Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Intuitivní aplikaci Ytong STATIX využijí také stavebníci svépomocí

Nová aplikace Ytong STATIX je velmi jednoduchá a intuitivní. Ocení ji nejen projektanti a odborníci na statiku, ale i například stavebníci svépomocí pro ověření statických parametrů našeho materiálu. Po aktivaci je možné výsledky vytisknout a použít u statických výpočtů ve vašich projektech.

Aplikace STATIX

Ytong STATIX na rozdíl od jiných aplikací pro statiku dokáže vypočítat zatížení na stěnu i její únosnost a zároveň vyhodnotí, zda je tato varianta v souladu s normami. Program funguje v „lite“ módu, kde je možné pracovat jen se zobrazením na obrazovce. Tento mód pracuje také online přímo na naší webové stránce.

Podívejte se na videomanuál, který vás seznámí s všeobecnými vlastnostmi programu a postupem aktivace aplikace. Následně vás detailně provede praktickou ukázkou výpočtu a možnostmi práce s výsledky výpočtů.

Aplikaci si můžete stáhnout na stránkách Ytong.

Zelená certifikace budov BREEAM/LEED

Trendem současného stavebnictví je trvale udržitelný rozvoj. Požadavky na moderní stavění nekončí energetickou úsporností, ale zahrnují také stránku sociální a environmentální. Důležité je vše, co má dopad na uživatele budovy i jeho okolí, proto se pečlivě zvažují použité suroviny i rizika při likvidaci stavby. Jednoduchým způsobem jak dokázat, že stavba tyto moderní standardy splňuje, je některý z certifikátů, z nichž nejrozšířenější je právě BREEAMLEED.

Certifikace hodnotí celou řadu kritérií použitých materiálů. Produkty Ytong, Silka i Multipor přispívají k získání vyššího počtu kreditů/bodů. Nabízíme materiál se sníženým vlivem na životní prostředí a dodáme všechny podklady potřebné k tomu, aby certifikace proběhla úspěšně. Bližší informace jsou obsaženy v brožuře.

V rámci certifikace LEED ke kritériu MRc5 – Regionální materiály byla vytvořena aplikace, prostřednictvím které si ověříte, zda materiály splňují požadavek na výrobu a vytěžení surovin do 800 km od místa stavby. Následně zde získáte deklaraci o původu produktu a surovin.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Systémové omítky pro zrychlení povrchových úprav v interiéru

Pro ještě snazší a kvalitnější stavění jsme rozšířili sortiment o novinky. Lehčená vnitřní omítka Ytong Innenputz a hlazená vnitřní stěrka Ytong Glattputz doplňují systémové řešení Lambda YQ. Byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

HELUZ zavádí výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup cihel, zdroj Heluz

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Garantovaná sleva a cena na nákup cihel HELUZ FAMILY

Letní akce s chladničkami LG, foto LG Eletronics CZ

Letní akce s chladničkami LG

Letní akce s chladničkami LG

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA