REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak zabezpečit garáž?

V případě garáží je dokázáno, že většina zlodějů nehledá svou kořist jenom v tomto prostoru, ale hledá přímý přístup dál do domu, a to například vnitřním oknem nebo spojovacími dveřmi mezi garáží a domem.

Bezpečnost vrat je klíčová

Jednatel společnosti Hörmann Česká republika, Ing. Vít Kareš, k tomu říká: „V té situaci je pak důležité mít dobře zabezpečená garážová vrata, aby se jimi nikdo nemohl ani ve dne ani v noci dostat dovnitř.“

Nejdůležitější je přitom mechanická ochrana. Je nutné zabezpečit, aby garážová vrata nešla násilím zvednout. Společnost Hörmann jako celoevropsky jediná disponuje technologií, která je instalována přímo na vodicí kolejnici, kdy se jezdec zablokuje v západce, která jakýkoli násilím vynucený pohyb vrat znemožní.

Bezpečnost i pro vítané hosty

Vrata však musí být bezpečná i pro ty, kteří jsou v domě doma. Mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky, které zamezují zejména zranění dětí, patří ochrana proti sevření prstů v oblasti vratových článků. Boční uzavřené zárubně zase brání vsunutí ruky. Zvláštní pozornost se věnuje i zajištění tažných lan a pružin. Patentovaný systém dvojitých pružin (pružina v pružině) zamezuje pádu vratového křídla při prasknutí jedné z nich, což je u svisle otevírajících se sekčních vrat zvlášť nezbytné. Pro ještě větší bezpečnost je možné si nechat nainstalovat bezdotykovou světelnou závoru.

Všechna vrata Hörmann splňují bezpečnostní předpisy podle evropské normy EN 13241-1. Díky tomu má zákazník jistotu, že kupuje výrobek, který splňuje všechny bezpečnostní standardy.

Více informací na www.hormann.cz.

Hörmann Česká republika s.r.o.

logo
Středokluky 315
252 68 Středokluky

telefon: +420 233 085 770
e-mail: info@hormann.cz

web: www.hormann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hörmann expanduje v obchodních řetězcích

Hörmann expanduje v obchodních řetězcích

Společnost Hörmann rozšiřuje svou nabídku pro ty, kteří si chtějí garážová vrata ve svém domě zabudovat sami. Uvádí na trh unikátní řešení sekčních garážových vrat s pohonem IsoMatic, u nichž je vše podřízeno snadné montáži a praktickému balení pro zákazníky hobbymarketů.

REKLAMA