REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Vláda se bude věnovat projektům pro Moravskoslezský kraj

Vláda se počátkem tohoto roku bude prioritně věnovat projektům sanací starých ekologických zátěží, které se týkají Moravskoslezského kraje a současně dávají příležitost pro vytváření nových pracovních míst.
Vláda se bude věnovat projektům pro Moravskoslezský kraj

Premiér řekl, že se ukázalo jako naprosto správné rozhodnutí kraje a vlády chystat průmyslovou zónu Nad Barborou v Karviné. Na vybudování zóny v areálu bývalého dolu schválila vláda až 750 milionů korun, celkové náklady jsou plánovány na 1,2 miliardy. Má tam vzniknout na 2000 pracovních míst.

"Pevně věřím, že v nadcházejícím roce bude velmi intenzivně pokračovat příprava této unikátní průmyslové zóny, která by mohla nabídnout v příštích letech pozemky pro nové investory," řekl 23.12.2015 premiér Bohuslav Sobotka.

Na jednáních zaznělo, že bude vydán pokyn, ať se projekty, které jsou léta připraveny na revitalizaci odblokuji a je zajištěna jejich realizace," řekl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák. Doplnil, že by se mělo jednat například o sanaci heřmanické haldy a revitalizaci rozvojové zóny Hrušov v Ostravě.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA