Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Cena RED DOT pro originální odpadkový koš Minium

Cenou RED DOT, udělovanou každoročně těm nejlepším návrhům z celého světa, se nyní může pochlubit nový odpadkový koš MINIUM za svůj výjimečný design a inovativní řešení materiálu.

Odbornou mezinárodní porotu zaujal hladký, jemně drážkovaný povrch koše, jeho měkce tvarované tělo mandlového tvaru, propracované detaily, variabilita kotvení a nezvykle vysoká kvalita materiálu, konkrétně hliníku.

Opláštění je z dřevěných lamel či eloxovaných hliníkových profilů, horní rámeček a stříška jsou odlity z hliníkové slitiny. Vnitřní plastová nádoba je lehká a přitom velmi odolná.

 „To, že jsme uspěli právě s odpadkovým košem, nás těší dvojnásob. Kvalitní design je obecně považován za něco, co je určeno především elitám, ale my se snažíme špičkovou estetiku vtisknout do těch nejobyčejnějších, často opomíjených věcí ve veřejném prostoru,“ říká David Karásek, hlavní designér a spolumajitel mmcité1.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

mmcité navazuje spolupráci s italským výrobcem

mmcité navazuje spolupráci s italským výrobcem

V návaznosti na staletou tradici italských stavebních mistrů nabízí Bellitalia tu nejvyšší kompetenci v oblasti litých hmot. Společnost mmcité je výhradním distributorem značky Bellitalia pro Českou republiku.

REKLAMA