REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

KOMA představila výstavbu nového Centra modulární architektury

Italsko-česká obchodní komora v čele s arch. Francescem Augustem Razettem se zúčastnila v Národním technickém muzeu přednášky věnované loňskému Expu a tématu modulární výstavby.

Martin Hart ze společnosti KOMA MODULAR informoval a představil krátká videa o jeho umístění ve Vizovicích, kde se promění v Centrum modulární architektury a bude sloužit k popularizaci modulární architektury. Přízemí pavilonu bude využíváno jako výstavní prostor, horní patra budou věnována administrativnímu centru KOMA.

V příštím roce oslaví KOMA již 25 let od založení firmy a nadělí si tedy nové unikátní sídlo společnosti. Do svého nového centra plánuje řadu přednášek, konferencí, výstav či školení a nebude chybět ani každoroční vyhlášení populární soutěže pro mladé architekty na využití modulů v praxi.

Výhodou modulární architektury je variabilita, přenositelnost a šetrnost k životnímu prostředí, protože ze stavby je nulový odpad. Využití je zejména vhodným řešením při nedostatku sociálního bydlení, mateřských, základních škol, sociálních center, domovů pro seniory a v KOMA rodinných domech si můžete zařídit nadčasové bydlení pro všechny generace.

KOMA spolupracuje s celou řadou zahraničních firem, protože v zahraničí je modulární výstavba běžným fenoménem.

Podívejte se na video demontáže českého EXPO pavilonu s náznakem jeho přemístění zpět do Vizovic.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Český pavilon získal na Expo 2015 bronz za architekturu

Český pavilon získal na Expo 2015 bronz za architekturu

Český pavilon na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně dnes získal bronzovou medaili za architekturu. První místo připadlo Británii stříbrná medaile Chile. Na Twitteru to oznámil pořadatel ...

ROZHOVOR: Architekti českého pavilonu EXPO 2015

ROZHOVOR: Architekti českého pavilonu EXPO 2015

Pavilon pro výstavu České republiky na EXPO 2015 v Miláně je dílem mladého architektonického ateliéru CHYBIK+KRISTOF Associated Architects. O EXPO mluví jako o olympiádě architektury, vědy, umění a ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška