REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata
Jak zabezpečit bytový dům více o tématu

Nezapomeňte zabezpečit byt

Pokud bydlíte v zabezpečeném domě, vyplatí se uvažovat i o zabezpečení samotného bytu. To by mělo být samozřejmostí, pokud se byt nachází v přízemí. Bytové alarmy používají nejčastěji čidla otevření vstupních dveří a oken, čidla rozbití skel v oknech a pohybová čidla.
Nezapomeňte zabezpečit byt

Vstupní a okenní čidla reagují na otevření dveří nebo oken, pohybová čidla reagují na pohyb v bytě, přičemž sledují změnu teplotního pole. Obvykle tedy nejsou nastaveny např. na pád předmětu apod. Byt se dá z hlediska zabezpečení rozdělit do zón, kdy jsou aktivována např. pouze čidla ve dveřích a oknech, nikoli pohybová čidla, a to pro případ psa v bytě apod. Zároveň lze zónovat samotný byt a samostatně aktivovat jen některá pohybová čidla.

V bytě se pro aktivaci a deaktivaci alarmu používá kombinace čísel na klávesnici u vstupu, čip nebo čipová karta. Všechny systémy bytového zabezpečení dnes nabízejí ovládání i pomocí webové aplikace nebo aplikace pro chytré telefony. Samozřejmostí je možnost ovládání formou SMS z konkrétních, předem nastavených telefonních čísel.

I bytový alarm je vybaven SIM kartou, díky které lze na mobilní telefon dostávat informace o spuštěném nebo zrušeném alarmu, případně o stavu systému apod. Součástí bytového alarmu je možnost napojení na tzv. pult centralizované ochrany. Jedná se o placenou službu, která monitoruje stav alarmu v bytě a při zpuštění alarmu podniká kroky k okamžité ochraně majetku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Jak zabezpečit bytový dům

  1. Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR
  2. Proč zabezpečit dům?
  3. Trvale zamčeno elektronickým zámkem
  4. Odemykáme čipem
  5. Pozor na požární předpisy při zabezpečení domu
  6. Zabezpečte vrata do garáže a výtah
  7. Nezapomeňte zabezpečit byt

Související témata

Přečtěte si více k tématu Jak zabezpečit bytový dům

Zdroj: fotolia, photo 5000

Spravujete bytový dům? Na konferenci Rekonstrukce a provoz bytových domů poradíme. Přijďte 1. listopadu 2023

Jste předseda společenství vlastníků jednotek, bytového družstva nebo správce či vlastník bytového domu? Na konferenci 1. listopadu 2023 v Praze poradíme jak rozúčtovat teplo a teplou vodu, jak zateplovat nebo zařídit fotovoltaiku na bytovém domě. A kdy vyměnit společné rozvody vody? Uvidíte příklady dobré praxe z…

Zdroj: PEXELS

Bezpečný domov a mapa kriminality představená na veletrhu FOR ARCH

Již 34. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH (19. až 23. 9.) odstartoval seminářem Bezpečný domov. V široké nabídce doprovodných programů veletrhu má tato akce již své čestné místo. Aktuálně zaujala přítomné svým dalším vývojem aplikace Mapa kriminality a novými informacemi…

Zdroj: ABB

Domovní zvonky umí víc než jen zvonit. Domovní telefony umí komunikovat přes internet

Domovní zvonek je většinou prvním místem, u kterého se zastavíte. Důvod je prostý – zazvonit, domluvit se, být vpuštěn dovnitř, nebo se dozvědět potřebné a odejít. Dnes už ale domovní zvonky umožňují a nabízejí mnohem víc – kromě jiného představují nezanedbatelný bezpečnostní prvek, díky němuž se do domu dostanou…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA