REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Praha vyřadila pět možných projektantů křídla Průmyslového paláce

Praha vyřadila z veřejné zakázky pět z osmi firem, které chtěly za 39 milionů korun projektovat dostavbu levého křídla Průmyslového paláce na holešovickém výstavišti. Schválili to dnes radní. Podle komise vyřazené firmy nesplnily kvalifikační předpoklady. Dostavba samotná by mohla stát 700 až 800 milionů korun.
Průmyslový palác Holešovice

Západní křídlo paláce shořelo při požáru v roce 2008. Celkově se škody odhadují na více než miliardu korun. Kromě dostavby křídla, které bude sloužit mimo jiné pro společenské akce a jako kongresový sál, plánuje vedení města i opravu celého výstavního areálu. Potrvá čtyři až pět let a vyjde zhruba na 1,5 miliardy korun. Kdy začne, není jasné.

Situaci kolem holešovického výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Před časem se město vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na výstavišti pořádat až do roku 2018.

Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002. Některé budovy budou kvůli špatnému stavu zbourány, diskutuje se třeba o kruhovém divadle Spirála.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška