REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kouzla se světlem a prostorem? Posuvné prosklené interiérové dveře!

Nejoblíbenější výhodou posuvných dveří je jejich prostorová úspornost. Při použití totiž posuvné dveře nezabírají prakticky žádné místo navíc. Posouvají se po pojezdové liště umístěné v garnýži na zdi, anebo na stropě, případně se zasouvají do takzvaného stavebního pouzdra. Nejvyhledávanější výhodou skleněných dveří je to, že umožňují vstup denního světla do interiéru. Spojení těchto dvou vlastností přivedlo designéry ke konstrukci posuvných prosklených interiérových dveří. Pokud využijete prosklené posuvné dveře, váš interiér bude vzdušný a prosvětlený denním světlem.
Kouzla se světlem a prostorem? Posuvné prosklené interiérové dveře!

Technologie posunu posuvných dveří nevyžaduje žádné vodící lišty či instalaci prahu na podlaze, takže tento typ dveří současně vytváří bezbariérový prostor. Tato vlastnost posuvných dveří umožňuje nejen používat je v omezeném prostoru, ale současně otevírá obrovský potenciál pro velkorysé a rychlé proměny prostoru, ve kterém jsou umístěny.

V případě, že potřebujete vyřešit přechod z místnosti do místnosti, kde se už nachází stavební otvor, určený pro dveře, zvolíte pravděpodobně posuvné dveře s uchycením na stěnu. Křídlo tohoto typu   posuvných dveří se pohybuje těsně podél stěny. Výhoda posuvných dveří na stěnu spočívá v tom, že na jejich instalaci nepotřebujete žádné větší stavební úpravy. Stavební otvor stačí obložit  jednoduchou obložkovou zárubní, nad kterou se do zdi namontuje speciální garnýže s pojezdovou lištou, po které se dveře posouvají. U těchto dveří počítejte s tím, že prostor, kam se dveře podél zdi zasouvají, nelze využít například na pověšení obrázku, poliček či skříňky. Tento problém elegantně vyřeší použití druhého typu posuvných dveří se zasouváním do stavebního pouzdra. Ty se zasouvají do stěny, která vznikne instalací takzvaného stavebního pouzdra. Tuto zeď už můžete využít jako klasickou stěnu, včetně celého prostoru podél ní.

S posuvnými interiérovými dveřmi můžete pracovat velice kreativně – ve volném prostoru je možno využít je také jako posuvné příčky, které umožňují „kouzlit“ s prostorem a variabilně měnit jeho velikost a dispozice. Můžete tak například podle  potřeby spojit nebo oddělit prostor kuchyně a jídelny, případně tímto způsobem k prostoru jídelny připojit ještě obývací pokoj, zimní zahradu či terasu. Podle potřeby tak v průběhu několika vteřin pomocí posuvných interiérových dveří změníte dispozici přízemí domu na 4, 3 anebo 2 samostatné prosvětlené prostory, případně na velký společný prostor pro rodinnou oslavu či party. Podobně můžete rozdělit a současně spojit prostor dětského pokoje pro dvě až tři děti tak, že je možné využít otevřený prostor jako hernu pro společné aktivity dětí a současně v případě potřeby operativně vytvořit soukromí pro každého ze sourozenců.

Pro výrobu posuvných interiérových dveří se využívá široké spektrum materiálů. Velice oblíbené jsou posuvné prosklené dveře s výplněmi z bezpečnostního kaleného skla v rámečcích, protože jsou prostorově nejúspornější a současně vnáší do interiérů světlo a design. V případě potřeby je možné tyto dveře doplnit skleněnou příčkou.                                      

Pokud vás pro volbu posuvných interiérových dveří nemotivuje úspora místa, jednoduchý a tichý způsob otevírání, bezbariérový přístup, dlouhá životnost a jednoduchá údržba, možná si je vyberete proto, že  jsou krásné.

Informaci o různých typech interiérových dveří najdete na stránkách www.solodoor.cz.

SOLODOOR, a. s.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Geberit

Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit

Výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA