REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Teplovodní krbové vložky vytopí účinně celý dům

Dřevo dlouhodobě představuje levný a ekologický zdroj tepla. Tradiční kamna stále častěji nahrazují teplovodní krbové vložky s výměníkem, které rozhánějí teplonosné médium do radiátorů. Jaké jsou trendy v teplovodních krbových vložkách?

Výhodou krbových vložek s teplovodním výměníkem je, že zvládnou pohodlně vytopit celý dům, pokud vhodně zvolíte výkon. K předním výrobcům teplovodních krbových vložek patří česká společnost BeF Home, která k výrobě používá systém zaručující vysokou akumulaci teplovodního výměníku. Samozřejmostí je, že tyto teplovodní krbové vložky splňují nejpřísnější evropské emisní normy a mají jednu z nejvyšších účinností spalování na trhu. Současně jsou tyto krbové vložky vybavené dochlazovací smyčkou, která zajišťuje bezpečnost při vytápění.

Teplovodní krbové vložky pro malé domy

O efektivitě a účinnosti vytápění rozhoduje výkon tepelného zdroje. Pokud byste do malého prostoru zvolili příliš velký výkon kamen, bude interiér přetopený, nevyhnete se větrání a plýtvání teplem. Společnost BeF Home má proto v nabídce teplovodní krbové vložky s nízkým výkonem BeF Aquatic WH 60, které jsou stvořené pro malé prostory nebo nízkoenergetické domy.

Celkový regulovatelný výkon této teplovodní krbové vložky je 7 až 11 kW, přičemž regulovatelný teplovodní výkon je 4,3 až 8,3 kW. Krbová vložka dosahuje účinnosti 86 procent a průměr kouřovodu je 150 mm. Vybírat lze hned z několika variant: rovné, výsuvné nebo rohové.

Krbové vložky s vyšším výkonem

Do větších domů nebo domů s vyšší tepelnou ztrátou je naopak nutné instalovat teplovodní krbové vložky o dostatečném výkonu. K těm se řadí krbové vložky řady BeF Aquatic WH 65, BeF Aquatic WH 80 nebo BeF Aquatic WH 85.

  • Teplovodní krbová vložka BeF Aquatic WH 65 má celkový regulovatelný výkon 9 až 14 kW a teplovodní regulovatelný výkon 4 až 10 kW. Dosahuje účinnosti 88 procent.
  • Model BeF Aquatic WH 80 má účinnost 84 procent, celkový regulovatelný výkon 9 až 18 kW a teplovodní regulovatelný výkon 7 až 12 kW.
  • Krbová teplovodní vložka BeF Aquatic WH 85 je koncipována na celkový regulovatelný výkon 18 až 26 kW, regulovatelný teplovodní výkon 13 až 18 kW a účinnost 80 procent.

Výhodou těchto řad s vysokým výkonem je nově i dvojité prosklení u rohových variant, což umocňuje požitek z ohně a zvyšuje účinnost výměníku.

Zajímavým a stále žádanějším řešením jsou průhledové teplovodní krbové vložky řady BeF Twin Aquatic. Toto řešení zajistí exklusivní pohled hned z dvou místností do plápolajícího ohně nebo můžete využít i možnost zadního přikládání, takže v jedné místnosti nerušeně sledujete oheň a ve druhé přikládáte nebo vynášíte popel.

  • Teplovodní krbová vložka BeF Twin 8 Aquatic má celkový regulovatelný výkon 10 až 16kW a teplovodní regulovatelný výkon 5 až 9 kW, účinnost 84%.
  • Model BeF Twin 10 Aquatic má celkový regulovatelný výkon 16 až 24kW, regulovatelný teplovodní výkon 8 až 13 kW a účinnost 85%.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné krbové vložky? Neváhejte se na nás obrátit!

BeF Home, s.r.o.

logo
Kotvrdovice 277
679 07 Kotvrdovice

telefon: +420 516 428 240
e-mail: info@bef.cz

web: www.krby-bef.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Foto zdroj: ZO ČSOP Veronica

Jak se starat o pasivní dům? Zkušenosti z Bílých Karpat

Malebná vesnice na moravském úpatí Bílých Karpat, která je dávána za příklad úspor energií a ekologického stavitelství: Pasivní domy, kořenová čistírna, štěpková výtopna pro domácnosti. Jak se v obci provoz osvědčil?

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

Společnost Knauf Insulation nabízí široké spektrum produktů pro zateplení. Nejen, že jsou výbornými izolanty, které výrazně snižují náklady na vytápění a tlumí hluk, ale také se pyšní odolností vůči vysokým teplotám, mikroorganismům, snadnou manipulovatelností a dlouhou životností.

Energie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Jak uniká teplo z vašeho domu? Kladno na to má mapu

Mapa, která ukazuje míru úniků tepla z kladenských budov a technických objektů, je dokončena. Město podle ní bude plánovat opatření pro úsporu energií. Veřejnost si bude moci mapu prohlédnout na portálu města, termín ještě vedení Kladna upřesní. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí radnice Lucie Steinerová.

Elektrárna Počerady, foto: Skupina ČEZ

Elektrárna Počerady vypustila nejvíce oxidu uhličitého ze zdrojů v ČR

Hnědouhelná elektrárna Počerady vypustila loni do atmosféry nejvíce oxidu uhličitého (CO 2 ) z českých zdrojů - více než 4,7 milionu tun. Elektrárnu provozuje ČEZ, od roku 2024 ji má převzít skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Druhé jsou Tušimice II, další elektrárna ČEZ, se 4,7 milionu tun CO 2 . Na data ...

Zdroj: AdobeStock - bemaxi

Topení uhlím a uhelnými briketami v Praze končí! Kdy a proč?

Vytápění uhlím nemá zrovna dobrou pověst z hlediska ekologie, přesto je poměrně oblíbeným způsobem vytápění domu. Praha v rámci ochrany ovzduší schválila novou vyhlášku, která zakazuje používání některých kotlů na tuhá paliva. Jakých se to týká? Od kdy jimi nesmíte topit? A může úředník osobně zkontrolovat vaši ...

REKLAMA