Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rovný podklad je základem pro kvalitní položení všech podlahových krytin

Perfektně rovný podklad je třeba pro podlahu novou, ale i při rekonstrukci podlahy stávající. Prochozená a nerovná podlaha nevypadá esteticky a neplní také svoji hlavní funkci.

CEMIX širokou nabídku samonivelačních stěrek a potěrů, které vybíráme předpokládaného způsobu užívání podlahy. Špičkou je Cemix Samonivelační stěrka 30 (označení 050) pro dokonalé vyrovnání podkladu v interiéru před pokládkou podlahových krytin (dlažby, plovoucí podlahy, parkety, PVC, koberce apod.).

Výhodou je pochůznost již za 4–6 hodin po aplikaci a univerzální použití pro různé staré podklady - je možné ji nanášet na beton, ale také na staré keramické a betonové dlažby.

Aplikace je rychlá a nanášet je možné ručně nebo použít strojní lití. Vždy je možné počítat s vysokou přídržností k podkladu, rovinatostí a vysokou mechanickou odolností povrchu.

Plánujete elektrické vytápění nebo temperování podlahy elektrikou?

Pak i zde je Cemix Samonivelační stěrka 30 správnou volbou pro zalévání elektrických topných registrů.


Postup

  • Podklad pro nalití stěrky je třeba upravit tak, aby byl suchý, soudržný a zbavený všech nečistot a separačních vrstev.
  • Povrch upravíme nátěrem Cemix Penetrací podlahovou, což je nezbytná součást úspěšného nanesení samonivelační stěrky.
  • Stěrku rozmícháme v předepsaném množství vody a stěrku nalijeme na podklad.
  • Dorovnáme do požadované tloušťky zubovým hladítkem a průběžně odvzdušníme ježkovým válečkem. Během nivelizace stěrky je nutné materiál chránit před prudkým vyschnutím a tepelnými rázy.

Tenkovrstvé vyrovnání podkladů

Pro vyrovnávací vrstvy v tloušťce již od 2 mm je určena Cemix Samonivelační stěrka SLIM (označení 210).

Je určena na nosné podklady pod podlahové krytiny, včetně krytin zatěžovaných kolečkovými židlemi. Vhodná na podklady se zabudovaným podlahovým topením, před pokládkou dlažeb a podlahových krytin (lepených podlahovin, epoxidových stěrek, plovoucích podlah, parket, koberců, PVC, apod.) Aplikaci lze provádět v suchém prostředí v interiéru na většinu běžných podkladů, jako jsou beton, kámen, cihelná a neglazovaná keramická dlažba.

LB Cemix, s.r.o.

logo
Tovární 36
37312 Borovany

telefon: 387 925 275
e-mail: info@cemix.cz

web: www.cemix.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Renovace parketové podlahy – výhody a nevýhody masivní podlahy

Renovace parketové podlahy – výhody a nevýhody masivní podlahy

Parkety nebo vlysy – masivní dřevěná podlaha, která vydrží desetiletí. Parketovou podlahu můžeme renovovat, v takovém případě počítáme životnost podlahy z malých prkének z tvrdého dřeva až na století. Co když jen přebroušení nestačí? Podívejte se s námi do jednoho bytu, kde bylo provedeno kompletní vytrhání, očištění…