REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Peletová kamna – ekologický zdroj tepla v obývacím pokoji

Peletová kamna patří spolu s krbovými kamny do kategorie lokálních spotřebičů na tuhá paliva se sezónním využitím. Přijdou vhod zejména v přechodných obdobích – na jaře a na podzim, kdy se nevyplatí krátkodobě zapínat hlavní zdroj vytápění. Kromě toho se mohou stát zajímavým designovým prvkem obývacího pokoje.

I přes vyšší cenu jsou pelety v Česku stále oblíbenějším zdrojem vytápění. Jejich nespornou výhodou oproti ostatním pevným palivům je zejména čistota a vysoká míra pohodlí při jejich využívání. Uplatnění najdou jak v peletových kotlích napojených na teplovodní rozvod, tak i v peletových kamnech - moderní konkurenci krbů a krbových kamen.

Peletová kamna vypadají na první pohled jako klasická krbová kamna. Na rozdíl od nich ale díky zásobníku pelet nevyžadují častou obsluhu a přikládání, o které se automaticky stará elektronicky řízený šnekový podavač. Peletová kamna jsou vhodná i pro nízkoenergetické bydlení, kde mohou spolu s hlavním zdrojem kompletně vytápět celý byt či dům.

Protože jsou peletová kamna nejčastěji umístěna v obývacím pokoji, výrobci přichází s funkčními a zároveň estetickými produkty. Například bohumínský výrobce kotlů VIADRUS připravil pro letošní rok novinku s názvem AGURO. Jedná se o v Česku vyráběná peletová kamna s integrovaným zásobníkem a regulovatelným výkonem od 2,6 do 6,5 kW. Kompaktní design pochází z dílny známého průmyslového designéra Vlastislava Výborného a díky možnosti výběru dekoru skla i kamenného obkladu ve čtyřech barvách lze AGURO sladit s interiérem i vkusem uživatele.

5 hlavních výhod peletových kamen

  1. Poloautomatický provoz – nemusíte chodit často přikládat a vybírat popel
  2. Tepelný komfort na míru – pohodlně si nastavíte teplotu v místnosti pomocí regulace
  3. Dálkové ovládání - pokud vyrážíte v zimně na chatu nebo chalupu, můžete nastavit teplotu dálkově před příjezdem
  4. Ekologický a čistý provoz – díky elektronické regulaci jsou peletová kamna ekologickým zdrojem tepla spalující obnovitelný zdroj paliva
  5. Bezpečnost - díky kontrolním čidlům nehrozí přetopení nebo únik spalin

Zásobník na pelety je umístěn netradičně na boku spalovací komory, o to více ale překvapí svojí velikostí, která umožňuje až několikadenní bezúdržbový provoz. Kamna lze ovládat buďto ručně, dálkovým ovladačem nebo prostřednictvím, dnes moderní, mobilní aplikace. Kromě regulace výkonu lze kamna na dálku také vypnout nebo zapnout. O bezpečnost se stará elektronická řídicí jednotka, která hlídá celou řadu parametrů, jako například množství spalovacího vzduchu, podtlak či teplotu ve spalovací komoře, nebo teplotu v zásobníku pelet.

"Právě bezpečnost a nízká míra obsluhy jsou hlavní devizou peletových kamen. Protože z pelet zbývá jen velmi málo popela, prakticky jej při běžném provozu stačí vynášet jednou týdně. Pouze občasné otevírání kamen přináší výhodu v podobě nízké prašnosti a nulovém pronikání kouře do místnosti. Naši zákazníci také oceňují, že nemusí skladovat dřevo vedle kamen, ale pelety občas dosypou z pytle, který mají schovaný například v garáži, technické místnosti nebo skladu," popsal Radek Pilch, produktový manažer společnosti VIADRUS.

VIADRUS a.s.

logo
Bezručova 300
735 81 Bohumín

telefon: 596 088 888
e-mail: info@viadrus.cz

web: www.viadrus.cz, www.facebook.com/viadrus.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zplyňovací litinový kotel na kusové dřevo Hercules E68

Zplyňovací litinový kotel na kusové dřevo Hercules E68

Hercules E68 je moderní kotel určený k ekologickému spalování kusového dřeva zplyňovacím způsobem - je certifikován MŽP pro kotlíkové dotace (pro 2. a chystanou 3. vlnu). V prodeji od 1. 12. 2018.

8 nejčastějších mýtů o vytápění

8 nejčastějších mýtů o vytápění

Zajištění vytápění rodinných domů a bytů je v současné době velmi jednoduché a účinné, zvláště pokud je použit moderní kotel, který pracuje sofistikovaně a usnadní obyvatelům dosažení správného tepelného komfortu. Velmi často se však o vytápění objevuje celá řada polopravd a mýtů, které jsou zavádějící a matoucí.

REKLAMA