REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Podlaha z lehkého betonu Liapor Mix

Lehký beton lze na stavbě použít mnoha způsoby. V porovnání s běžným betonem přináší totiž mnoho výhod. Jeho objemová hmotnost je přibližně třetinová. Je tak vhodný nejen pro novostavby, ale hlavně pro rekonstrukce starších domů, jejichž nosnou konstrukci nelze příliš zatěžovat.

Další velkou výhodou jsou skvělé tepelně izolačním vlastnosti. Proto se velmi často používá pro rekonstrukce betonových podlah.

Výhody lehkého betonu

Lehký keramický beton známe také jako keramzitbeton nebo Liaporbeton. Je to tepelně izolační materiál z keramického kameniva Liapor (keramzitu). Zachovává si pevnost a trvanlivost běžného betonu, ale díky použitému keramickému kamenivu je, jak již bylo zmíněno, mnohem lehčí a skvěle izoluje. Mimo to je také snadno opracovatelný, mrazuvzdorný, žáruvzdorný, zdravotně nezávadný atd.

Využití lehkého betonu

Lehký beton je vhodný především pro realizace podlah bez dilatačních spár v bytech, domech i nebytových prostorách. Můžete ho použít také jako vrstvu pod podlahové topení. Podlahy z Liapor Mixu lze použít prakticky všude. Jediné omezení existuje u podlah realizovaných na dřevěných stropech. V těchto případech je vhodnější použít suché plovoucí podlahy s podsypem z kameniva Liapor.

Postup rekonstrukce podlahy pomocí lehkého betonu Liapor Mix

  • Před pokládkou betonové podlahy musíme očistit a lehce zvlhčit podklad. Je-li podklad výrazněji poškozený, měla by se použít penetrace.
  • Liapor Mix smícháme s vodou v míchačce, nebo ručně. Mícháme-li rychlostní vrtačkou, je nutné použit nízké otáčky, aby nedošlo ke znehodnocení směsi.
  • Po krátkém míchání vznikne beton, který se lije na podklad. Upravuje se stahovací latí a zednickým hladítkem do požadované výšky. Doporučená minimální výška vrstvy je 5 cm.
  • Není potřeba vytvářet dilatační spáry, protože lehký beton nepraská a dobře se pojí nejen s okolním materiálem, ale také třeba s vrstvou zhotovenou předchozí den.
  • Namíchanou směs je nutné zpracovávat bezodkladně, protože je rychleschnoucí.
  • Podlaha z lehkého betonu bude pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5 až 7 dnů v závislosti na stavu stavby, prostředí v místnosti a ročním období.
  • Po úplném vyschnutí je potřeba na povrch z lehkého betonu aplikovat ještě hladkou vrstvu. Lze použít anhydrit, samonivelační stěrku a další materiály na bázi cementu. Nakonec položíme finální nášlapnou vrstvu (dlažba, dřevěná podlaha, laminátová podlaha, koberec atd.)

Kde koupit Liapor Mix?!

Liapor Mix najdete nově v sortimentu e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor a stavebninách DEK po celé ČR.

Více o suché směsi Liapor Mix pro snadnou přípravu lehkého betonu.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Kompletní výměna podlahy svépomocí za víkend - suchou cestou

Kompletní výměna podlahy svépomocí za víkend - suchou cestou

I přes to, že je kompletní výměna podlahy náročná z hlediska času i provedení, je možné ji při výběru vhodného způsobu realizace zvládnout svépomocí třeba za víkend. Stačí mít správný materiál a dodržet několik jednoduchých zásad.

REKLAMA