REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Co je důležité zvážit při volbě zasklení

Použité izolační zasklení má zásadní vliv na vlastnosti oken. Jednou z hlavních sledovaných veličin je prostup tepla zasklením. Omezit výběr zasklení pouze touto hodnotou, ale nemusí být vždy výhodné.

Běžně nabízená izolační trojskla dosahují hodnoty prostupu tepla Ug = 0,5 W/(m2*K). Snaha o dosažení maximálních izolačních vlastností může jít ale na úkor solárních zisků. Prohřívání interiéru je přitom jedním z důležitých požadavků kladených na okna do pasivních domů. Při volbě izolačního zasklení je tak důležité znát i hodnotu solárního faktoru (g), který charakterizuje množství energie využité k ohřátí interiéru.

Řešení s optimálními hodnotami solárního faktoru při zachování výborných izolačních vlastností poskytují tzv. solární trojskla. Při hodnotách prostupu tepla Ug = 0,6 W/(m2K) mají solární faktor na úrovni 64%. To je asi o pětinu lepší hodnota solárního faktoru než mají běžná izolační trojskla. V kombinaci s kvalitním profilovým systémem plastových oken, dřevěných či dřevohliníkových oken tak výsledné hodnoty prostupu tepla celým oknem splní nároky kladené na otvorové výplně pro pasivní stavby.

V létě je třeba chránit interiér před přehříváním vhodným stíněním oken. Na jaře a na podzim je žádoucí, aby interiér maximálně prohřálo slunce. V zimě chceme naopak v interiéru udržet maximální množství tepla. Solární trojskla optimálně kombinují izolační vlastnosti a solární zisky a představují tak nadčasové řešení pro moderní a úsporné bydlení.

OTHERM - plastová okna a dveře

logozákaznický servis


zelená linka: 800 650 650
e-mail: info@otherm.cz

web: www.otherm.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nulový práh pro HS Portal

Nulový práh pro HS Portal

Velké posuvné systémy patří v současnosti mezi nejžádanější prvky pro moderní rodinné domy. Jedním z hlavních požadavků stavebníků je, aby spojení interiéru s venkovním prostorem bylo řešené s co ...

REKLAMA
REKLAMA