REKLAMA

Výstavu Cen Czech Grand Design 2015 můžete navštívit v Technickém muzeu

V úterý 23. února byla v budově Národního technického muzea slavnostně zahájena výstava Ceny Czech Grand Design 2015: Finále, která představila letošní finalisty prestižního ocenění. Vítězové budou vyhlášeni již 19. března 2016 během galavečera ve Stavovském divadle. Přímý přenos z představení cen již tradičně přinese Česká televize.
Výstavu Cen Czech Grand Design 2015 můžete navštívit v Technickém muzeu

Trojici finalistů v každé z autorských kategorií představili přímo ve výstavě členové Akademie Designu České republiky, kteří o nejlepších počinech v oblasti designu a umění rozhodovali. Výstava Czech Grand Design 2015: Finále, pro kterou vytvořil architekturu Jan Rosický, letos vsadila na netradiční pojetí jednotlivých instalací. Představuje návštěvníkům nejen vybraný objekt, model či fotografii, ale i příběh jeho autorů, grafické návrhy nebo proces vzniku.

„Vizuál Cen Czech Grand Design 2015 zachycuje Michaelu Tomiškovou a Jakuba Janďourka ze studia Dechem, kteří si v loňském roce odnesli ocenění Grand Designér roku – Cena Erste Premier. Fotografii vytvořil fotograf Adam Holý a vizuál tak pokračuje v tradici – vzniká vždy ve spolupráci Grand Designéra a Fotografa roku předchozího ročníku. Fotografie vznikla jako inspirace na trofej pro vítěze, kterou bude letos parfém jako symbol prchavosti slávy i dotek neobyčejnosti. Esence bude zatavená ve speciální ampulce, kterou pro Ceny vyrobí sklárna Moser dle návrhu studia Dechem. Lahvička bude bez rozbití nedostupná, jako ampulka poslední záchrany, vzpomínka i živá voda,“ vysvětluje člen Přípravného výboru Cen Czech Grand Design a kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Výstava v Národním technickém muzeu potrvá až do 1. května 2016.

Návštěvníci mohou výstavu shlédnout od 24. února do 1. května v budově Národního technického muzea.

Otevírací doba výstavy: úterý – pátek: 9:00 – 17:30 / sobota – neděle: 10:00 – 18:00

KATEGORIE CEN CZECH GRAND DESIGN 2015

  • Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR
  • Módní designér roku
  • Designér šperku roku
  • Grafický designér roku
  • Fotograf roku
  • Obchod roku
  • Výrobce roku – Cena za průmyslový design Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
  • Objev roku

Fotografie finálových prací najdete zde: http://1drv.ms/20bvYHL

Ukázky z výstavy

Designérka Sofya Samareva umělecky ztvárnila design klobouků, kde čerpala z námětů mořských lastur, moří a přírody. Na části tvorby „lanové čepice“ spolupracovala s izraelskými výtvarníky.

Designér Jakub Berdych zaujme svým osobitým sochařským přístupem k designu. Jeho objekty stojí na hraně mezi designem a umění. Hledá nové významy předmětů.

Značka TON je celosvětově uznávanou a prestižní firmou zabývající se výrobou designového nábytku. V nové kolekci SPLIT vsadili na výrazné pastelové barvy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

FOTOGALERIE: Svoboda jako téma letošního Design bloku

FOTOGALERIE: Svoboda jako téma letošního Design bloku

Designblok – největší tuzemská přehlídka toho nejlepšího ze světa průmyslového i uměleckého designu s celoevropským významem. Letošní Designblok usídlil na výstavišti v Holešovicích. S redakcí jsme ...

Designblok opět otevře výstavu amatérského designu

Designblok opět otevře výstavu amatérského designu

Designblok již podruhé představí kromě produktů špičkových českých i zahraničních designérů a světových značek také výtvory amatérských tvůrců. Letos se v rámci 17. ročníku Designbloku mohou ...

Designblok v Superstudiu Hotelu Evropa

Designblok v Superstudiu Hotelu Evropa

Vydali jsme se na Designblok do hotelu Evropa, abychom Vám alespoň na fotografiích přiblížili to, co na něm můžete potkat i vy osobně. Design není o velkých slovech ale především o pocitu souznění ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist