REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Extrémní teploty jsou tady. Tři tipy, jak vyzrát na třicítky

Léto milujeme. Koupat se v kalužích potu ale rozhodně nechceme. Právě nyní je proto nejvyšší čas na pořízení stínicí techniky. Ať už máte rodinný dům nebo uvažujete o koupi bytu v novostavbě, nejlepší volbou je exteriérové stínění. To účinně odstíní ostré sluneční paprsky a hlavně zabrání průniku tepelného záření přes okna do místnosti. U novostaveb a rekonstrukcí je lepší s venkovním stíněním počítat už v průběhu výstavby a schovat jej pod fasádu. Ovšem nainstalovat se může i dodatečně kdykoli.

Venkovní žaluzie spolehlivě zastíní slunce i výkonnou klimatizaci

Jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínicím prvkem. Naklápěním lamel umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení. Venkovní žaluzie umožňují stínit a současně větrat. Výrazně snižují energetickou náročnost budov a hravě zastíní i náklady na klimatizaci. Venkovní žaluzie CLIMAX ochrání před žhavými slunečními paprsky a sníží teplotu v domácnosti až o 10 °C. Z materiálů je nejlepší tvarovaný hliník. Žaluzie jsou oblíbené i pro svou dlouhou životnost a bezúdržbový provoz. Venkovní žaluzie ovládáme manuálně nebo plně automaticky centrálním či dálkovým ovládáním. Žaluzie vybavené světelným a tepelným čidlem si samy regulují množství světla a tepla v místnosti. „Nejběžněji se používají lamely ve tvaru písmene C. Avšak lamela s tvarem Z zajišťuje mnohem lepší doklopení a tím i maximální zastínění. Co do šířky lamely působí ty užší o dost jemnějším dojmem,“ říká David Žabčík, ředitel obchodu společnosti CLIMAX, největšího českého výrobce stínění.

V poslední době se stále více setkáváme s tím, že se na jednom domě kombinují venkovní rolety s venkovními žaluziemi – rolety se používají většinou v pokojích, kde se spí a odpočívá, venkovní žaluzie v pokojích, kde probíhá denní běžný ruch.

Venkovní rolety ochrání i zatemní

Během vrcholícího léta, kdy slunce spaluje zemi, se bez spolehlivé clony jen těžko obejdeme. Ve slunném Středomoří si bydlení bez venkovních rolet dokonce ani neumí představit. Vedle ochrany před sluncem a vedrem plní venkovní rolety i další užitečné funkce. Chrání okna před větrem, deštěm, sněhem i silnou bouřkou s krupobitím. Venkovní rolety poskytují také dobrou ochranu proti možnému vloupání. Zapomínat bychom neměli ani na akustickou pohodu, kdy rolety přispívají ke komfortnímu bydlení mimo jiné tím, že fungují jako zvuková bariéra. Mezi hlavní důvody, proč si pořídit venkovní rolety, patří úspora energií. A to jak na klimatizaci, tak také na topení. Může za to vzduchový polštář, který vznikne mezi oknem a roletou po jejím zatažení a který znesnadňuje výměnu vzduchu mezi místností a exteriérem. Rolety dokážou v místnosti vytvořit úplnou tmu. „Naši roletu s patentovanou hliníkovou lamelou s_onro ale můžeme nastavit tak, že do místnosti propouští až 21 % světla,“ dodává Žabčík. Ve dne pak i přes staženou roletu vidíme z místnosti ven a vnitřní prostor je přitom dokonale chráněn před zvědavými pohledy zvenčí.

Markýzy CLIMAX vydrží

Konstrukčně nejpropracovanější jsou kazetové markýzy, které v zasunutém stavu poskytují maximální ochranu jak pro navíjecí hřídel s látkou, tak pro ramena. Odolná kazeta a ramena jsou vyrobeny z kvalitních slitin hliníku a povrchově upraveny metodou práškového lakování. Látky jsou díky nano chemicky impregnované textilii odolné proti blednutí, vodě, plísním a UV záření. „Dnes zákazníci dávají přednost tzv. microstripes, což jsou velice jemné čtverečky podobných odstínů laděné do šedé, béžové či žluté barvy, oproti klasickým pruhům,“ říká Žabčík. Při výběru markýzy bychom měli vhodně volit také šířku a výsuv markýzy s ohledem na požadovanou velikost stíněné plochy, orientaci terasy vůči světovým stranám i předpokládanému využití v průběhu dne. To proto, aby nám slunce markýzu tzv. nepodsvěcovalo.

Svislé látkové fasádní clony

Tyto venkovní clony představují velice zajímavou variantu k venkovním žaluziím nebo roletám. Výborně stíní a díky nepřebernému množství barev i skvěle vypadají. Míru zastínění a průhledu ven si volíme podle hustoty látky. CLIMAX používá speciální tkaniny Screen a Soltis, speciálně vyvinuté pro exteriérové stínění velkých prosklených ploch. Ty jsou vysoce odolné proti vyblednutí  a mají téměř neomezenou životnost. Navíc skvěle vypadají a dodávají fasádě moderní vzhled.

Sítě proti hmyzu zadrží vše nebezpečné v bezpečné vzdálenosti

CLIMAX nabízí hned několik modelů sítí proti hmyzu, které se snadno montují a které si zákazníci mohou snadno barevně sladit s provedením svých oken a dveří. Nejfrekventovanější barvou rámu bývá bílá nebo hnědá, ale na výběr jsou i další odstíny včetně imitace dřeva. Výplní může být kvalitní síťovina z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a velmi dobře snáší teplotní rozdíly. Nebo zesílená či protipylová síťovina, kterou ocení především lidé s alergií na pyl.

Majitelé domácích mazlíčků ocení dveřní síť s průlezem pro psa nebo kočku, kteří se tak mohou pohybovat podle potřeby bez omezení. Praktický průlez má čtyři varianty otevírání dvířek: otevřeno ven, otevřeno dovnitř, otevřeno oběma směry a zavřeno. Dvířka dopřejí zvířátkům svobodu pohybu a majitelům domácnost bez nepříjemného hmyzu.

Více informací.

CLIMAX

logo
Jasenice 1253
755 01 Vsetín

telefon: 571 405 606
zelená linka: 800 100 967
e-mail: climax@climax.cz

web: www.climax.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Foto: Jan Morbacher / liko-s

Česká hala ukazuje budoucnost průmyslových objektů. Dokáže ochladit své okolí

Projekt, který si právem zaslouží přízvisko vizionářský, překvapivě nesází na řešení otázky „Co dělat“ ale spíš „Jak to dělat lépe“. Živá hala je příkladem v účelu fádní stavby, nad kterou se ale dlouho tvůrčím způsobem přemýšlelo. A dá se říct, že i když o nejrůznějších továrních halách sotva kdy uslyšíme, tenhle ...

Foto: Yohei Sasakura

Rodinný dům s terasou, která není ani venku, ani uvnitř

Zajímavý příklad moderní rezidenční architektury, která je v daném případě specifická svým konstrukčním řešením. Nabízí prvek vzájemně se prostupujících stěn z různých materiálů v řešení polootevřených prostor. K tomu ovšem tradiční ložnice a nábytek v retro stylu, jehož rustikální nádech je formován tradičně ...

Zuri Zanzibar - Unikát od českých architektů

Zuri Zanzibar - Unikát od českých architektů

Nedávno otevřený hotelový resort Zuri Zanzibar navržený českými architekty z Jestico + Whiles pro investora RSJ získal jako první hotel na světě zlatou certifikaci EarthCheck oceňující trvale udržitelný design. Stylový komplex, nacházející se na třináctihektarovém pozemku přímo u pláže omývané Indickým oceánem, leží v ...

Zdroj: Bc. Magdalena Hronová, Dis.

Permakulturní design v Toulcově dvoře

Konference Jak na permakulturní design proběhla sice již na podzim, my jsme si však informace z ní schovali na období blíže k jaru, kdy mnozí z nás již pomalu uvažují o proměně své zahrady nebo i pořízení chalupy či snad dokonce stěhování do přírody či na statek? Konference se konala se již po sedmé v prostorách ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA