REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Lázně v Pasohlávkách budou již v roce 2018. Postaví je Čína

Obří lázně v přepočtu za 2 miliardy korun staví čínští investoři z provincie Che-pej ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Od konce roku 2018 nabídnout lázně asi 500 pracovních míst ve 12 lázeňských objektech.
Lázně, bazén

Největší lázně postavené na zelené louce v prostoru střední Evropy

"Celkové náklady, které budeme společně s čínskou stranou investovat do projektu představují sumu zhruba okolo 80 milionů eur, to znamená přes dvě miliardy korun," řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a dodal:

"Je to území, kde územní plán Pasohlávek počítá s rekreační lázeňskou zónou. Navíc v zemi už jsou příslušné sítě, včetně rozvodů léčivé minerální vody." 

"Nevylučuji, že přitáhnou i čínskou klientelu, ale primárně jsou určeny pro Českou republiku, Slovensko a také Rakousko. Lázně by měly mít středoevropský rozměr," uzavřel Hašek.

Celkem by v oblasti mělo být 12 lázeňských objektů na ploše zhruba 20 hektarů. Po úplném dokončení by lázně nabídly své služby zhruba 2000 hostům a vedle tradiční lázeňské péče budou poskytovat i prvky tradiční čínské medicíny.

Veškerá jednání o podrobnostech projektu by měla být dokončena zhruba v první polovině příštího roku, následovat budou různé povolovací procesy, například stavební povolení. Samotná výstavba je plánovaná v druhé polovině roku 2017 a v roce 2018. Lázně by se měly otevřít klientům na konci roku 2018, nejpozději v únoru roku 2019.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška