Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Proměňte starou terasu v luxusní oázu klidu díky odolné dlažbě Jika

Terasa je ideálním místem pro užívání si sluníčka a duševní odpočinek. Podívejte se, jak se rázem stane z fádní terasy luxusní záležitost. Proměňte ji krok za krokem v místo, kde se budete v létě rádi setkávat s blízkými, nebo si užívat zaslouženého relaxu a čerpat energii ze sluníčka.

Čas na výměnu přišel po 10 letech

Manželé koupili byt v Dolních Břežanech se standardní zámkovou dlažbou na terase a těšili se, že ji jednou vymění. Po 10 letech užívání se pustili do její revitalizace. „Vše začalo úvahami, jak na to a kdy. Rozvahu nejen nad možnostmi, ale i financemi pomohla vyřešit architektka Ing. arch. Klára Trnková ze společnosti Ateliér 101,“ vysvětlují manželé Hejkalovi. Vybrat správného architekta bylo důležitým krokem. „Zkušenosti a praxe odbornice nám ušetřily čas a finance,“ shodují se manželé a dodávají: „Plně jsme se jejím nápadům oddali.“

Z pouhé terasy se návrh rozšířil o možnost výstavby případné budoucí zimní zahrady. Vybudování základů trvalo půl roku a stálo 60 000 Kč/30 m2. „Během té doby jsme brouzdali internetem a hledali inspiraci. Správným směrem nás navedla architektka, která přesně odhadla, co by se nám líbilo,“ říká paní Ingrid.

Nasákavost dlažby

Výběru správného druhu dlažby bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. Nejčastější volbou pro terasy je keramická dlažba. Nejdůležitějším faktorem u venkovního použití dlažby je nasákavost, tedy schopnost keramických výrobků absorbovat vodu z okolního prostředí. Určuje se normou EN 14 411:2012. Slinuté (zhutněné) keramické dlaždice s nízkou nasákavostí 0,04–0,5 % vykazují nejlepší vlastnosti v extrémních podmínkách, zejména odolnost proti mrazu.

Bezpečný pohyb po dlažbě

Protiskluznost dlaždic je faktor, na který bychom při výběru dlažby na terasy neměli zapomínat. Protiskluznost určuje míru skluznosti různých podlahových materiálů. Na tomto parametru závisí schopnost bezpečného pohybu osob po podlahách. Klíčová je norma ČSN 74 4505. Na terasách je změna povětrnostních podmínek běžná. Protiskluznost dlaždic může zabránit mnoha úrazům. V dnešní době ji lze zvýšit i speciálními nátěry, avšak je lepší  s tím počítat již při samotném návrhu.

Retifikované dlaždice pro malé spáry

Běžné dlaždice nemají úplně přesné úhly. Je to dáno způsobem výroby, kde je prakticky nemožné dosáhnout tak vysoké přesnosti. Právě z toho důvodu se u běžných dlaždic dělají spáry tři až pět milimetrů, které tyto nerovnosti skryjí. Dobrou alternativou jsou retifikované dlaždice, které jsou zabroušeny na přesný rozměr a mají absolutně přesné hrany. Díky těmto dlaždicím lze dosáhnout milimetrové přesnosti a spáry prakticky vynechat, respektive snížit až na jeden milimetr! Ovšem také to vyžaduje práci zkušeného obkladače, který má s těmito obklady zkušenosti.

Podrobnější informace.

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: laufenspace@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Probuďte v sobě umělce s pestrou paletou barev a vzorů

Probuďte v sobě umělce s pestrou paletou barev a vzorů

Přemýšlíte, jak oživit vaše prostory? Nápaditým dekorem, který bude jedinečným designovým doplňkem, podtrhnete charakter místnosti. Vyberte si z pestrobarevných obkladů, na které návštěva jen tak nezapomene.

Zapomeňte na nudnou bílou a oživte své zdi dlažbou

Zapomeňte na nudnou bílou a oživte své zdi dlažbou

Trendem moderních interiérů jsou nápadité mozaiky a dlažby nejen na zem, ale i na stěny, které podtrhnou celkový charakter obydlí a vdechnou nový život koupelně i obyváku. O dokonalé splynutí a čistotu se postarají univerzální dlažbové série pro zem i zdi v aktuálních dekorech a barvách.

Léto se blíží a ještě nemáte vybranou dlažbu na vaši terasu?

Léto se blíží a ještě nemáte vybranou dlažbu na vaši terasu?

Hledáte vyrovnanost mezi funkcionalitou a krásou? Inspirujte se mrazuvzdornou dlažbou Jika, která nabízí osm sérií a mnoho barevných odstínů, povrchových úprav a rozměrů. Odolná a zároveň designová dlažba zútulní každou letní terasu, lodžii nebo balkón. A hodí se také do interiéru.