REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Co říká o kvalitě plastových oken třída A? Reklamní slogany matou

Podle reklamních sloganů některých výrobců PVC oken se zdá, že profily třídy A jsou horší než profily třídy B. Klasifikace okenních profilů do tříd A, B a C však už dnes nemá žádný vliv na pevnost, životnost nebo izolační vlastnosti oken.

Závazná norma ČSN EN 12608, která klasifikuje tloušťky pohledových (vnějších) stěn do tříd A, B a C vysloveně uvádí, že roztřídění profilů do těchto kategorií není určeno k naznačení rozdílů v kvalitě profilů či funkčnosti oken vyrobených z těchto profilů. Skutečnou kvalitu neurčuje tedy tloušťka pohledové (vnější) stěny, ale kvalita a složení materiálu, konstrukční řešení, počet komor, výztuhy profilu a i kvalita provedení. Nelze tedy kvalitu oken posuzovat pouze podle tloušťky stěn profilu, tj. podle informace o zařazení do třídy A.

Skutečností je, že současné profily zařazené do třídy B mají neporovnatelně vyšší pevnost rohů oproti profilům ve třídě A s nižší stavební hloubkou a menším počtem komor vyráběných v minulosti. Zákazníci by se tak při výběru opravdu kvalitních oken neměli řídit matoucími slogany o třídě A, ale hledět zejména na koeficienty tepelné prostupnosti (U), zvukovou průzvučnost, odolnosti proti zatékání, těsností oken či typem a kvalitou zasklení.

Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.

logoTuřanka 115 - areál Slatina
627 00 Brno - Slatina

telefon: +420 547 427 777
e-mail: info@inoutic.cz

web: www.inoutic.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Chcete rychle zjistit, kolik uspoříte s novými okny?

Chcete rychle zjistit, kolik uspoříte s novými okny?

Zvažujete výměnu starších oken za moderní plastová? Pomocí jednoduchého online Kalkulátoru úspor Inoutic si můžete sami spočítat, kolik ušetříte za energie a kdy se vám investice vrátí.

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška