REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

První den veletrhu byl rušný, ESTAV.cz prezentuje příručku Jak koupit bydlení

Veletrh For arch dnes pokračuje druhým dnem. Včera firmy poprvé představily návštěvníkům své prezentace. A co můžete nalézt u redakce ESTAV.cz a TZB-info.cz na stánku v hale 1 číslo stánku G11?

Veletrh včera odstartoval přestřižením pásky a následnou konferencí ředitelů projektových společností.

Na veletrhu můžete zhlédnout prezentaci soutěže Stavba roku 2015 a zapojit se do hlasování veřejnosti o nejzdařilejší stavbu. V soutěži zbývá 15 finalistů, ze kterých odborná porota vybere vítězných 5.

Po celou dobu veletrhu trvá taktéž výstava Young Architect Award 2015, která se snaží vyzdvihnout a podpořit práci mladých architektů do třiceti let.

Soutěžní přehlídka řemesel SUSO ve výstavní hale 6 má ukázat krásu, umění a důležitost řemesla a ocenit zdatné učně. Přímo v hale tak měli návštěvníci možnost shlédnout kameníky, pokrývače, tesaře, truhláře nebo malíře přímo při práci na nelehkém soutěžním zadání.

Další zajímavostí, kterou můžete na veletrhu potkat, je stanoviště architektů ateliéru de.facto ve vstupní hale II. Zde architekti projektují přímo před zraky kolemjdoucích, postup jejich práce se promítá na velké monitory. Akce má charitativní rozměr ve formě podpory školy pro Barmu.

„Pro každého kdo přispěl na tuto školu nyní projektujeme na veletrhu zdarma jeho projekt,“ sdělil Marek Hinke, architekt z de.facto.

Momentka z veletrhu For Arch 2015

Co se děje na stánku ESTAV.cz a TZB-info.cz

Na stánku naší redakce bylo hned v prvních dnech veletrhu rušno. Především šlo o rozhovory, které natáčela Česká televize se členy redakce panem Janem Schindlerem, analytikem kalkulátoru cen energií TZB-info, Janem Blažíčkem, odborníkem na vytápění a Dagmar Kopačkovou, ředitelkou portálu.

Dále je po celou dobu konání veletrhu možnost na stánku potkat se se členy redakce, dozvědět se informace o cenách energií.

Představenou novinkou z dílny ESTAV.cz je příručka Jak koupit bydlení. Příručka je užitečným pomocníkem pro každého, kdo si chce koupit dům, byt či pozemek. Obsahuje praktické rady a zápisník s otázkami, na které je dobré při koupi nemovitosti hledat odpovědi.

Příručka je ke stažení zdarma přímo na webu ESTAV.cz s možností pohodlného vytištění.

Pokud nás navštívíte na stánku, můžete využít kvalitní připojení k internetu přímo ve výstavní hale, za like na facebook ESTAV.cz dostanete i kávu zdarma. Těšíme se na Vás.

Taktéž se na Vás těšíme na naší konferenci o přírodních stavbách v pátek 18. září od 10:15 do 13:30 v sále v patře vstupní haly 2 (vstup z parkoviště).

Můžete nás sledovat i on-line po celou otevírací dobu veletrhu

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu FOR PASIV

Ohlédnutí za veletrhem For Arch 2018: Živá vysílání, konference i dílny

Ohlédnutí za veletrhem For Arch 2018: Živá vysílání, konference i dílny

Když se řekne stavební veletrh, mnozí si představí spousty stánků firem, které ukazují svá více či méně ojedinělá řešení a výrobky pro stavebnictví. Veletrh je ale nejen to. Je to oslava stavitelství, setkávání lidí se zájmem o obor a bohatý doprovodný program zaměřený na odbornou i laickou veřejnost.

REKLAMA
REKLAMA