REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Chcete mít doma akustickou pohodu? Vyberte správnou izolaci

Napínavý akční film v televizi, příprava koktejlu v mixéru, nezaměnitelný zvuk vysavače nebo hlasitá diskuse z vedlejšího pokoje. Zvuky jsou doma s námi a někdy nám dokáží velmi znepříjemnit pohodu a klid. Všichni se cítíme dobře v pokojném a tichém prostředí. Hluk navíc může negativně působit na naše zdraví.
Chcete mít doma akustickou pohodu? Vyberte správnou izolaci

Akustická izolace Rocksonic Super je ideální produkt pro stavební tepelné a protipožární izolace vnitřních konstrukcí, jako jsou příčky nebo předstěny. ROCKWOOL ji navrhnul tak, aby perfektně vyplnila celou příčku. V porovnání s jinými izolačními materiály je deska z kamenné minerální vlny rozměrově stálá a nesesedá. Má vynikající akustické, tepelněizolační a protipožární vlastnosti. Používá se v novostavbách i při rekonstrukci domu nebo bytu.

Nerušený spánek a tiché prostředí zásadně ovlivňují nežádoucí zvuky a nepřiměřený hluk, který navíc působí na naše zdraví. Hluk zvyšuje stres, snižuje koncentraci a produktivitu, komplikuje komunikaci a proces učení. Při dlouhém působení hluku může docházet k poškození fyzického i duševního zdraví. V krajních případech může vést ke ztrátě sluchu a onemocnění srdce. Příznivý akustický komfort a pohodu pomáhají vytvářet izolace z kamenné minerální vlny ROCKWOOL.

ROCKWOOL laboratorně testoval akustický komfort produktu na vnitřní příčky Rocksonic Super, a to na konkrétní stavební konstrukci. Specialista na akustické izolace Pavel Matoušek k tomu říká: „Pokud majitel rodinného domu použije na vnitřní stěny izolaci Rocksonic Super o tloušťce 75 mm, pak tato příčka zvládne utlumit hluk v hodnotě 44 decibelů, což je ještě více, než je závazná norma pro rodinné a bytové domy“.

To znamená, že pokud budeme mít v obývacím pokoji puštěný film s hlasitostí 40 decibelů, tak vedle v ložnici se k nám nedostane přes stěnu žádný zvuk. Pokud by hrál v dětském pokoji nějaký malý muzikant na trumpetu a hlasitost by byla 60 decibelů, tak k rodičům v kuchyni by prošlo pouze 16 decibelů.

„Obecně platí, že každá dělící konstrukce je vlastně překážka zvuků a funguje tím lépe, čím je tlustší a těžší. Záleží však nejenom na správné izolaci z kamenné vlny, ale na celé skladbě příčky,“ říká Pavel Matoušek.

Základem akustické příčky je rošt tvořený konstrukcí z kovových profilů. Vnější obklad zajistí z obou stran sádrokartonové desky, mezi ně se vloží deska z kamenné minerální vlny Rocksonic Super. Izolační deska je pružná a lehká, manipulace je tak velmi jednoduchá. V závislosti na složení a účelu použití dokáže akustická příčka ve spojení s kamennou vlnou utlumit zvuk procházející mezi místnostmi v domě až do 65 decibelů.

Nehořlavé izolace z kamenné vlny navíc snižují rizika rozvoje požáru a zabraňují jeho šíření. Přispívají ke snížení spotřeby energií v domech, šetří náklady na vytápění a chlazení. Správně zvolené izolace minimalizují šíření hluku v domě. Izolace ROCKWOOL zachovávají své funkční vlastnosti desítky let. Díky neexistenci živné půdy pro mikroby jsou odolné ke vzniku plísní nebo hub, a jsou hydrofobizované a zároveň odolné proti vzdušné vlhkosti.

ROCKWOOL, a.s.

logoCihelní 769
735 31 Bohumín

zelená linka: Technické poradenství: 800 161 161
e-mail: halina.kucerova@rockwool.com

web: www.rockwool.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pro zateplení si vybrali kamennou vlnu a navíc mají skútr

Pro zateplení si vybrali kamennou vlnu a navíc mají skútr

Společnost ROCKWOOL, světový výrobce izolací z kamenné vlny, uzavřela letošní úspěšnou akci „Získej skútr za nákup izolace ROCKWOOL“. Odměnou pro účastníky akce byly stylové skútry do města i na ...

Pozvánka na Projektový den dřevostaveb

Pozvánka na Projektový den dřevostaveb

Společnost ROCKWOOL vás zve na sérii workshopů s názvem Projektový den dřevostaveb. Mezi hlavní přednášející bude patřit Pavel Matoušek, technický manažer společnosti ROCKWOOL na akustické izolace.

Akce „Za kámen BBQ sada“ pokračuje

Akce „Za kámen BBQ sada“ pokračuje

Milujete letní grilování? Neváhejte a získejte speciální grilovací sadu za nákup izolací ROCKWOOL pro zateplení fasády nebo šikmé střechy. Akce probíhá až do konce července.

REKLAMA