REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Unikátní ohřívače řady ENBRA SFK umožňují velmi levnou přípravu teplé vody

Na českém trhu poměrně unikátní zařízení ENBRA SFK pracuje jako průtokový ohřívač vody, pro její ohřev však využívá výhod kondenzační technologie, a tím jeho účinnost dosahuje i hodnoty více než 100 %. Jeho výhodou jsou velmi malé rozměry.

Celý ohřívač je rozměrově podobný běžnému plynovému kotli, přitom je schopný dodávat až 1 434 litrů teplé vody za hodinu při rozdílu teplot na vstupu a výstupu 30 °C. Zákazníci si mohou zvolit ze tří výkonových variant s maximálním výkonem 27, 34 a 50 kW.

„Ohřívače řady ENBRA SFK jsou velmi úsporné a zákazníkům umožňují velmi levnou přípravu teplé vody. Je to dáno hlavně kondenzační technologií ohřevu s vysokou účinností a také širokým rozsahem modulace výkonu v poměru až 1:10. Například ohřívač s maximálním výkonem 50 kW může při nízké poptávce po teplé vodě pracovat jen s výkonem 5 kW,“ popisuje možnosti regulace výkonu ohřívače Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky. „Velkou výhodou je rovněž cena celého zařízení. Ve srovnání se zásobníkovým ohřívačem podobného výkonu a srovnatelné stálé dodávky teplé vody je ENBRA SFK několikanásobně levnější,“ doplnil Švantner.

K ohřevu vody dochází v patentovaném celonerezovém výměníku. Ten je vyroben z jediné nerezové trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěny 0,8 mm. Jeho konstrukce – spirála z jednoho kusu trubky – zaručuje dlouhou životnost, a hlavně možnost účinného a jednoduchého čištění.

Průtokové ohřívače řady ENBRA SFK jsou určeny do míst s vyšší spotřebou teplé vody, jako jsou firmy, penziony nebo menší bytové domy. Obsahují proto také oběhové čerpadlo, které umožňuje cirkulaci vody v teplovodních rozvodech větších domů. Snadnou instalaci v nejrůznějších typech objektů pak kromě malých rozměrů zjednodušuje i možnost dlouhé délky odkouření – až 50 m. Právě délka odkouření totiž umístění podobných spotřebičů ve větších budovách často zásadně limituje.

Vybrané technické parametry ohřívačů řady ENBRA SFK:

Model ENBRA SFK 28 ENBRA SFK 34 ENBRA SFK 50
Nominální výkon (kW) 27 34 50
Minimální výkon (kW) 3,7 4,1 5
Rozsah nastavení teplot TV (°C) 35–60
Stálá dodávka vody při rozdílu výstup/výstup 30 °C (l/h) 792 960 1 434
Rozměry š × h × v (mm) 410×310×640 410×330×640 410×485×640
Hmotnost (kg) 37 44 50
Spotřeba el. energie (W/h) 78

ENBRA, a.s.

logoPopůvky 404
664 41 Troubsko

telefon: 545 321 203
e-mail: brno@enbra.cz

web: www.enbra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vytápění klimatizací? Zvažte pro a proti

Vytápění klimatizací? Zvažte pro a proti

Vytápění interiéru pomocí klimatizace je v poslední době poměrně atraktivní. Má však i své nevýhody. Klimatizační zařízení způsobuje nevhodný teplotní profil v místnosti, kdy je u stropu značně vyšší ...

REKLAMA