REKLAMA

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra

Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra. Pěší zónu T. G. Masaryka chce město zatraktivnit, zlepšit by se měl komfort pro pěší i cyklisty. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je konec března, úpravy centra chce město zahájit příští rok. Informovala o tom mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.
Kladno

Přípravy soutěže zabraly přes půl roku. Zahrnovaly i veřejná projednání s občany, obchodníky a online anketu o budoucí podobě pěší zóny. Podklady pro soutěž jsou mimo jiné i nově zpracovaný cyklogenerel či analýza parkování v centru města. "Za důležité považujeme plynulé a bezbariérové propojení pěší zóny s náměstím Svobody a autobusovým nádražím," uvedl radní pro rozvoj města Ondřej Rys (Volba pro Kladno).

Autoři námětů také budou navrhovat podobu informačního systému, který by nahradil množství rozličných typů reklam, kterými je prostor pěší zóny v současnosti podle radnice přeplněn. V centru by naopak měly přibýt zeleň, vodní prvky a pítka.

Na ulici T. G. Masaryka navážou další připravované projekty města, a to obnova podloubí podél třídy Československé armády a přestavba autobusového nádraží na moderní terminál. Také podobu nového nádraží určí architektonická soutěž.

Podrobné informace i kompletní soutěžní podklady Kladno zveřejnilo na webových stránkách města. Porota mezi nejlepší oceněné návrhy rozdělí celkem půl milionu korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Akční nabídka společnosti SATJAM na krytinu SATJAM Trend z materiálu PUREX TM

Prvotřídní kvalita střechy z materiálu PUREXTM za neuvěřitelnou cenu

Černý kůň na trhu střešních krytin láme cenové rekordy. Akce je časově omezená.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist