REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Čistě vápenná malta pro zdění a spárování historického zdiva

Novinkou v sortimentu společnosti Cemix pro rok 2016 je Vápenná památkářská malta zdicí a spárovací (Cemix 411). Produkt je určen pro zdění a spárování zdiva. Nový výrobek obohatil skupinu speciálních výrobků určených pro obnovu historických a památkově chráněných budov, která je mezi odborníky známa pod názvem Cemix Památkářský program.

Nová památkářská malta obsahuje vápno a pucolánové pojivo. Pucolán je hydraulickým pojivem a společně s vápnem maltu vytvrzuje a nahrazuje tak běžně používané moderní pojivo cement. Na stejné bázi jsou založeny i ostatní produkty z Památkářského programu. Malta je vhodná pro ruční a strojní zpracování ve vnějším i vnitřním prostředí. Zrnitost a barevný odstín je možné upravit na míru stavby a dle požadavku odběratele.

Památkářská malta se dodává v pytlích a připravuje se jednoduše smícháním suché směsi s předepsaným množstvím vody. Spojovaný zdicí materiál musí být pevný, bez prachu, zbavený mastnoty a jiných nečistot a nesmí být zmrzlý. Podklad se řádně, dostatečnou dobu před spárováním, vlhčí tak, aby v době vlastní aplikace nebyl na povrchu spáry vodní film. U nově vyzdívaného zdiva lze zdění a spárování provádět v jedné pracovní operaci.

Při opravách starého zdiva a dozdívání vypadnutých kusů zdiva se nejdříve provede samotné dozdění, malta se nechá vyzrát a teprve potom se provede spárování nového zdiva. Pokud opravujeme spáry ve starším celistvém zdivu, vyškrábeme nejdříve starou maltu ze spár do hloubky 2-3 cm. Spárovat lze zdivo o tloušťce spáry 5-35 mm. Malta nesmí být aplikována v zimním období ani v případě, jsou-li očekávány noční mrazíky. Po vyzrání malty je vhodné na zdivo se zvýšeným namáháním povětrnostními vlivy plošně nanést hydrofobizační nátěr, např. Cemix Cemsill S (CS).

LB Cemix, s.r.o.

logo
Tovární 36
37312 Borovany

telefon: 387 925 275
e-mail: info@cemix.cz

web: www.cemix.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak vyrovnat podlahu? Aplikaci samonivelační stěrky zvládnou i kutilové

Jak vyrovnat podlahu? Aplikaci samonivelační stěrky zvládnou i kutilové

Aplikace samonivelační stěrky NIVELA EASY není náročná a dosáhnete jí na milimetr přesné a rovné podkladní vrstvy. Při výběru podlahové krytiny pak můžete popustit uzdu fantazii a vybírat z široké nabídky moderních podlahovin. Už nejste limitováni křivým podkladem!