REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nový produkt PREekoproud – 100% zelená elektřina dostupná každému

Leden přinesl zákazníkům PRE zajímavou novinku. Díky produktu PREekoproud získají dodávku 100% zelené elektřiny. Přečtěte si podrobnosti v rozhovoru s Martinem Rybou z oddělení Prodej segmentu B2C.


Pražská energetika od ledna nabízí svým zákazníkům nový produkt - PREekoproud. Jak navazuje na předchozí produkty?

Připravovaný produkt navazuje na náš stávající produkt PREKO a nabídku zelených produktů posouvá o velký krok vpřed. Zatímco u produktu PREKO zákazníci přispívají formou přirážky k běžné elektřině na projekty podporující životní prostředí, s produktem PREekoproud získávají dodávku 100% zelené elektřiny, jejíž zajištění je certifikováno. Od ledna proto PRE ukončilo nabídku produktu PREKO a zákazníkům, kteří jej dosud využívali, nabídlo přechod na zelenou elektřinu.

Co si laik může konkrétně představit pod pojmem zelená elektřina. Kdybychom ji pojali jako koktejl, jaké má „ingredience“?

Za zelenou elektřinu můžeme označit elektrickou energii, která je vyrobena postupem šetrným k životnímu prostředí, neboli je vyrobena z obnovitelných zdrojů. Většina zelené elektřiny pro PRE pochází z bioplynových stanic a vodních elektráren.

Je pořízení takové elektřiny pro zákazníky drahé nebo složité? Čeho se podle vašich zkušeností často obávají, ale zbytečně?

Je potřeba brát v úvahu fakt, že pořízení 100% zelené elektřiny je dražší záležitostí než pořízení standardní „šedé“ elektřiny, například z jádra nebo uhlí. Té je v současnosti dostatek, její pořízení na velkoobchodním trhu je relativně jednoduché, například na energetické burze. Pro zelenou elektřinu to ale neplatí. Tu se snažíme vykupovat přímo od malých lokálních výrobců, což je složitější a nákladnější. Jsme však jednoznačně přesvědčeni, že je to krok správným směrem. Zákazníci se asi budou obávat vysoké prodejní ceny. Vše jsme ale pečlivě a dlouho zvažovali a já osobně pevně věřím v to, že nastavení ceny, které jsme zvolili, bude pro ně určitě velmi příjemným a pozitivním překvapením. Bez obav mohou být zákazníci také v případě objednávky nového produktu. Vše vždy připravíme tak, aby to bylo pro naše zákazníky maximálně jednoduché.

Existují varianty, ze kterých může zákazník vybírat?

Produkt bude možné získat na jeden nebo dva roky. Dvouletá varianta je především pro pevně rozhodnuté zákazníky, kteří chtějí jednoznačně přispívat svým dílem ke zlepšení životního prostředí. Jednoletou variantu produktu pak budeme nabízet těm, pro které je toto téma relativně nové a budou si chtít dodávku zelené elektřiny vyzkoušet.

Šetřit životní prostředí by mělo být zájmem každého člověka na téhle planetě. Je pěkné vidět reálné výsledky. Jak je v případě tohoto produktu možné sledovat pozitivní dopady?

Při vývoji produktu jsme se jasně shodli na tom, že chceme odběratelům dát nějakou formu zpětné vazby. Chceme, aby každý měl možnost skutečně vidět, jaké má jeho odběr zelené elektřiny výsledky. Konkrétní podobu této zpětné vazby ale nebudeme zatím prozrazovat.

Ekologické téma je pro PRE důležité, jaké hlavní důvody vedou společnost k tomu, že tento nový produkt vznikl a je pro zákazníky k dispozici?

Nabídku elektřiny chceme posunout dál, nabídnout odběratelům alternativu a zároveň držet krok s dodavateli elektrické energie na západ od České republiky, kde je taková forma nabídky zelené elektřiny součástí portfolia většiny významných dodavatelů v daném regionu. Touto nabídkou také rozšiřujeme naše stávající aktivity, jako je například podpora rozvoje elektromobility.

Společnost PRE získala významnou certifikaci od společnosti TÜV NORD Czech, jaký vzkaz je to pro zákazníky? Co z toho pro ně plyne?

Rozhodli jsme se oslovit společnost TÜV NORD Czech, aby prověřila kvalitu poskytovaných služeb právě v oblasti systému dodávek elektřiny z obnovitelných zdrojů. Certifikátem, který jsme obdrželi na základě provedeného auditu, zákazníkům dokládáme, že naše společnost má vypracovány a zároveň v praxi dodržuje postupy managementu kvality v uvedené oblasti. PRE je již nyní držitelem více certifikátů, mimo jiné i mezinárodně uznávaného certifikátu řízení jakosti ISO 9001 pro prodej v oblastech elektřiny, plynu a telekomunikačních služeb.

Rádi bychom, aby naši zákazníci pochopili poselství nového produktu PREekoproud – společnost PRE to s ochranou životního prostředí myslí vážně! A velmi si ceníme toho, že i vy, naši zákazníci, k tomu chcete, prostřednictvím našich produktů, přispívat.

Jak produkt získáte?

Zelenou elektřinu je možné od ledna objednat na jakékoliv pobočce Zákaznického centra PRE nebo třeba on-line prostřednictvím našeho webu. Objednávka zabere pár minut.

Kontakt:
Pražská energetika, a.s.
Na Hroudě 1492/4
100 05  Praha 10
tel.: 267 055 555
e-mail: pre@pre.cz
web: www.pre.cz/preekoproud

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: Dobrý design

Soutěž studentského designu objevila nové české talenty

Zástupci mezinárodní poroty zde objevili celou řadu nadějných talentů a společně s organizátorem probudili zájem škol všech typů. Slavnostní vyhlášení pro rok 2020 proběhlo na začátku prosince prostřednictvím streampoint studia.

foto: Jakob Gate, Jeppe Michael

Mobilní sauna: Zážitek, který si můžete dopřát kdekoli

Sauna a saunování není pro obyvatele severských zemí jen nějakou libůstkou. Je součástí životního stylu, odrazem života a jeho filozofie, která si nachází místo i u nás. Nejde úplně o nástroj rekreace, svalové relaxace, instantního zdraví – byť tím vším je – ale spíše o proces duchovní, související s celkovou očistou…

Foto: Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní rodinný dům ze dřeva na hraně strmého svahu

Vypořádat se se strmým svahem je pro architekta výzvou. Ateliér Sféra se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Výsledkem je příjemná třípodlažní dřevostavba v pasivním standardu zapuštěná do terénu s přímým vstupem do zahrady.

Zdroj: Adobe Stock -  christianschwier

Jak rozdělit pozemek na více částí. Kdy je nutný souhlas stavebního úřadu

Jste vlastníkem pozemku? Můžete s ním volně nakládat, nicméně pouze v mezích zákona. Pokud například hodláte pozemek rozdělit na více pozemků, můžete tak učinit, ale musíte dodržet pravidla pro rozdělení pozemku, která jsou dána právním řádem. Jak vlastníci pozemku mohou dělit své pozemky? Jaký je správný postup? Jak…

Zateplování, Kingspan, ilustrační obrázek, foto redakce

Energetická střediska EKIS poradí zdarma s úsporami energií

Energetické konzultační a informační středisko - tedy EKIS poradí podnikatelům, správcům bytových domů i obyvatelům rodinných domů, jak uspořit energie. Techničtí specialisté pomohou s přípravou konkrétních řešení. Konzultace jsou dvakrát týdně zdarma.

REKLAMA