REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní rodinné domy v resortu Břuchotín ctí atmosféru okolí

Architektonicky navržené rodinné domy v Břuchotíně u Olomouce okouzlí všechny, kteří ocení krásu a jedinečnost klasické architektury vytvořenou v návaznosti na respektování jednotných architektonických prvků v dané lokalitě, a chtějí přitom žít v domě, jenž splňuje nejpřísnější kritéria moderního bydlení.

Díky tomuto pojetí celý projekt citlivě splývá s okolím a dokonale tak zachovává místní původní atmosféru, což vytváří atraktivní podmínky pro příjemné bydlení. Moderní pojetí výstavby v tomto konkrétním případě obnáší jak použití nových technologií, tak moderních stavebních materiálů. Jako střešní krytina pro všechny tyto nově zbudované objekty byl použit SATJAM Rapid.

Stále vyšší obliba této střešní krytiny a zejména zvyšující se počet aplikací na moderních stavbách s požadavkem na vysoké technické parametry použitých stavebních materiálů nás přiměla k inovaci této krytiny a zavedení některých novinek. Je potřeba si uvědomit, že významná část realizací je prováděna na objektech, které nějakým způsobem vybočují z obvyklých standardů. Ať už jde o architektonické řešení (zejména zvyšující se obliba střech s velmi nízkým spádem) nebo technické parametry objektů (nízkoenergetické či pasivní domy) nebo kombinace obou.

V některých případech jde snaha o neotřelý design proti funkčnosti. Obecně platí – čím nižší spád, tím horší odvod vody ze střechy a vyšší riziko zatékání do střešního pláště. Navíc se horší odvod vody a delší ovlhčení povrchu střechy se podepisuje i na životnosti krytiny. Funkčnost střechy navíc ovlivňují i jiné faktory, jako například proudění vzduchu při větrném počasí, kde je u nízkých sklonů střech zvýšená složka sání a tedy snaha větru krytinu zvedat od podkladu. S tímto jevem může být spojena zvýšená hlučnost krytiny způsobená jejími vibracemi.

Zavedením inovativních prvků při výrobě krytiny SATJAM Rapid  se snažíme tyto negativní jevy eliminovat a poskytnout realizátorům krytinu se kterou budou bezpečně a snadno pracovat a uživatelům bude dlouho a bezproblémově sloužit. Komfortní a pro odvod vody zcela bezpečné osazení krytiny na okapové hraně je zajištěno přidaným zástřihem.

Ten slouží k zahnutí za okapnici a eliminuje potřebu ukotvení krytiny kotevními prostředky přes plech v tomto místě. Usnadnění napojování jednotlivých pásů krytiny nad sebou a snížení rizika zatečení vody do střešního pláště v tomto detailu zajišťuje spojovací plech – další, sice poměrně jednoduchý, ale účelný inovativní prvek zavedený do sortimentu. Zvyšování životnosti krytiny, a to se netýká jen krytiny SATJAM Rapid, ale i ostatních krytin z našeho sortimentu, je zajištěno zaváděním nových typů materiálů pro výrobu. Naposled to bylo zavedení ocelového pozinkovaného plechu s povrchovou úpravou PurexTM.

Pro eliminaci hlučnosti způsobené sáním větru, ale i hluku vznikajícím při dešti jsme schopni dodat zákazníkům krytinu Rapid s antihlukovou úpravou Souncontrol® – což je tlumivá vložka na rubové straně krytiny.

Problematika hlučnosti je však složitější a případná intenzita hluku je závislá i na dalších faktorech, jako je například typ a provedení tepelné izolace střechy, případně použití nebo nepoužití plného bednění pod krytinu. V tomto případě doporučujeme komplexní přístup, který se neobejde bez součinnosti s projektantem.

Více informací o střešní krytině Satjam Rapid.

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Moderní dřevostavba rodinného domu je vsazena do původního pláště historické stodoly, střešní krytina Satjam Rapid

Dům v domě se střechou SATJAM oceněn v rámci Českých cen za architekturu 2016

Každá stavba je jedinečná, některé jsou ale skutečně výjimečné. K těm opravdu špičkovým patří i podle názorů odborné veřejnosti rekonstruovaná stodola v Bílce. Objekt původně z 19. století nyní obdržel v rámci České ceny za architekturu 2016 mimořádné ocenění VELUX (partnera akce) za nejlepší práci s denním světlem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA