REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Teplovodní krbové vložky vytopí účinně celý dům

Dřevo dlouhodobě představuje levný a ekologický zdroj tepla. Tradiční kamna stále častěji nahrazují teplovodní krbové vložky s výměníkem, které rozhánějí teplonosné médium do radiátorů. Jaké jsou trendy v teplovodních krbových vložkách?

Výhodou krbových vložek s teplovodním výměníkem je, že zvládnou pohodlně vytopit celý dům, pokud vhodně zvolíte výkon. K předním výrobcům teplovodních krbových vložek patří česká společnost BeF Home, která k výrobě používá systém zaručující vysokou akumulaci teplovodního výměníku. Samozřejmostí je, že tyto teplovodní krbové vložky splňují nejpřísnější evropské emisní normy a mají jednu z nejvyšších účinností spalování na trhu. Současně jsou tyto krbové vložky vybavené dochlazovací smyčkou, která zajišťuje bezpečnost při vytápění.

Teplovodní krbové vložky pro malé domy

O efektivitě a účinnosti vytápění rozhoduje výkon tepelného zdroje. Pokud byste do malého prostoru zvolili příliš velký výkon kamen, bude interiér přetopený, nevyhnete se větrání a plýtvání teplem. Společnost BeF Home má proto v nabídce teplovodní krbové vložky s nízkým výkonem BeF Aquatic WH 60, které jsou stvořené pro malé prostory nebo nízkoenergetické domy.

Celkový regulovatelný výkon této teplovodní krbové vložky je 7 až 11 kW, přičemž regulovatelný teplovodní výkon je 4,3 až 8,3 kW. Krbová vložka dosahuje účinnosti 86 procent a průměr kouřovodu je 150 mm. Vybírat lze hned z několika variant: rovné, výsuvné nebo rohové.

Krbové vložky s vyšším výkonem

Do větších domů nebo domů s vyšší tepelnou ztrátou je naopak nutné instalovat teplovodní krbové vložky o dostatečném výkonu. K těm se řadí krbové vložky řady BeF Aquatic WH 65, BeF Aquatic WH 80 nebo BeF Aquatic WH 85.

  • Teplovodní krbová vložka BeF Aquatic WH 65 má celkový regulovatelný výkon 9 až 14 kW a teplovodní regulovatelný výkon 4 až 10 kW. Dosahuje účinnosti 88 procent.
  • Model BeF Aquatic WH 80 má účinnost 84 procent, celkový regulovatelný výkon 9 až 18 kW a teplovodní regulovatelný výkon 7 až 12 kW.
  • Krbová teplovodní vložka BeF Aquatic WH 85 je koncipována na celkový regulovatelný výkon 18 až 26 kW, regulovatelný teplovodní výkon 13 až 18 kW a účinnost 80 procent.

Výhodou těchto řad s vysokým výkonem je nově i dvojité prosklení u rohových variant, což umocňuje požitek z ohně a zvyšuje účinnost výměníku.

Zajímavým a stále žádanějším řešením jsou průhledové teplovodní krbové vložky řady BeF Twin Aquatic. Toto řešení zajistí exklusivní pohled hned z dvou místností do plápolajícího ohně nebo můžete využít i možnost zadního přikládání, takže v jedné místnosti nerušeně sledujete oheň a ve druhé přikládáte nebo vynášíte popel.

  • Teplovodní krbová vložka BeF Twin 8 Aquatic má celkový regulovatelný výkon 10 až 16kW a teplovodní regulovatelný výkon 5 až 9 kW, účinnost 84%.
  • Model BeF Twin 10 Aquatic má celkový regulovatelný výkon 16 až 24kW, regulovatelný teplovodní výkon 8 až 13 kW a účinnost 85%.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné krbové vložky? Neváhejte se na nás obrátit!

BeF Home, s.r.o.

logo
Kotvrdovice 277
679 07 Kotvrdovice

telefon: +420 516 428 240
e-mail: info@bef.cz

web: www.krby-bef.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Chcete tepelné čerpadlo? Dejte pozor na chyby při instalaci a provozu

Chcete tepelné čerpadlo? Dejte pozor na chyby při instalaci a provozu

Přestože jsou tepelná čerpadla pevnou součástí dnes používané tepelné techniky, při jejich volbě, návrhu a provozu se stále dělá řada chyb. Výrobci tepelných čerpadel svá zařízení zdokonalili tak, že jejich instalace je v některých případech opravdu velmi jednoduchá. A právě v té jednoduchosti se skrývají nebezpečí, ...

Ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Dotace na kotel: Vysočina bude přijímat žádosti od 23. října

Kraj Vysočina bude od 23. října přijímat další žádosti o dotaci na výměnu starých kotlů v domácnostech za nové zdroje vytápění. Ve třetím dotačním kole s tímto zaměřením může rozdělit skoro 240 milionů korun, což je částka, za niž mohou obyvatelé v kraji vyměnit zhruba 2370 kotlů. Žádosti bude kraj opět přijímat do té ...

zdroj: Ekodům o. s.

Dva bratři architekti tvoří pasivní domy z přírodních materiálů

Podívejme se na souhru v rodině architektů a jejich tvorbě. Jsou to dva bratři, každý však vede svůj vlastní ateliér. Jména, která jsou v oblasti stavitelství z přírodních materiálů i pasivní a nízkoenergetické výstavby dobře známá: Aleš a Jan Brotánkovi. Podívejme se na jejich dvě drobnější stavby: Rodinný dům od ...

Soběstačný dřevěný dům u Chocně je nezávislý na sítích

Soběstačný dřevěný dům u Chocně je nezávislý na sítích

Dům, který je pro Pavla Černého splněným snem. Dřevostavba na nádherném místě, vnitřní hliněné omítky, těžká akumulační kamna a hlavně – žádné inkaso. Nevedou sem žádné kabely ani trubky z venku. Voda je z vrtu, elektřina z ostrovní fotovoltaické elektrárny, teplo ze slunce nebo dřeva. Celý dům se stavěl s ohledem na ...

Hradecký kraj navýšil podporu na výměnu kotlů o 2,2 milionů korun

Hradecký kraj navýšil podporu na výměnu kotlů o 2,2 milionů korun

Královéhradecký kraj navýšil o zhruba 2,2 milionu korun podporu na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva. Původně schválená dotace pro květnovou výzvu k předkládání žádostí na tzv. kotlíkové dotace byla pět milionů korun, nově je přibližně 7,2 milionu korun. Sdělili zástupci hejtmanství. Ve stanovené lhůtě podali ...

REKLAMA
REKLAMA