REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak chytře ovládat svůj dům a ještě více šetřit

Tepelná čerpadla AC Heating s regulací xCC jsou již dlouho symbolem spolehlivosti a účinnosti. Splňují podmínky nejvyšší energetické třídy A+++, která bude zavedena v roce 2019. Díky kvalitnímu řízení a správnému dimenzování všech prvků systému dosahují vyšších parametrů než celá řada systémů země-voda.

Nová regulace xCC2 rozšiřuje možnosti optimálního nastavení provozních parametrů a umožňuje snadné ovládání. Standardem je dálková správa, monitoring i řízení celé řady dalších prvků technického zařízení domu.

Vývoj, inovace, certifikace, aplikace, zpětná vazba.

V roce 2014 jsme provedli měření ve státní zkušebně SZÚ Brno dle norem EN-14825:2014 a EN-14511:2014. Následně jsme získali certifikaci MCS pro anglický trh, registrovali jsme se v rámci německého systému BAFA, naše tepelná čerpadla byla zapsána do seznamů výrobků a technologií pro dotační programy v Česku i na Slovensku, obdrželi jsme evropskou značku kvality Q.

Na vavřínech jsme ale neusnuli. Naše tepelná čerpadla neustále vyvíjíme a zdokonalujeme. Jako výrobce, který zároveň garantuje projekční část návrhu zapojení tepelného čerpadla a odborné spuštění každého tepelného čerpadla, které vyrobíme, máme intenzivní zpětnou vazbu přímo z instalací. To vede k dvěma efektům:

  1. optimalizujeme naše návrhy a technická řešení v oblasti projekce topných zdrojů
  2. máme relevantní podněty od mechaniků, projektantů i zákazníků pro další vývoj a zdokonalování.

Oba dva body jsou nevyčerpatelné. Stejně jako projektant se i po desítkách let své činnosti může (musí) neustále vzdělávat, tak i konstruktéři a programátoři mají vždy aktuální témata k řešení, která permanentně posouvají vývoj jakéhokoliv zařízení dopředu.

Proč to děláme?

Bylo možné nepřetržitě vyrábět ten samý výrobek, který je plně funkční spolehlivý a úspěšný. Ostatně plzeňská dvanáctka se také vyrábí s minimálními změnami po velmi dlouhou dobu. J Je to ale celkem jednoduché, děláme to proto, že nás to baví a naplňuje.

Co je tentokrát nového? Budete ještě více šetřit!

Regulační systém xCC2 je vybaven zcela novým uživatelským rozhraním, které se vyznačuje větší přehledností a variabilitou. Uživatel si může například sestavit jednotlivé obrazovky dle svých představ a pojmenovat některé funkce. Například – pokoj Anička.

Základní rozhraní má více stran, mezi kterými je možné snadno přecházet, u dotykové obrazovky přetažením. Nastavení jednotlivých funkcí, například teplot v jednotlivých místnostech nebo okruzích, lze provádět pomocí centrálního ovladače.

Podstatnou změnou prošla, na základě dlouhodobého testování, reakce nastavení systému na předpověď počasí. Vazba na krátkodobou předpověď počasí, která je v zimě poměrně spolehlivá, umožňuje například utlumit topení již nad ránem, pokud je z předpovědi patrné, že se za několik hodin oteplí. Tím se samozřejmě ušetří energie potřebná na výrobu tepla. Nebo naopak reakce na předpověď umožňuje zvýšit topnou křivku pro případ rychlého ochlazení ještě dříve, než k ochlazení dojde, a tím omezit podstatným způsobem nebo i plně eliminovat drahý provoz záložního zdroje.

Kombinace s dalšími prvky domu = více úspor.

Propojení s alarmem. Pokud odejdete z domu a zabezpečovací zařízení aktivujete, regulace xCC2 přepne zvolené části topné soustavy do útlumu, vypne cirkulaci teplé užitkové vody, stáhne rolety atd. Po deaktivování dojde k nastavení původních parametrů.

Další významnou inovací prošlo propojení regulace xCC2 s fotovoltaickou elektrárnou (FVE). Je tak možné více využít elektřinu vyrobenou FVE (přebytky). Příkladem je možnost předtápět dům, nebo jeho zóny, ohřívat užitkovou vodu na vyšší teplotu, nebo naopak v létě chladit.

Nově regulace xCC2 umožňuje nezávisle ohřívat dva bazény a ovládat čerpadla filtrace (resp. bazén a vířivka). Zdokonalené bylo řízení teploty v bazénové hale v závislosti na teplotě bazénové vody. Časově řízené výstupy lze využít například pro zahradní osvětlení, ovládání vjezdové brány…

Významným rozšířením funkcí regulace xCC2 je ovládání rolet nebo žaluzií, včetně součinnosti s meteostanicí.

Standardem zůstává možnost propojení s VZT jednotkami.

Rádi vám vše ukážeme „naživo“.

Výčet a popis nových funkcí a zdokonalení regulace xCC by byl ještě dlouhý. Budeme velmi rádi, pokud se přijdete na regulaci xCC2 podívat.

Kontaktujte nás telefonicky, mailem nebo prostřednictvím formuláře.

AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

logo
Staroplzenecká 177
326 00 Letkov

telefon: +420 775 640 374
e-mail: info@ac-heating.cz

web: www.ac-heating.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Solární elektrárna, zdroj: fotolia.com

O podpoře obnovitelných zdrojů bude rozhodovat vláda, zákon podepsal Zeman

O přiměřenosti podpory obnovitelných zdrojů energie bude rozhodovat svým nařízením vláda. Takzvané vnitřní výnosové procento (IRR), zjednodušeně výnosnost investice do obnovitelného zdroje během trvání podpory, se bude pohybovat od 8,4 procenta do 10,6 procenta. Počítá s tím novela zákona o podporovaných zdrojích…

Zdroj: Fotolia.com - thongchai

Systém dešťové kanalizace. Jak odvádět vodu ze střech

Dešťová kanalizace je částí vnitřní kanalizace, sloužící k odvádění srážkových vod především ze střech a zpevněných ploch v objektu. Zahrnuje trubky, tvarovky, příslušenství (např. vpusti) a drobné objekty (např. revizní šachty). Do odpadního potrubí dešťové kanalizace nesmí být napojeno připojovací potrubí od…

Solární elektrárna na rodinném domě, zdroj: fotolia.com

Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů. Lidé si budou moci prohlédnout nejenom velké solární parky, ale i menší střešní instalace na rodinných domech, případně navštívit velkokapacitní bateriové úložiště energie. Cílem akce je představit…

Zdroj: AdobeStock - JackF

Koronavirus ve školách v Praze zjistí odborníci z odpadních vod

Přítomnost koronaviru mezi dětmi a zaměstnanci základních škol v Praze 9 a Praze-Lysolajích budou nově zjišťovat z odpadních vod automatické sběrače umístěné v kanálech. Vzorky se budou pravidelně odesílat do laboratoří. Pokud se v nich vyskytne virus, děti i zaměstnanci budou otestováni PCR metodou na covid-19.

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Jak jsem připojoval svoji první IP kameru. Zkušenosti z praxe vesele i vážně

Tímto mini článkem bych se s vámi chtěl možná trošku lehkou satirickou formou podělit o svůj zážitek z připojení své první IP kamery. Podotýkám, že jako MaRák 1) , jsem oborem Security 2) naprosto nepolíbený, respektive vím akorát to, že existuje a že tu a tam něco z „kamerovek“ 3) integrujeme pod BMS 4) . Celý…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Geberit

Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit

Výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA