REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nerušené propojení interiéru se zahradou nebo terasou

Prosklené velkoformátové portály nabízejí mnoho pozitiv. Tím, že se neotvírají na pantech, nezabírají prostor v místnosti, široký vchod umožňuje volný pohyb zvenku dovnitř a velká prosklená plocha pouští do interiéru maximum světla.

Zákazníci často také oceňují nerušené propojení exteriéru a interiéru, které se skvěle hodí pro prosklené stěny vedoucí na zahradu či terasu. Jednou z velkých výhod HS portálů je bezbariérový přístup. Vedle HS portálů existují také posuvně výklopné dveře PSK, které však mají práh a oproti zdvižně posuvným HS portálům podstatně větší rozměrová omezení, což se dá považovat za jejich další nevýhodu.

Mezi velkou výhodu HS portálů se řadí snadná manipulace, která je zajištěna kolejnicovým systémem, po kterém se paralelně s rámem neotvíravé části pohybuje pohyblivá část portálu. Vyrábí se HS portály jednokřídlové i vícekřídlové s různými variantami pohyblivých částí. U některých typů HS portálů je navíc možné objednat i elektrické ovládání pohyblivé části.

Nejvíce doporučované jsou hliníkové HS portály, a to především s ohledem k jejich nejširší škále rozměrů a technických řešení a také pro jejich vynikající odolnost  vzhledem k  namáhání vlivem teploty a vlhkosti. Současné hliníkové HS portály z kvalitních německých hliníkových profilů  dokáží splnit i ty nejvyšší požadavky z hlediska tepelné izolace či těsnosti (doporučit lze např. Heroal S77 HI nebo Heroal S77 SL od společnosti OKNA.EU).

Dřevěné HS portály dokáží  poskytnout příjemný dojem z přírodního materiálu dřevěných rámů. Na místě je však určitá opatrnosti především s ohledem na maximální možné rozměry výrobků. Stejně jako u dřevěných oken, je třeba i u dřevěných HS portálů počítat s pravidelnou údržbou dřevěných povrchů.

Plastové HS portály jsou velmi citlivé na teplotní namáhání. Často u nich dochází  k nadměrnému prohýbání plastových rámů právě vlivem prohřátí od slunce nebo zchladnutí od mrazu – důsledkem toho je pak zpravidla jejich nedostatečná těsnost. Proto společnost OKNA.EU v rámci své garance odbornosti plastové HS portály nedodává.

Široký sortiment HS portálů je možné vidět ve dvou showroomech společnosti OKNA.EU v Praze na Pankráci i v Říčanech - Modleticích.

OKNA.EU

logo
vzorková prodejna Pankrác, ul. 5.května (magistrála směr do Prahy)
140 00 Praha 4

telefon: 773 360 000
e-mail: okna@okna.eu

web: www.okna.eu

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jaké trendy vládnou ve výběru oken a dveří?

Jaké trendy vládnou ve výběru oken a dveří?

Světlo, prostor, design a šetrnost k životnímu prostředí. To jsou hlavní trendy pro rok 2016. Vedle funkčnosti je ve výběru oken i dveří kladen důraz na dokonalé sladění nejen s fasádou domu, ale i s interiérem. Nové technologie umožňují přivést do místností co nejvíce slunečního světla a tepla.