REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Rekuperační jednotky s podporou dotačního programu Nová zelená úsporám

Vyberte si kvalitní rekuperační jednotku včetně komplexního systému pro rozvod vzduchu. V současné době je možné, při dodržení stanovených podmínek, využít dotaci při nákupu rekuperační jednotky od společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory, a to v rámci programu Nová zelená úsporám. Snižte si tak nemalou část nákladů spojených s pořízením systému nuceného větrání.
Rekuperační jednotky s podporou dotačního programu Nová zelená úsporám

Výše podpory v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám pro rodinné domy.

Přehled produktů společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory registrovaných v programu Nová zelená úsporám

Seznam všech produktů registrovaných v programu NZÚ si Vám dovolujeme představit níže. Název produktu je vždy doplněn stručným popisem, evidenčním SVT kódem, případně též videoukázkou použití či montáže výrobku.

Rekuperační jednotka EHR 140 Akor

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 140 Akor je ideální pro menší rodinné domy, apartmány nebo bytové jednotky. Skříň jednotky je vyrobena z extrudovaného polypropylenu vysoké hustoty a výborné těsnosti. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Odvod kondenzátu je umístěn na spodní straně jednotky tak, aby bylo možno jednotku namontovat v horizontální i vertikální poloze. Jednotka je oboustranná.

SVT 2732

Stejnosměrný EC motor má vysokou účinnost a velice nízkou spotřebu začínající od 5,5 W. Protiproudý deskový výměník dosahuje účinnost až 90 %. Jednotka je navíc vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání. Bezdrátový ovladač je součástí dodávky a nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Dálkovým ovladačem lze přepínat jednotku ve třech stupních otáček a nastavit doběh. Brzy k dostání varianta s obtokem rekuperátoru.

Rekuperační jednotka EHR 280 Akor

Jednotka pro větrání větších rodinných domů i bytů. Lehká kompaktní jednotka vyrobená z polypropylenu určená pro montáž na stěnu. Jednotka je vybavena radiálními ventilátory s EC motory, protiproudým výměníkem s účinností zpětného získávání tepla až 97%. Jednotka je vybavena deskovými filtry třídy G4 (alternativně F7). Jednotka se dodává ve variantách Standard (drátové provedení) nebo RF s bezdrátovým ovládáním, kde je možné nastavit rychlost otáček a časový doběh zvýšeného režimu. Bezdrátové ovládání je u varianty RF součástí dodávky. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

SVT 2702

Rekuperační jednotka EHR 325 Ekonovent®

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 325 Ekonovent®. Jednotka je tvořena pláštěm z bíle lakovaného pozinkovaného ocelového plechu. Vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního pěnového PP, což zajišťuje mimořádně nízké tepelné ztráty jednotky. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Ze spodní části je vyveden odvod kondenzátu. Automatický obtok výměníku je standardní součástí jednotky.

SVT 1883

Jednotka je vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Přijímací anténa je namontována na horní části skříně, dosah až 150 metrů na volné ploše. Jednotka je vybavena regulátorem konstantního průtoku. Hodnoty požadovaného průtoku se nastavují na ovladači s displejem.

Rekuperační jednotka IDEO 325 ECOWATT

Jednotka pro větrání rodinných domů. Kompaktní jednotka určená pro vertikální montáž na stěnu nebo horizontální montáž na podlahu (při dodržení sklonu pro zajištění odvodu kondenzátu). Jednotka obsahuje protiproudý výměník se zpětným získáváním tepla o účinnosti až 95 %, EC motory, dvoustupňovou filtraci na sání čerstvého vzduchu třídy M5/G4 a na sání odpadního vzduchu třídy G4.

SVT 5769

Plynulá elektronická regulace umožňuje přizpůsobení výkonu přesně požadavkům objektu. Možnost přepnutí jednotky do režimu zvýšeného větrání pomocí tlačítka BOOST. Součástí dodávky je bezdrátový ovladač s možností nastavení všech požadavků uživatele, který zároveň indikuje veškeré provozní stavy jednotky. Dále je součástí jedno bezdrátové tlačítko BOOST. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

Rekuperační jednotka DOMEO

Rekuperační jednotka DOMEO - montáž

Lehká, kompaktní rekuperační jednotka určená pro byty a domy. Účinnost rekuperace je až 92%, větrací výkon až 230 m³/h. Jednotka je vybavena účinnými EC elektromotory ventilátorů, digitální procesorovou regulací s intuitivním ovládáním, obtokem výměníku s automatickým či ručním chodem.

Jednotka je vybavena systémem prázdninového větrání pro minimální spotřebu energie po dobu nepřítomnosti osob. K jednotce lze instalovat čidla kvality vzduchu a spínač zvýšeného větrání.

SVT 5772 (v přípravě)

V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS. Další výhody této rekuperační jednotky jsou tichý provoz, jednoduchá instalace a snadná údržba. Jedná se o produkt s příznivým poměrem ceny k výkonu.

Rekuperační jednotka IDEO 450 ECOWATT

Výkonná větrací jednotka s rekuperací tepla pro větší rodinné domy a byty. Jednotka je vybavena protiproudým hliníkovým výměníkem se zpětným získáváním tepla s vysokou účinností až 92%, maximální větrací výkon 450 m³/h. Instalace na stoličku nebo na zeď. Jednotka je vybavena účinnými EC elektromotory ventilátorů, digitální procesorovou regulací s intuitivním ovládáním, obtokem výměníku s automatickým či ručním chodem.

SVT 6357 (v přípravě)

Jednotku lze uvést do stand-by režimu po dobu, kdy není nutné větrat. Jednotka má analogový vstup 0–10 V pro připojení externích čidel kvality vzduchu CO&sub2;, vlhkosti RH nebo teploty. Na základě tohoto vstupu je možné jednotku IDEO plynule řídit. V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS. Další výhody této rekuperační jednotky jsou tichý provoz, jednoduchá instalace a snadná údržba.

Rekuperační jednotky PLUGGIT

Poslední generace větracích jednotek PLUGGIT Avent P je vybavena vysoce účinným hliníkovým protiproudým výměníkem s účinností až 86 % a dále účinnými EC elektromotory. Jednotky s excelentními hodnotami nízké spotřeby energie, splňují veškeré současné požadavky a navíc jsou držitelem certifikátu „Passive House“. Dotykové ovládání je umístěno na přední straně jednotky. Volitelně je k dispozici bezdrátové ovládání nebo ovládání nadřazeným systémem (BMS).

AVENT R100 SVT 3222, AVENT P 190 SVT 5154, AVENT P 310 SVT 4291, AVENT P 460 SVT 4292

Nainstalováním softwaru iFlow (smartphone, notebook) lze jednotky ovládat chytrým telefonem či tabletem. Jednotku je možno vybavit senzory pro udržení požadované kvality ovzduší (vlhkosti, teploty, CO2,VOC). V případě nadřazeného domovního systému je jednotka schopná komunikovat a být řízena přes rozhraní MODBUS.

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

logo
Boleslavova 53/15
140 00 Praha 4

telefon: 326 90 90 30, 326 90 90 17, 15
e-mail: elektrodesign@elektrodesign.cz

web: www.elektrodesign.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock – valentyn640

Hoří! Jak uhasit požár u vás doma? Haste s chladnou hlavou. Máte pět minut!

Požáry v bytech a rodinných domech jsou častější, než si mnozí lidé vůbec uvědomují. I v případě požáru doma platí, že kdo je připraven, není zaskočen. Na efektivní laický zásah na zvládnutí vznikajícího požáru nemáte často více než pět minut. V tomto článku si přiblížíme, jak uhasit požár…