REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Filtrujte si vodu i pro domácnost

Všichni už jsme zvykli, že nám přímo z kohoutku teče voda pro naše potřeby. Jenže voda je univerzálním rozpouštědlem. Velmi snadno do ní pronikají různé látky a příměsi a stávají se její součástí. Tyto příměsi samozřejmě nemusí být vždy k našemu prospěchu. Často se jedná o látky, které mají na lidský organismus škodlivý vliv. Proto je nezbytné vodu čistit.
Filtrujte si vodu i pro domácnost

Nečistoty nedokážete odhalit okem

I když se vám na první pohled zdá, že je voda čistá, protože není nijak zbarvená a nevykazuje žádný zápach, i tehdy může obsahovat různé škodlivé látky. Ve vodě může být rozpuštěno velice široké spektrum různých nečistot, které lidské oko není schopno identifikovat a nos je neucítí. Příměsi může voda obsahovat v různých koncentracích. Je tedy naprosto nezbytné, aby prošla důkladným chemickým a mechanickým čištěním ještě dříve, než se dostane ke svému konečnému spotřebiteli. Jedině tak je možné zabránit zdravotním komplikacím.

Správně čištění pomůže kvalitě

Důkladná úprava vody reverzní osmózou zajistí její kvalitu. Filtrace prováděná tímto způsobem odstraní nečistoty. Filtrační jednotku pro čištění vody pomocí reverzní osmózy si můžete pořídit i do domácnosti. Získáte tak jistotu, že voda, z níž vaříte a kterou pijete, bude naprosto nezávadná. Jaké látky dokáže jednotka odstranit?

  • Odvede pryč až 99 % chlóru.
  • Odstraní kovy, jež mohou být ve vodě přítomny, například měď, olovo, chrom, barium, rtuť, vápník, sodík, selen, ale i dusitany, fluoridy a dusičnany.

Průběh čištění

Filtrační jednotka nabízí několik stupňů čištění, může jich být až šest.

  • Membrána pro reverzní osmózu, při níž se odbourávají z vody kovy a další látky, je jedním z filtrů.
  • Čištění vody probíhá postupně od nejhrubších nečistot až po ty nejjemnější.
  • Poslední stupeň očisty vodě dodá optimální poměry látek jako vápník, sodík, draslík a hořčík.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Kuchyně

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na úspory v domácnosti?

Jak na úspory v domácnosti? Na to nám v ČEZ Akademii odpoví Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Zdroj: AdobeStock – valentyn640

Hoří! Jak uhasit požár u vás doma? Haste s chladnou hlavou. Máte pět minut!

Požáry v bytech a rodinných domech jsou častější, než si mnozí lidé vůbec uvědomují. I v případě požáru doma platí, že kdo je připraven, není zaskočen. Na efektivní laický zásah na zvládnutí vznikajícího požáru nemáte často více než pět minut. V tomto článku si přiblížíme, jak uhasit požár…

REKLAMA