REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra. Pěší zónu T. G. Masaryka chce město zatraktivnit, zlepšit by se měl komfort pro pěší i cyklisty. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je konec března, úpravy centra chce město zahájit příští rok. Informovala o tom mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.
Kladno

Přípravy soutěže zabraly přes půl roku. Zahrnovaly i veřejná projednání s občany, obchodníky a online anketu o budoucí podobě pěší zóny. Podklady pro soutěž jsou mimo jiné i nově zpracovaný cyklogenerel či analýza parkování v centru města. "Za důležité považujeme plynulé a bezbariérové propojení pěší zóny s náměstím Svobody a autobusovým nádražím," uvedl radní pro rozvoj města Ondřej Rys (Volba pro Kladno).

Autoři námětů také budou navrhovat podobu informačního systému, který by nahradil množství rozličných typů reklam, kterými je prostor pěší zóny v současnosti podle radnice přeplněn. V centru by naopak měly přibýt zeleň, vodní prvky a pítka.

Na ulici T. G. Masaryka navážou další připravované projekty města, a to obnova podloubí podél třídy Československé armády a přestavba autobusového nádraží na moderní terminál. Také podobu nového nádraží určí architektonická soutěž.

Podrobné informace i kompletní soutěžní podklady Kladno zveřejnilo na webových stránkách města. Porota mezi nejlepší oceněné návrhy rozdělí celkem půl milionu korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Architektonická soutěž – jak se vyhlašuje a kolik to stojí?

Architektonická soutěž – jak se vyhlašuje a kolik to stojí?

Architektonické a další podobné soutěže mohou přinést kvalitu prostředí a staveb do našich měst. I přes počáteční náklady v konečném důsledku přináší finanční úsporu. Zajímavé stavby či řešení náměstí vzešlé ze soutěží také často přitahují zájem médií i veřejnosti, což může přinést další výhody, včetně finančních.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Geberit

Spokojený zákazník důvěřuje originálu Geberit

Výherní akce Nabídka 2021 až do listopadu 2021

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA