REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Rolety VEKAVARIANT zajistí komfortní bydlení i v oblastech se zvýšenou hlučností

Zvukotěsná verze systému vestavných okenních rolet VEKAVARIANT 2.0 spolehlivě izoluje domácnost před zvuky do 50 dB. Potvrdily to dodatečné rozsáhlé testy zvukotěsnosti.
Rolety VEKAVARIANT zajistí komfortní bydlení i v oblastech se zvýšenou hlučností

Výrobce okenních profilů společnost VEKA již v minulosti prováděla řadu testů schránek VEKAVARIANT v kombinaci s různými okenními systémy a typy zdiva. Díky tomu mohla výrazně zdokonalit jeden z nejvyspělejších systémů pro nadokenní žaluzie na trhu a v roce 2015 představit jeho 2. generaci VEKAVARIANT 2.0.

Vedle tradičně důležitých parametrů jako je tepelná izolace a vzduchotěsnost hraje stále významnější roli také zvuková izolace. Společnost VEKA proto provedla ještě dodatečné rozsáhlé testy, jejichž smyslem bylo ověřit co největší množství rozličných instalací v novostavbách i při rekonstrukcích a renovacích. Cílem VEKA je poskytnout výrobcům oken přesné údaje o zvukové izolaci u oken vybavených schránkami VEKAVARIANT 2.0.

Společnost celkem vyzkoušela na 50 různých kombinací stavebních prvků, materiálů a instalací. V rámci testů navíc VEKA identifikuje potenciální slabá místa pro případy, kdy jsou kladeny nadstandardní požadavky na protihlukovou izolaci.

Díky novým certifikátům je možné rolety využít v širší škále instalací.

Z testů vyplývá, že již ve standardním provedení nabízí VEKAVARIANT 2.0 velmi dobré zvukově-izolační vlastnosti. U tradičních zděných konstrukcí s požadovanou zvukovou izolací 36 dB byly naměřeny hodnoty zvukové izolace v rozmezí 42 a 43 dB. Pro vyšší úroveň protihlukové izolace nad 40 dB VEKA doporučuje použít nové zakončovací lišty s těsněním a vnějšími i vnitřními dorazy. Lze tak dosáhnout zlepšení protihlukové izolace o 4 dB ve srovnání se standardním provedením.

Otestována byla také speciálně upravená zvukotěsná verze VEKAVARIANT 2.0 dosahující hodnoty útlumu 50 dB. Tyto zvukotěsné systémy především ocení lidé bydlící poblíž hlučných komunikací typu dálnice nebo železnice. Například hluk jedoucího vlaku (bývá kolem 90 dB), by systém VEKAVARIANT 2.0 byl schopen snížit na úroveň zhruba 40 dB, což je běžné hlukové pozadí.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Nepodceňujte údržbu plastových oken. Předejdete problémům s izolací nebo kováním

Nepodceňujte údržbu plastových oken. Předejdete problémům s izolací nebo kováním

Podzim je čas dozrávání a sklizně, ale především čas přípravy na zimu. Kromě výměny letních pneumatik a sekání dříví nám podzim přináší i jednu nepříliš oblíbenou, ovšem velice důležitou aktivitu – údržbu plastových oken. Proč je tato činnost před zimou tak důležitá? Z jakého důvodu je podzim pro péči o okna ideální…

REKLAMA