REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak je řízena čtyřsedačková lanová dráha v Peci pod Sněžkou

Na webové stránce www.lanove-drahy.cz jsme našli fotografie z instalace a zprovozňování nové lanové dráhy v Krkonoších ve ski areálu v Peci pod Sněžkou. Starý kotvový vlek tu nahradila odpojitelná čtyřsedačková lanovka.

Sedačky se za jízdy navěšují na rychlé lano (až 5 m/s), po příjezdu do stanice se od lana odpojí a jedou v kolejnici poháněné bantamovými koly, které jsou zpřevodované tak, že sedačku zpomalí na 1/5 rychlosti lana. Pasažér pak může pohodlně nastoupit a vystoupit. Při výjezdu sedačka zase zrychlí a připojí se k lanu. Lanovka, kterou vyrobila firma Leitner, byla dříve provozována v Alpách v Obertauernu. Odtud byla v létě 2015 demontována a převezena na své nové působiště na populární sjezdovku Zahrádky v Peci pod Sněžkou.

Při její rekonstrukci byly nahrazeny nejen staré čtyřhranné podpěry novými válcovými tubusy, ale inovace doznal kompletní řídicí systém. Systém Foxtrot zde nasadila firma Easy Control Morava. Kromě řízení pohonů a připojení všech kontrolních a ovládacích prvků v horní a dolní stanici, nasadila podél celé 2km trasy sběrnici CIB a na ni kontrolní prvky každé podpěry. Tento unikátní technický prvek zvýšil komplexní dohled nad každým technickým a bezpečnostním článkem s cílem zajistit prodlouženou provozuschopnost a lepší diagnostiku závad. Je tu integrována i IP kamera dohlížející na horní stanici, do řídicího systému přes CIB sběrnici mimo jiné vchází také údaj o okamžité síle a směru větru a teplota. Na serveru lanove-drahy.cz je celá fotogalerie z průběhu montáže lanovky. Našli jsme tam i záběr na pracoviště obsluhy v době zátěžových zkoušek celé lanovky. Je vidět, že směrem k obsluze má Foxtrot za rozhraní velký dotykový displej a specializovanou konzoli s tlačítky a s malým dotykovým displejem.

Firma Easy Control Morava z Rýmařova dodává řízení rekonstruovaných lanovek jako svůj běžný produkt, který inzeruje na svých webových stránkách.

Teco a.s.

logo
Průmyslová zóna Šťáralka 984
280 02 Kolín IV

telefon: +420 321 401 111
e-mail: teco@tecomat.cz

web: www.tecomat.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak se řídí sněhová děla v areálu Ždenijevo

Jak se řídí sněhová děla v areálu Ždenijevo

Na Zakarpatské Ukrajině proběhla v roce 2015 instalace řídicího systému Tecomat Foxtrot pro řízení sněhových děl. Realizaci provedla ukrajinská společnost „SAKS“ Lvov.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA