REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak si uděláte pořádek v drobných věcech? Vsaďte na menší kusy nábytku, třeba komody

Zakomponujte do bytu jednoduše místo pro vaše věci. Získejte dostatek úložných prostor v podobě klasických nebo kombinovaných komod. Inspiraci pro obývací pokoj hledejte v jednoduchosti a přehledném interiéru.

Obývací pokoj slouží v největší míře jako společenská místnost. Setkáváte se zde se svou rodinou a přijímáte návštěvy přátel. Máte tu ale hodně drobností, které nemáte kam uložit? Vyčleňte pro ně úložné prostory. Vsaďte na menší, střídmější kusy nábytku a vzácný prostor uspořte s komodami. Dodáte tím místnostem lehkost, moderní a jednoduchý vzhled. Potřebujete více úložných míst? Pak zvolte kombinovanou komodu s policemi, případně si věci schovejte za dvířka.

Kombinovaná komoda s dvířky, šuplíky a zasklenými poličkami Kombinovaná komoda s dvířky, šuplíky a zasklenými poličkami, zdroj: mt-nabytek.cz

Ihned po ránu si ušetříte spoustu času, pokud máte prádlo i oblečení poskládané do samostatných přihrádek a šuplíků. V široké nabídce komod najdete ideální kousek i pro vaše potřeby.

Vybrat si můžete komodu z masivu či lamina, klasickou pouze se zásuvkami či kombinovanou, doplněnou otevřenou policí či dvířky. Na trhu najdete i komody z proutí či bambusu, případně v kombinaci s kovem či sklem. Zkrátka takovou, která přesně odpovídá vašim představám a potřebám.

Komoda je ideál. Vždycky přesně víte, kam sáhnout

Komoda se u vás může stát solitérem a dominovat vašemu interiéru, nebo třeba součástí nábytkové sestavy či obývací stěny. Masivní komody vyhovují spíše klasickému stylu, sklo a kov moderně. Do ložnice si hlavně vyberte kousek s kvalitními kovovými pojezdy, s tichým a snadným chodem. Ideální jsou pojezdy s tlumeným dojezdem. S plno výsuvy budete mít dobrý přehled o všech uložených věcech.

Díky zásuvkám se vyhnete zpravidla zoufalému přehrabování ve věcech, naházených jen tak bez ladu a skladu do obrovské skříně. Stačí si jen pamatovat, co jste do které zásuvky dali.

Zásuvková komoda z masivního dřeva je vhodná do ložnice Zásuvková komoda z masivního dřeva je vhodná do ložnice, zdroj: mt-nabytek.cz

Komodu využijete prakticky kdekoliv. Zásuvkovou hlavně v ložnici, předsíni či na chodbě, kombinovanou zase v obýváku nebo dětském pokoji. Poslouží vám i místo prádelníku nebo baru. Dávejte si ale pozor na stabilitu tohoto typu nábytku, aby se při otevření nepřevrátil.

Lamino je barvou i tvarem stálé, snadno se udržuje

Rozhodujete se o materiálu? Vyberte si přírodní masiv, který krásně vypadá, ale musíte mu dát určitou péči i v budoucnu. Stále oblíbenější je lamino, vyráběné v mnoha barevných provedeních a stupních lesku, včetně dezénu dřeva. Lamino je barvou i tvarem stálé, s velmi snadnou údržbou. Na nečistoty vám stačí suchý nebo mírně navlhčený hadřík, s následným setřením do sucha. I když úložné prostory do obývacího pokoje spíše nepatří, mnohdy se jim tu nevyhnete. Snažte se proto co nejvíce potřebných věcí raději umístit do předsíně, šatny nebo kuchyně.


Komoda z lamina v dekoru dub sonoma Komoda z lamina v dekoru dub sonoma, zdroj: mt-nabytek.cz

Komody patří k nejpraktičtějším kusům nábytku, protože se dají použít v téměř kterékoliv místnosti bytu či domu. U těch nižších využijte kromě zásuvek a poliček i jejich horní stranu. Vejdou se sem různé odkládané drobnosti, bytové dekorace, rodinné fotky v rámečcích, květiny v květináčích a ve vázách, či tu vymezíte prostor pro lampu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Norihito Yamauchi

Rodinný dům boří zažité představy o bydlení

Pojmenovat projekt rodinného domu Osm střech, tři šatny skoro vypadá, jako by jeho tvůrci byli na štíru s fantazií. Jenže tenhle mimořádný projekt názorně dokládá, že invence architektům rozhodně nechyběla. Zažitá pravidla japonské rezidenční architektury staví na hlavu, a výsledkem je velmi svěží, moderní bydlení, ze ...

Zdoj: AdobeStock

Zelené kanceláře: O pětinu nižší nemocnost, o desetinu lepší profit

Sterilní kancelář, připomínající reklamu na čisticí prostředek? To už dnes neplatí, zvlášť když chcete prospět sobě i svým zaměstnancům. Aktuální série nezávislých studií vystavuje rostlinám v květináčích vynikající vysvědčení. Co všechno dokáže obyčejný fíkus?

Foto: Laura Stamer

Dřevostavba stará 115 let stojící v chráněném území je jako nová

Zachovat z původní dřevostavby, co se jen dá, a přitom nekompromitovat její historický styl. Tedy alespoň zvenčí, kde turistická chata Bakkedraget vypadá stejně jako před sto lety. Uvnitř je to ale o něčem jiném: překvapí vás útulný a vzdušný interiér moderního obydlí, který nezklame ani ty nejnáročnější obyvatele.

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

Po více než deseti letech byl k vidění na veletrhu o bydlení oblíbený typ doprovodného programu „vzorový byt“. Vidět jste jej mohli na veletrhzích For Habitat a Desing Shaker. Šlo o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která měla za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost. ...

Rodinný dům, Veterná Poruba, SK Foto: Milan Hutera

Dřevostavba rodinného domu s výhledem na Nízké Tatry

Návrh rodinného domu ve Veterné Porubě je výjimečný mimo jiné citlivým začleněním moderní dřevostavby mezi okolní starší tradiční „chalupy“ v obci. Na první pohled je zřejmé, že u stavby jde o současnou architekturu, která čerpá z archetypálního tvarosloví a reaguje sedlovou střechou na historicky ověřenou formu ...

REKLAMA