Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Praha vyřadila pět možných projektantů křídla Průmyslového paláce

Praha vyřadila z veřejné zakázky pět z osmi firem, které chtěly za 39 milionů korun projektovat dostavbu levého křídla Průmyslového paláce na holešovickém výstavišti. Schválili to dnes radní. Podle komise vyřazené firmy nesplnily kvalifikační předpoklady. Dostavba samotná by mohla stát 700 až 800 milionů korun.
Průmyslový palác Holešovice

Západní křídlo paláce shořelo při požáru v roce 2008. Celkově se škody odhadují na více než miliardu korun. Kromě dostavby křídla, které bude sloužit mimo jiné pro společenské akce a jako kongresový sál, plánuje vedení města i opravu celého výstavního areálu. Potrvá čtyři až pět let a vyjde zhruba na 1,5 miliardy korun. Kdy začne, není jasné.

Situaci kolem holešovického výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Před časem se město vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Některé další akce ale bude tato firma na výstavišti pořádat až do roku 2018.

Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002. Některé budovy budou kvůli špatnému stavu zbourány, diskutuje se třeba o kruhovém divadle Spirála.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Průmyslový palác

Průmyslovému paláci na pražském Výstavišti je již 125 let

Před 125 lety vzniklo v Praze na okraji Královské obory, dnešní Stromovky, výstaviště pro Jubilejní zemskou výstavu. Jeho dominantou je majestátní Průmyslový palác, který byl otevřen 15. března 1891. V současnosti je tato největší a nejnákladnější budova výstaviště poničená požárem z roku 2008 a chystá se dostavba…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA