REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Chystá se rekonstrukce operačních sálů v IKEM

Pražský Institut Klinické a Experimentální Medicíny (IKEM) čeká rekonstrukce a stavba nových operačních sálů a přidružených laboratoří. Od 1. července zde začnou stavět firmy VW WACHAL a BLOCK, které vyhrály vypsanou veřejnou zakázku v hodnotě téměř 62 milionů korun.

Rekonstrukce a nové prostory by měly být hotové do tří měsíců, následně bude probíhat tři měsíce zkušební provoz.

Vypsaný tendr zahrnoval výstavbu nových kompletních operačních sálů včetně technického a laboratorního zázemí. Dále bude vybudována nová laboratoř Langerhansových ostrůvků a laboratoře buněčné léčby kritické končetinové ischemie u syndromu diabetické nohy.

Zakázku nakonec získalo sdružení firem VW WACHAL a BLOCK. Česká stavební firma VW WACHAL v minulosti participovala například na rekonstrukci objektů ČVUT, postavila známou surf arénu v pražských Letňanech a centrum forenzní medicíny pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uspět v tendru pro IKEM, který patří k předním zdravotnickým zařízením nejen v České republice. Věřím, že i díky naší práci budou lékaři moci pokračovat v péči o pacienty na té nejvyšší úrovni,“ řekl Ondřej Wachal, zástupce generálního ředitele ve stavební firmě VW WACHAL.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška