REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Lázně v Pasohlávkách budou již v roce 2018. Postaví je Čína

Obří lázně v přepočtu za 2 miliardy korun staví čínští investoři z provincie Che-pej ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Od konce roku 2018 nabídnout lázně asi 500 pracovních míst ve 12 lázeňských objektech.
Lázně, bazén

Největší lázně postavené na zelené louce v prostoru střední Evropy

"Celkové náklady, které budeme společně s čínskou stranou investovat do projektu představují sumu zhruba okolo 80 milionů eur, to znamená přes dvě miliardy korun," řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a dodal:

"Je to území, kde územní plán Pasohlávek počítá s rekreační lázeňskou zónou. Navíc v zemi už jsou příslušné sítě, včetně rozvodů léčivé minerální vody." 

"Nevylučuji, že přitáhnou i čínskou klientelu, ale primárně jsou určeny pro Českou republiku, Slovensko a také Rakousko. Lázně by měly mít středoevropský rozměr," uzavřel Hašek.

Celkem by v oblasti mělo být 12 lázeňských objektů na ploše zhruba 20 hektarů. Po úplném dokončení by lázně nabídly své služby zhruba 2000 hostům a vedle tradiční lázeňské péče budou poskytovat i prvky tradiční čínské medicíny.

Veškerá jednání o podrobnostech projektu by měla být dokončena zhruba v první polovině příštího roku, následovat budou různé povolovací procesy, například stavební povolení. Samotná výstavba je plánovaná v druhé polovině roku 2017 a v roce 2018. Lázně by se měly otevřít klientům na konci roku 2018, nejpozději v únoru roku 2019.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Číňané z Che-pej chtějí v Pasohlávkách vybudovat lázeňskou zónu

Číňané z Che-pej chtějí v Pasohlávkách vybudovat lázeňskou zónu

Čínská provincie Che-pej chce v lázeňské zóně v Pasohlávkách na Brněnsku vybudovat lázeňské centrum za více než dvě miliardy korun, řekl novinářům jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). V místě by měly vzniknout léčebné ústavy a wellness hotely, které by přinesly stovky pracovních míst.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA