Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Chcete mít doma akustickou pohodu? Vyberte správnou izolaci

Napínavý akční film v televizi, příprava koktejlu v mixéru, nezaměnitelný zvuk vysavače nebo hlasitá diskuse z vedlejšího pokoje. Zvuky jsou doma s námi a někdy nám dokáží velmi znepříjemnit pohodu a klid. Všichni se cítíme dobře v pokojném a tichém prostředí. Hluk navíc může negativně působit na naše zdraví.
Chcete mít doma akustickou pohodu? Vyberte správnou izolaci

Akustická izolace Rocksonic Super je ideální produkt pro stavební tepelné a protipožární izolace vnitřních konstrukcí, jako jsou příčky nebo předstěny. ROCKWOOL ji navrhnul tak, aby perfektně vyplnila celou příčku. V porovnání s jinými izolačními materiály je deska z kamenné minerální vlny rozměrově stálá a nesesedá. Má vynikající akustické, tepelněizolační a protipožární vlastnosti. Používá se v novostavbách i při rekonstrukci domu nebo bytu.

Nerušený spánek a tiché prostředí zásadně ovlivňují nežádoucí zvuky a nepřiměřený hluk, který navíc působí na naše zdraví. Hluk zvyšuje stres, snižuje koncentraci a produktivitu, komplikuje komunikaci a proces učení. Při dlouhém působení hluku může docházet k poškození fyzického i duševního zdraví. V krajních případech může vést ke ztrátě sluchu a onemocnění srdce. Příznivý akustický komfort a pohodu pomáhají vytvářet izolace z kamenné minerální vlny ROCKWOOL.

ROCKWOOL laboratorně testoval akustický komfort produktu na vnitřní příčky Rocksonic Super, a to na konkrétní stavební konstrukci. Specialista na akustické izolace Pavel Matoušek k tomu říká: „Pokud majitel rodinného domu použije na vnitřní stěny izolaci Rocksonic Super o tloušťce 75 mm, pak tato příčka zvládne utlumit hluk v hodnotě 44 decibelů, což je ještě více, než je závazná norma pro rodinné a bytové domy“.

To znamená, že pokud budeme mít v obývacím pokoji puštěný film s hlasitostí 40 decibelů, tak vedle v ložnici se k nám nedostane přes stěnu žádný zvuk. Pokud by hrál v dětském pokoji nějaký malý muzikant na trumpetu a hlasitost by byla 60 decibelů, tak k rodičům v kuchyni by prošlo pouze 16 decibelů.

„Obecně platí, že každá dělící konstrukce je vlastně překážka zvuků a funguje tím lépe, čím je tlustší a těžší. Záleží však nejenom na správné izolaci z kamenné vlny, ale na celé skladbě příčky,“ říká Pavel Matoušek.

Základem akustické příčky je rošt tvořený konstrukcí z kovových profilů. Vnější obklad zajistí z obou stran sádrokartonové desky, mezi ně se vloží deska z kamenné minerální vlny Rocksonic Super. Izolační deska je pružná a lehká, manipulace je tak velmi jednoduchá. V závislosti na složení a účelu použití dokáže akustická příčka ve spojení s kamennou vlnou utlumit zvuk procházející mezi místnostmi v domě až do 65 decibelů.

Nehořlavé izolace z kamenné vlny navíc snižují rizika rozvoje požáru a zabraňují jeho šíření. Přispívají ke snížení spotřeby energií v domech, šetří náklady na vytápění a chlazení. Správně zvolené izolace minimalizují šíření hluku v domě. Izolace ROCKWOOL zachovávají své funkční vlastnosti desítky let. Díky neexistenci živné půdy pro mikroby jsou odolné ke vzniku plísní nebo hub, a jsou hydrofobizované a zároveň odolné proti vzdušné vlhkosti.

ROCKWOOL, a.s.

logo
Cihelní 769
735 31 Bohumín

zelená linka: Technické poradenství: 800 161 161
e-mail: halina.kucerova@rockwool.com

web: www.rockwool.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pro zateplení si vybrali kamennou vlnu a navíc mají skútr

Pro zateplení si vybrali kamennou vlnu a navíc mají skútr

Společnost ROCKWOOL, světový výrobce izolací z kamenné vlny, uzavřela letošní úspěšnou akci „Získej skútr za nákup izolace ROCKWOOL“. Odměnou pro účastníky akce byly stylové skútry do města i na výlety.

Pozvánka na Projektový den dřevostaveb

Pozvánka na Projektový den dřevostaveb

Společnost ROCKWOOL vás zve na sérii workshopů s názvem Projektový den dřevostaveb. Mezi hlavní přednášející bude patřit Pavel Matoušek, technický manažer společnosti ROCKWOOL na akustické izolace.

Moderní statek s výhledem na chlumecký zámek respektuje místo i rodinu

Moderní statek s výhledem na chlumecký zámek respektuje místo i rodinu

Na počátku byla myšlenka vytvořit osobitou stavbu „Sedlákův statek aneb seskupení stodol“ v jedinečném prostředí v blízkosti barokního zámku a malebné stromové aleje. Rodina Sedlákova si přála dům, ve kterém se jim bude hlavně dobře a pohodlně bydlet s ohledem na dobré využití energií.

Akce „Za kámen BBQ sada“ pokračuje

Akce „Za kámen BBQ sada“ pokračuje

Milujete letní grilování? Neváhejte a získejte speciální grilovací sadu za nákup izolací ROCKWOOL pro zateplení fasády nebo šikmé střechy. Akce probíhá až do konce července.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní krytiny SATJAM jsou nyní za zvýhodněnou cenu a představují tak v době nevyzpytatelného vývoje inflace vhodnou investici. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

Akční nabídka střešních krytin SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA