REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Brněnská školka se pyšní přírodní podlahou Wineo PURLINE a podlahovým vytápěním

Mateřská škola v Brně Záhumenicích byla rekonstruována po více než 35 letech svého provozu. Rekonstrukce zahrnovala výměnu hliníkových oken, demolici betonových podlah, demontáž starých radiátorů, pokládku nových podlahových krytin a obnovu venkovních teras včetně úpravy školní zahrady.

Zatímco zásadnější úpravy nebyly od otevření školky zapotřebí, podlaha - vždy tradiční PVC v rolích - se v minulosti měnila dvakrát. Třetí výměnu podlahové krytiny si vyžádal drolící se podkladový beton. Při té příležitosti bylo rozhodnuto o likvidaci starého topného systému s radiátory a o instalaci komfortního podlahového vytápění. Vše se stihlo v období letních prázdnin, a tak si děti v tomto školním roce už mohou hrát na příjemných přírodních elastických podlahách Wineo PURLINE od německého výrobce Windmöller Flooring.

Zdravá podlaha ve dvou hlavních místnostech pro děti

V prostorách MŠ Brno Záhumenice měkčenému PVC odzvonilo. Nová volba padla na přírodní elastickou podlahu Wineo PURLINE. Jedná se o organickou podlahu, vyrobenou z obnovitelných surovin a přírodního plniva. Neobsahuje PVC, chlór, změkčovadla ani rozpouštědla, namísto chemických přísad se při výrobě používá řepkový a ricinový olej, je zcela bez emisí a zápachu. Dojde-li k požáru, neunikají z ní žádné toxické plyny ani se neuvolňuje kouř, únikové cesty tak zůstanou viditelné a dobře průchozí. Její ekologická podstata založená na organickém polyuretanu umožňuje bezproblémovou recyklovatelnost, až podlaha doslouží, lze ji bezpečně zlikvidovat spolu s běžným odpadem.

Hana Lejsková, ředitelka MŠ Záhumenice, si podlahu pochvaluje zejména z důvodu její zdravé podstaty, děti si na podlaze hrají a tráví na ní spoustu času. „Ve srovnání s přechozí podlahou není cítit zápachem typickým pro PVC, jednoduše se udržuje, neklouže, nestudí a je vysoce odolná,“ dodává Hana Lejsková.

Vyzdvihnout si zaslouží i designové provedení, výrobce má v nabídce řadu stálobarevných dekorů, odstínů a konstrukčních variant. Vystavení slunečnímu záření ani zatížení nábytkem na podlaze nezanechávají žádné stopy. Ve školce si vybrali imitaci dřeviny dub. Celkem 96 m2 krytiny Wineo PURLINE v rolích bylo položeno ve dvou hlavních místnostech pro děti, do budoucna se uvažuje o rozšíření na chodby i do dalších prostor.

Příprava podkladu a instalace lepením

Původní drolící se beton nahradila nová podkladní deska s instalovaným podlahovým topením. Dokonalou rovinnost podkladu (2 mm / 2 m) zajistila realizační firma pomocí samonivelační stěrky. Ověření správné vlhkosti podkladu proběhlo CM metodou, nechyběla topná zkouška podlahového topení. Z pohledu optimálních podmínek bylo v místnosti zapotřebí zajistit minimální teplotu 18 °C, relativní vzdušnou vlhkost 40 – 60 % a teplotu podkladu nad 15 °C. V takovémto prostředí se krytina ponechala minimálně 24 hodin před pokládkou aklimatizovat.

Dekor Dub Pacifik z kolekce Timber se prodává v rolích a pokládá se celoplošným lepením k podkladu. Použito bylo lepidlo Uzin KE66. Nejdříve 24 hodin po instalaci podlahy nebo po vytvrdnutí lepidla lze spoje mezi pásy utěsnit svařovací šňůrou. „Tepelné spojení se provádí svařovací pájkou s 5mm tryskou, kterou se rozžhavená svařovací šňůra aplikuje mezi pásy podlahové krytiny. Svařovací šňůra se nechá vychladnout a poté je v požadovaném místě začištěna (seříznuta) v úrovni povrchu podlahy,“ upřesňuje Aleš Viktorin ze společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Na závěr proběhlo olištování kolem stěn, vybrány byly průhledné lišty Bolta s možností vlepení proužku podlahové krytiny, díky čemuž lišta dokonale ladí s designem podlahy. Rám lišty lze vybrat v různých barvách. Podlaha je zatížitelná 24 – 48 hodin od montáže, záleží na klimatických podmínkách a vlastnostech použitého lepidla. Bez omezení lze krytinu používat po úplném vyzrání lepidla, přibližně po 5 dnech.

Antibakteriální, hygienický povrch, který se snadno udržuje

Nová podlaha nevyžaduje náročnou údržbu. Polyuretanový povrch krytiny Wineo PURLINE je antistatický, antibakteriální, vysoce odolný vůči skvrnám, poničení i působení chemikálií. Díky kompaktnosti a dokonalému uzavření se na povrchu nedrží nečistoty a podlaha se velmi jednoduše udržuje v čistotě. Skvrny od pastelek a propisek se dají snadno odstranit. Použití běžných čisticích prostředků je samozřejmostí, k údržbě však postačí i čistá voda.

Bezpečnost a kvalitu ekologické elastické podlahy Wineo PURLINE od německého výrobce Windmöller Flooring potvrzuje řada získaných nezávislých ocenění a certifikátů. Za všechny zmiňme certifikát Modrý anděl, udělovaný produktům, které jsou ve všech směrech šetrné k životnímu prostředí a splňují přísná kritéria zdravotních a bezpečnostních standardů.

Produkty Wineo PURLINE nabízí společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o., která sortiment ekologických elastických podlahovin zastřešuje pod společnou značkou KPP Ecology. Pro více informací navštivte www.kpp.cz.

Katalog Wineo PURLINE lze stáhnout na odkazu ZDE.

Detaily k podlahové krytině:

Podlahová krytina: Heterogenní přírodní elastická podlaha Wineo PURLINE,
kolekce Timber v rolích, dekor Dub Pacifik
Lišty: Průhledné lišty Bolta s možností vložení pásku v dekoru podlahy
Množství: 96 m2 + svařovací šňůra
Způsob pokládky: Celoplošné lepení k podkladu, lepidlo Uzin KE66
Dodavatel krytiny: Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Zajištění pokládky: Podlahářství Miroslav Kratochvíl
Stavební úpravy: W.A.K., spol. s r.o.
Termín realizace: Konec srpna 2015 (rekonstrukce proběhla v červenci a srpnu 2015)

Kratochvíl parket profi, s.r.o.

logo
Bohunická cesta 1/328
66448 Moravany

telefon: 547 212 811
e-mail: info@kpp.cz

web: www.kpp.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Fitim Mucaj

Měli u domu nevzhledné betonové sloupořadí. Vyčarovali elegantní přístavbu

Domy, ve kterých plánujeme bydlet, k nám ne vždy doputují v originálním balení a vonící novotou. Někdy jsou to, zachovalosti a plné funkčnosti navzdory prostě stavby, ve kterých už někdo žil a měl s nimi své vlastní plány. Které se pak novým majitelům nemusí zdát pochopitelné. Což je i příklad rodinného domu, který…

Rady zkušených designérů a moderní trendy. Konferece zdarma u vás doma!

Rady zkušených designérů a moderní trendy. Konferece zdarma u vás doma!

S letošní pandemií je skloňování slova „virtuální“ více než časté. Ještě než tato nepříjemná a komplikovaná doba nastala, měli organizátoři s tématem letošní konference INTERIÉRY jasno a ani netušili, jak bude téma aktuální. Ústřední téma má totiž název „doba virtuální & doba vizuální“.

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Foto: Enric Duch

Villa Heike: rekonstrukce hezké budovy s nehezkou minulostí

Současné hyperkorektní tendence našich německých sousedů k lepšímu uchopení architektonického dědictví let nedávno minulých zrovna neprospívají. Tvářit se neutrálně, jako že ve 30. letech minulého století všichni vyrazili někam na dovolenou a vrátili se až se vstupem do Evropské unie, totiž mimo jiné znamená…

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Dvaadvacátý ročník Designbloku stihl relativně bezpečnou dobu v době nákazy koronaviru a vydařil se. Přišlo více než 15 tisíc lidí, rozdány byly ceny v jedenácti kategoriích, odborná porota ocenila produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, nejzdařilejší módní kolekci a šperk. Absolutním vítězem se stal…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA