Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rustikální vzhled a snadné zpracování bílé štukové omítky

Na trh omítek přichází novinka v podobě jemné bílé štukové omítky s příměsí přírodního vápence. Omítka Knauf FEINPUTZ WEISS je určena k ručnímu provádění vnitřních i vnějších dekorativních štuků hrubšího charakteru na vápenocementových jádrových, nebo jednovrstvých omítkách. Vytváří přírodně bílou hrubší strukturu danou velikostí zrna 1 mm.

Omítka se prodává pod obchodním názvem KNAUF FEINPUTZ WEISS a je určena pro vnitřní i vnější použití. Zpracovává se jednoduše pomocí běžných hladítek a vytváří pěknou  rovnoměrnou strukturu štukového povrchu. Hodí se na sjednocení vzhledu povrchu místností se sádrokartonem a omítkou, k renovaci starých štukových omítek po seškrabání malby, na opravy ostění a špalet po výměně oken i na opravy jádrových omítek. Snadno se s ní provádějí struktury a ornamenty na stěnách a lze ji využít při opravě poškozených, vydrolených a popraskaných starých omítek. Alternativně je možné tuto omítku použít také pro opravy starých štukových fasád, nebo všude tam, kde si uživatelé netroufají použít klasické štuky nebo šlechtěné omítky. Umožňuje také vyrovnat drobné nerovnosti podkladu do maximální tloušťky 5 mm. Je možné ji aplikovat, za použití příslušné penetrace, na vyhlazené nebo filcované omítky, sádrokartonové plochy, beton a rovněž i na tradiční vápenocementové omítky.

Vedle obsahu přírodního vápence patří k hlavním přednostem rovnoměrná struktura povrchu s bílým vzhledem, velice snadné zpracování všemi běžnými pracovními nástroji jako je nerezové hladítko, zednická lžíce, špachtle, plastové, filcové, pěnové, neoprenové nebo případně molitanové hladítko. Výsledný vzhled štukové omítky je dán právě použitým typem hladítka. Při správném zpracování je výsledkem homogenní konzistence bez hrudek, která se natahuje na připravený podklad nerezovým hladítkem v rovnoměrné vrstvě dané zrnitostí omítky a po zavadnutí zatočí pomocí navlhčeného hladítka.

Podklad musí být nosný, suchý, pevný, čistý, zbavený volných částic, separačních vrstev a nesmí být vodoodpudivý. Před nanesením štukové omítky je výhodné zdrsnit spodní jádrovou omítku mřížkovou škrabkou a navlhčit. U savých podkladů je možné použít pro snížení nasákavosti penetrační nátěr Knauf Hloubková penetrace. U starších omítek musí být všechny nátěry (zejména nesoudržné hlinkové) zcela odstraněny. U podkladů, které jsou trvale pod vlivem působení vzlínající vlhkosti, se trvanlivost štukových omítek nezaručuje.

Výrobek se prodává v balení po 5 kilogramech. Jeden kilogram suché maltové směsi stačí rozmíchat ve čtvrt litru vody. Na milimetrovou vrstvu na ploše 1 m2 se spotřebuje zhruba 1,4 kg směsi. Minimální teplota vzduchu při aplikaci musí být +5 °C. Skladování: na paletách v suchu cca 12 měsíců od data výroby

Hlavní přednosti:

  • štuková omítka s přírodním vápencem
  • rovnoměrná struktura povrchu s bílým vzhledem
  • velice snadné zpracování se všemi běžnými pracovními nástroji (nerezové hladítko, zednická lžíce, špachtle, plastové, filcové, pěnové, neoprenové nebo případně molitanové hladítko)
  • umožňuje vyrovnat i drobné nerovnosti podkladu do maximální tloušťky 5 mm
  • ideální pro snadné vytvoření rovnoměrného štukového povrchu
  • pro vnitřní i venkovní použití

Knauf Praha s.r.o.

logo
Mladoboleslavská 949
197 00 Praha 9 - Kbely

telefon: 272 110 111
zelená linka: 844 600 600
e-mail: info-cz@knauf.com

web: www.knauf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hamleys – vítejte v kouzelném světě hraček

Hamleys – vítejte v kouzelném světě hraček

Když Hamleys poprvé začali v Londýně prodávat hračky, Westminster Bridge byl čerstvě otevřen pro dopravu a psal se rok 1760. Podle firmy se proto může pyšnit titulem nejstaršího hračkářství na světě a je mimo jiné i oficiálním dodavatelem hraček pro britskou královskou rodinu.

Spolehlivé stavební řešení pro vlhké a mokré prostředí

Spolehlivé stavební řešení pro vlhké a mokré prostředí

Knauf Drystar je systémem suché výstavby, který nastavuje nový standard pro prostory, které jsou trvale zatížené vzdušnou vlhkostí a částečně i odstřikující vodou a přináší velice kvalitní a dlouhodobě funkční řešení do našich moderních a stále dokonalejších staveb.