REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak si uděláte pořádek v drobných věcech? Vsaďte na menší kusy nábytku, třeba komody

Zakomponujte do bytu jednoduše místo pro vaše věci. Získejte dostatek úložných prostor v podobě klasických nebo kombinovaných komod. Inspiraci pro obývací pokoj hledejte v jednoduchosti a přehledném interiéru.

Obývací pokoj slouží v největší míře jako společenská místnost. Setkáváte se zde se svou rodinou a přijímáte návštěvy přátel. Máte tu ale hodně drobností, které nemáte kam uložit? Vyčleňte pro ně úložné prostory. Vsaďte na menší, střídmější kusy nábytku a vzácný prostor uspořte s komodami. Dodáte tím místnostem lehkost, moderní a jednoduchý vzhled. Potřebujete více úložných míst? Pak zvolte kombinovanou komodu s policemi, případně si věci schovejte za dvířka.

Kombinovaná komoda s dvířky, šuplíky a zasklenými poličkami Kombinovaná komoda s dvířky, šuplíky a zasklenými poličkami, zdroj: mt-nabytek.cz

Ihned po ránu si ušetříte spoustu času, pokud máte prádlo i oblečení poskládané do samostatných přihrádek a šuplíků. V široké nabídce komod najdete ideální kousek i pro vaše potřeby.

Vybrat si můžete komodu z masivu či lamina, klasickou pouze se zásuvkami či kombinovanou, doplněnou otevřenou policí či dvířky. Na trhu najdete i komody z proutí či bambusu, případně v kombinaci s kovem či sklem. Zkrátka takovou, která přesně odpovídá vašim představám a potřebám.

Komoda je ideál. Vždycky přesně víte, kam sáhnout

Komoda se u vás může stát solitérem a dominovat vašemu interiéru, nebo třeba součástí nábytkové sestavy či obývací stěny. Masivní komody vyhovují spíše klasickému stylu, sklo a kov moderně. Do ložnice si hlavně vyberte kousek s kvalitními kovovými pojezdy, s tichým a snadným chodem. Ideální jsou pojezdy s tlumeným dojezdem. S plno výsuvy budete mít dobrý přehled o všech uložených věcech.

Díky zásuvkám se vyhnete zpravidla zoufalému přehrabování ve věcech, naházených jen tak bez ladu a skladu do obrovské skříně. Stačí si jen pamatovat, co jste do které zásuvky dali.

Zásuvková komoda z masivního dřeva je vhodná do ložnice Zásuvková komoda z masivního dřeva je vhodná do ložnice, zdroj: mt-nabytek.cz

Komodu využijete prakticky kdekoliv. Zásuvkovou hlavně v ložnici, předsíni či na chodbě, kombinovanou zase v obýváku nebo dětském pokoji. Poslouží vám i místo prádelníku nebo baru. Dávejte si ale pozor na stabilitu tohoto typu nábytku, aby se při otevření nepřevrátil.

Lamino je barvou i tvarem stálé, snadno se udržuje

Rozhodujete se o materiálu? Vyberte si přírodní masiv, který krásně vypadá, ale musíte mu dát určitou péči i v budoucnu. Stále oblíbenější je lamino, vyráběné v mnoha barevných provedeních a stupních lesku, včetně dezénu dřeva. Lamino je barvou i tvarem stálé, s velmi snadnou údržbou. Na nečistoty vám stačí suchý nebo mírně navlhčený hadřík, s následným setřením do sucha. I když úložné prostory do obývacího pokoje spíše nepatří, mnohdy se jim tu nevyhnete. Snažte se proto co nejvíce potřebných věcí raději umístit do předsíně, šatny nebo kuchyně.


Komoda z lamina v dekoru dub sonoma Komoda z lamina v dekoru dub sonoma, zdroj: mt-nabytek.cz

Komody patří k nejpraktičtějším kusům nábytku, protože se dají použít v téměř kterékoliv místnosti bytu či domu. U těch nižších využijte kromě zásuvek a poliček i jejich horní stranu. Vejdou se sem různé odkládané drobnosti, bytové dekorace, rodinné fotky v rámečcích, květiny v květináčích a ve vázách, či tu vymezíte prostor pro lampu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Foto: Designblok

Designblok 2021 bude o štěstí. Co je štěstí?

Letošní festival se bude z větší části odehrávat stejně jako loni v prostoru zvaném Gabriel Loci na pražském Smíchově a nově též na Starém Městě v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Mimo hlavní prostory jsou otevřena i další neméně zajímavá místa, na instalace mohou návštěvníci narazit takřka po celé Praze. 23. ročník…

Zdroj: Tomáš Kovařík

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos…

REKLAMA