REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Zavěšování předmětů na desky Habito je tak snadné

Unikátnost sádrokartonové desky Habito spočívá v možnosti kotvit předměty bez předvrtání a hmoždinek. To umožňuje ohromnou flexibilitu při kotvení předmětů na konstrukci. Projektanti i stavebníci především ocení, že pro ukotvení předmětů nejsou potřeba dodatečné výztuhy, jak je tomu u běžného sádrokartonu.

Stačí použít vruty FN nebo běžné vruty do dřeva Ø 5 mm. Zařizovací předměty nebo například lišty s datovými kabely je možné připevnit kamkoliv až po montáži příček.

Předměty ukotvené do desky Habito se také velmi snadno převěsí. Stačí vyšroubovat vruty a drobné dírky zatmelit. Předmět pak opět snadno převěsíme na jiné místo, aniž bychom se zdržovali nepříjemným vrtáním, sádrováním a uklízením nepořádku.

Jako příklad snadného kotvení do Habita uveďme příklad kotvení kuchyňské skříňky o běžné hloubce 40 cm. Pro připevnění této skříňky stačí dva běžné vruty do dřeva, neboť jeden vrut konzolově unese až 25 kg. Dva vruty tedy spolehlivě unesou 50 kg břemeno.

*) Vzdálenost sousedních zatěžovacích bodů je min. 150 mm pro opláštění 12, 5 mm **) Vzdálenost sousedních zatěžovacích bodů je min. 30 mm

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

logoSmrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

telefon: 220 406 506, 220 406 507, 220 406 508
e-mail: info@rigips.cz

web: www.rigips.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pohádkový dětský pokoj v paneláku

Pohádkový dětský pokoj v paneláku

Panelové byty skýtají často různá úskalí. Jedněmi z nich jsou například nerovné stěny a tenké příčky, se kterými se pojí vysoká hlučnost. Majitelé jednoho takového panelového bytu se proto rozhodli ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška