít varianty bez nadpraží, a to i v atypické výšce až 3700 mm.

Pro otočné dveře existují dva typy skrytých zárubní – EMOTIVE a AKTIVE – pro každý interiér je tak snadné najít vhodné řešení.

Skrytá zárubeň EMOTIVE

Hliníkový profil tohoto typu zárubně je zcela uschován v příčce a na něj je nasunutý vnější subtilní hliníkový rámeček o šířce 18 mm, který chrání průchozí otvor před mechanickým poškozením, je takřka v jedné rovině se zdí, a zároveň plní i funkci designovou. V základním provedení je zárubeň i pohledový rámeček v povrchové úpravě eloxovaného hliníku, ale je možná i úprava v jakékoliv barvě RAL.

Skrytá zárubeň AKTIVE

Konstrukce vnitřního hliníkového systému AKTIVE je přizpůsobena tak, aby vytvořila hranu průchozího otvoru, jedná se tedy o řešení zcela bez vnější zárubně. Velmi důležitá je přesnost a čistota provedení stavebního otvoru, do kterého má být systém zasazen a pečlivost při samotné montáži skryté zárubně. Systém AKTIVE je určen pro dveře o tloušťce 40 mm a vyrábí se ve dvou typech - polodrážková verze AKTIVE 25/15 a bezpolodrážková AKTIVE 40/00. „Kombinace obou variant zárubní je ideální, když potřebujeme, aby jedny otočné dveře byly orientovány otevíráním k sobě a druhé od sebe, což je tzv. reverzní otevírání,“ uvádí pan Petr Paksi a dodává: „Z pohledové strany tak mohou být dvoje dveře i příčka zcela v jedné rovině.“

Skryté zárubně však nejsou určené pouze pro dveře otočné, i dveře zasouvající se do pouzdra mohou být řešeny ve stejné bezobložkové variantě, jednotný design je tak možné v interiéru zachovat i při kombinaci obou typů otevírání dveřního křídla.

Bezobložkové řešení zárubní je zcela univerzální, najde své uplatnění v rodinných domech, bytech, ale i v komerčních prostorách.

Více na www.skrytazaruben.cz

JAP FUTURE s.r.o.

logo
Nivky 67
750 02 Přerov

telefon: 581 587 811
e-mail: jap@japcz.cz

web: www.japcz.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hra na schovávanou

Hra na schovávanou

Oblíbená dětská kratochvíle může být inspirací pro interiérový design. Schovat dveřní zárubeň do příčky je v současnosti velkým trendem, ale možnosti bezobložkového řešení jsou daleko širší!

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA