REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Intuitivní aplikaci Ytong STATIX využijí také stavebníci svépomocí

Nová aplikace Ytong STATIX je velmi jednoduchá a intuitivní. Ocení ji nejen projektanti a odborníci na statiku, ale i například stavebníci svépomocí pro ověření statických parametrů našeho materiálu. Po aktivaci je možné výsledky vytisknout a použít u statických výpočtů ve vašich projektech.

Aplikace STATIX

Ytong STATIX na rozdíl od jiných aplikací pro statiku dokáže vypočítat zatížení na stěnu i její únosnost a zároveň vyhodnotí, zda je tato varianta v souladu s normami. Program funguje v „lite“ módu, kde je možné pracovat jen se zobrazením na obrazovce. Tento mód pracuje také online přímo na naší webové stránce.

Podívejte se na videomanuál, který vás seznámí s všeobecnými vlastnostmi programu a postupem aktivace aplikace. Následně vás detailně provede praktickou ukázkou výpočtu a možnostmi práce s výsledky výpočtů.

Aplikaci si můžete stáhnout na stránkách Ytong.

Zelená certifikace budov BREEAM/LEED

Trendem současného stavebnictví je trvale udržitelný rozvoj. Požadavky na moderní stavění nekončí energetickou úsporností, ale zahrnují také stránku sociální a environmentální. Důležité je vše, co má dopad na uživatele budovy i jeho okolí, proto se pečlivě zvažují použité suroviny i rizika při likvidaci stavby. Jednoduchým způsobem jak dokázat, že stavba tyto moderní standardy splňuje, je některý z certifikátů, z nichž nejrozšířenější je právě BREEAMLEED.

Certifikace hodnotí celou řadu kritérií použitých materiálů. Produkty Ytong, Silka i Multipor přispívají k získání vyššího počtu kreditů/bodů. Nabízíme materiál se sníženým vlivem na životní prostředí a dodáme všechny podklady potřebné k tomu, aby certifikace proběhla úspěšně. Bližší informace jsou obsaženy v brožuře.

V rámci certifikace LEED ke kritériu MRc5 – Regionální materiály byla vytvořena aplikace, prostřednictvím které si ověříte, zda materiály splňují požadavek na výrobu a vytěžení surovin do 800 km od místa stavby. Následně zde získáte deklaraci o původu produktu a surovin.

Xella CZ, s.r.o.

logoVodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 101 124, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.ytong.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška